“Метавсесвіт” – це наступна велика революція в обчислювальній техніці.

Ця концепція майбутнього Інтернету обіцяє зблизити фізичний світ з новими технологіями, які тільки починають змінювати спосіб взаємодії людей один з одним, розважатися, ходити по магазинах та займатися іншими повсякденними справами.

Генеральний директор Facebook Марк Цукерберг витратив значну кількість часу на обговорення метавсесвіту під час щоквартального огляду результатів наприкінці липня. “Це віртуальне середовище, де ви можете бути присутніми з людьми у цифрових просторах, – сказав він. – Ви можете якось думати про це як про втілений Інтернет, у якому ви всередині, а не просто дивитесь. Ми вважаємо, що це стане спадкоємцем мобільного Інтернету».

Це може здатися вам занадто знайомим, якщо згадати багатозначну платформу другого життя, яка не змогла завоювати популярність. Але через пандемію та широку громадськість звикла робити все за допомогою цифрових засобів, метавселенна буде зовсім іншим звіром. Усі ознаки вказують на величезний потенціал і можливості, включаючи можливість повністю переосмислити, як ми взаємодіємо зі споживачами.

Ізабель Перрі, директор з технологій компанії Byte (частина відділу), зазначила: «Метавсесвіт наповнений інноваційним маркетинговим потенціалом (починаючи від живих покупок до віртуальних магазинів, показів мод, презентацій продуктів, виробництва контенту, флагманських подій у прямому ефірі соціальні проблеми, збільшення кількості дзвінків Zoom та NFT відкриває шлях для реальної економіки. Можливості, які пропонує цей гібридний цифровий/фізичний світ, майже нескінченні. Настав час залучитись до перспективних брендів”.

Метавсесвіт є наступним маркетинговим каналом

Метавсесвіт сигналізує про вихід за межі традиційної реклами до створення вражень від бренду, які є більш привабливими та захоплюючими та менш інвазивними, ніж те, що ми відчуваємо сьогодні з діджитал-рекламою.

Звичайні способи реклами в режимі офлайн та в Інтернеті, такі як флагманські магазини, великі білборди та інші види традиційної офлайн та реклами в Інтернеті, залишаються в минулому. Кожна вікова категорія, починаючи з наймолодших і закінчуючи старими роками, залучається до нових інновацій, починаючи від контекстної цільової реклами та закінчуючи впливовими людьми в Instagram аж до таких платформ, як Twitch, TikTok, Fortnite та Roblox.

Для тих, хто хоче налагодити відносини з новим поколінням споживачів сьогодні, фраза «в реальному житті» набула абсолютно нового значення. Одного діджиталу недостатньо; він також повинний бути цікавим, змістовним та захоплюючим. І саме цього метавсесвіт потрібен брендам у найближчому майбутньому.

Наприклад, Balenciaga вже запустила свою антиутопічну гру Afterworld, демонструючи свою футуристичну лінію одягу. Fortnite, в яку грають сотні мільйонів у віковій групі Gen Z, співпрацювала з Nike у просуванні своїх нових кросівок Jordan та об’єднувалася з репером Тревісом Скоттом для віртуального концерту для аудиторії понад 10 мільйонів. І надзвичайно популярна кіберспортна гра League of Legends співпрацювала з Louis Vuitton для її останнього чемпіонату світу.

Серед інших прикладів, Nike матеріалізувала віртуальні магазини для свого Air Max 720, називаючи фізичні лінії на торгових вулицях так: “so 2k18”. Тим часом, ComplexLand нещодавно отримав цікавий погляд на метавсесвіт, створивши безкоштовний віртуальний пункт призначення у відкритому світі, який можна купувати. А такі нетрадиційні ігри, як Axie Infinity, навіть сприймають ці нові віртуальні світи та змішують їх з економікою реального світу, дозволяючи багатьом людям покладатися на це як на своє основне джерело доходу.

Нові технології дають поштовх

Обладнання стає все більш компактним, швидшим та розумнішим. Завдяки 5G тепер майже скрізь є швидке та надійне з’єднання. У метасвіті комп’ютерний зір стає все більш інтелектуальним, що дозволяє отримувати як візуальну, так і звукову допомогу. Все це сприяє зануренню досвіду, роблячи передачу знань та досвіду більш корисними та людськими.

Пол Дойл, директор з управління продуктами Unreal Engine в Epic Games, сказав це найкращим чином: “Так само, як Інтернет та мобільні технології були значними перетвореннями та великими технічними віками, тепер ми наближаємося до віртуальної ери. І це буде чудово.”

Це важливо для підприємств, які хочуть поставити своїх клієнтів на перше місце. І всесвіт швидко стає центром усієї цієї діяльності.

NFT – так звані незамінна валюта, жетони, що не підлягають заміні, сигналізують про новий кордон для цифрової економіки

Завдяки NFT метаверсія відкрила шлях до реальної економіки. NFT – це володіння чимось унікальним, що неможливо замінити нічим іншим. Вони створюють унікальну, єдину у своєму роді власність для таких, як цифрове мистецтво, музичний перформанс або цифровий актив.

Це означає, що бренди мають доступ до абсолютно нової всесвіту для залучення людей та ведення з ними бізнесу, так само як і у фізичній сфері. Цілком можливо, що ці метаверси насправді перевершать економіку фізичного Всесвіту в майбутньому і відкриють двері для безмежних можливостей володіння капіталом у цифровому Всесвіті.

Настав час вжити заходів

Якщо ви маркетолог, засліплений можливостями такої зароджуваної сфери, ви можете запитати: “Що мені потрібно робити зі своїм брендом у метасвіті?” Відповідь – почати з основ: дослідіть, що там є, уважно подивіться на ДНК вашого бренду і знайдіть те, що вам найбільше підходить.

Не забувайте, що мета – всесвіт все ще в кінцевому підсумку заселений (реальними) людьми, які дають вашому абсолютно новому способу зростання та виділення. Тож будьте в курсі і не прокидайтесь одного дня, гадаючи, куди всі пішли.

Джерело: AdAge

 

Лайфхаки для маркетологів в Україні: 

@proidei.com

Q/A: Маркетингова команда аутсорс чи ін-хаус ❓

♬ original sound – proidei.com

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше:

Читати більше: