Як повідомляється, Facebook наступного тижня відкриє зміну корпоративної назви, натхненну стратегією Метавсесвіту - PRO ІДЕЇ
Як повідомляється, Facebook наступного тижня відкриє зміну корпоративної назви, натхненну стратегією Метавсесвіту

Як повідомляється, Facebook наступного тижня відкриє зміну корпоративної назви, натхненну стратегією Метавсесвіту

Згідно з доповіддю The Verge, Facebook має оголосити про зміну назви компанії наступного тижня, що відображатиме її всеохоплюючу спрямованість на адаптацію до концепції Метавсесвіту.

Згідно The Verge: «Майбутня зміна назви, про яку генеральний директор Марк Цукерберг планує розповісти на щорічній конференції компанії Connect 28 жовтня, покликана свідчити про амбіції технологічного гіганта бути відомим не тільки через соціальні мережі та всі біди, які це спричиняє. Ребрендинг, ймовірно, позиціонував би блакитний додаток Facebook як один із багатьох продуктів материнської компанії, яка контролює такі групи, як Instagram, WhatsApp, Oculus тощо».

Що не є нечуваним – наприклад, Google ще в 2015 році змінив бренд свого основного материнського бренду на Alphabet. Але для компанії Facebook, яка є настільки відомою, всюдисущою платформою, з такою величезною присутністю на ринку, перехід на щось інше, узгоджене з концепцією Метавсесвіту, яку ніхто насправді точно не розуміє до кінця, і не здогадується, що це буде, здається трохи дивним.

Звичайно, Google – це також загальна назва і дієслово саме по собі, і це не змінилося під прапором Алфавіту. І цілком можуть бути інші корпоративні міркування щодо такої зміни, про які широка громадськість не знає. 

Цукерберг вже заявив про свій намір адаптувати Facebook для метавсесвіту, нещодавно пояснивши, що він бачить, що Facebook стане «компанією метавсесвіту».

Причина

«[Метавсесвіт] торкається багатьох найбільших тем, над якими ми працюємо. Подумайте про такі речі, як спільнота та творці як одне ціле, або про цифрову комерцію, або про створення наступного набору обчислювальних платформ, таких як віртуальна та доповнена реальність, щоб дати людям відчуття присутності. Я думаю, що всі ці різні ініціативи, які ми маємо сьогодні у Facebook, будуть в основному сходитись разом, щоб сприяти створенню цього бачення метавсесвіту.”

Це, мабуть, найяскравіший індикатор потенційної логіки зміни назви, оскільки новий бренд, вирівняний за метавсесвітом, став би більш широким банером для всіх різних проектів Facebook, з яких сама Facebook тепер лише один елемент. З цієї точки зору це має певний сенс, і навіть без чіткого бачення того, яким буде насправді метавсесвіт і яку роль відіграє Facebook, ви можете побачити, як ширша назва, яка включає ці аспекти, може краще підходити для майбутнє компанії.

Що стосується можливих нових імен, Bloomberg зазначив, що ініціатива Чан Цукерберг, філантропічна група Цукерберга, тепер володіє правами на домени “meta.com” та “meta.org”. Що змусило деяких припустити, що “Мета” стане новою парасолькою для бізнес-інтересів Facebook.

Ідеї щодо назви

Що, як зазначалося багатьма, дещо незручно вказує на витоки терміна “метавсесвіту”, який був придуманий автором наукової фантастики Нілом Стівенсоном у його романі “Снігова аварія” 1992 року. У цій історії метавсесвіт відноситься до цифрового простору, що належить правлячій корпорації, що диктує взаємодію у віртуальному світі.

Теоретично Facebook прагне стати такою корпорацією, але правляча корпоративна присутність метавсесвіту Стівенсона – це не зовсім доброякісне чи гуманітарне поняття. Зображення скоріше безжального гіганта, керованого грошима та владою, що, ймовірно, не є ідеальною діловою ідентичністю, яку потім можна було б прийняти в реальному житті.

Але це, судячи з припущень, є місцем, куди рухається Facebook. Але знову ж таки, я не можу не думати, що це не реально, що це не реальна зміна, яку розглядає Facebook, і насправді це може бути широкомасштабною хитрістю з іншою метою.

Логіка

Яка ця мета може бути? Що, якби Facebook вистачило на постійні витоки інформації зі своїх внутрішніх зустрічей та оголошень, що призвело до таких речей, як нещодавні розкриття “Файлів Facebook”, які мають викликати новий виток дорогих юридичних викликів для компанії разом із потоком чорного піару? Що, якби Facebook шукав Слугворта, що витікає,  – надаючи вигадану історію зміни корпоративної назви вибраній групі, щоб потім побачити, чи потрапить вона тоді до преси?

Ймовірно, це теж здається занадто далеким від реальності, щоб бути правдою, але, можливо, Facebook просто намагається усунути витоки інформації, а не оновлювати назву.

Обидва сценарії, принаймні зараз, здаються однаково життєздатними, виходячи лише з їх радикальної природи, хоча докази, схоже, вказують на оновлену назву “мета”, яка краще відображає розширюються бізнес-інтереси компанії.

Ми дізнаємося незабаром – Facebook поки відмовляється коментувати ці припущення.

Джерело: The Verge
 

Лайфхаки для маркетологів в Україні: 

@proidei.com

Q/A: Тестові завдання для маркетологів на співбесідах❓

♬ original sound – Маркетинг для всіх

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше:

Читати більше:

  • Поділитися:

Колектив інформаційного бізнес-порталу "PRO Ідеї. Головні новини маркетингу" складається з проактивних маркетологів, діджитал-маркетологів, PR-менеджерів, бренд-менеджерів, SMM-менеджерів, HR-менеджерів, дизайнерів, журналістів та письменників.

Для пошуку натисніть Enter, для виходу натисніть ESC.