Помилки в мовленні псують репутацію та кар’єру.

Ви помічали, що успішні публічні персони зазвичай виглядають як справжні інтелігенти – начитані, гарно формулюють свої думки, мають впевнену інтонацію та звучать завжди переконливо. Це можна віднести до гало-ефекту, коли нам подобається особистість, і ми перестаємо помічати її недоліки, мовлення у тому числі.

Гало-ефект (ефект ореолу; halo effect, від англ. halo — ореол, сяйво і лат. effectus — дія, результат) — результат дії загального враження про що-небудь (явище, людину, речі) на сприйняття його деяких особливостей. Прикладом може служити враження, що у людей з привабливою зовнішністю великі розумові здібності.

Гало-ефект є джерелом помилок в оцінці особи, коли спостерігач користується лише першим враженням або рисою, що запам’ятовується, в оцінці індивідуальності.

Однак, давайте підемо від зворотного, уявіть свого улюбленого бізнес-спікера, виступи якого мотивують вас, відкривають вам професійні таємниці та лайфхаки, або ж просто людину, виступи якої вам доводиться часто чути – керівника, власника бізнесу, колегу. І ця людина вживає запущені кальки, перекручує слова, робить мішанину з суржику, а наприкінці ще й перепрошує: мовляв, українську мову погано знаю, рідко розмовляю українською.

І тоді весь той гало-ефект перетворюється на пил, і король перед вами постає голим та … нерозумним. Тому що, як людина може вважатися освідченою, якщо вона державну мову не здатна опанувати? Тобто іноземну, МБА, якісь міжгалактичні питання так, а мову, яку в обов’язковому порядку викладали в навчальних закладах, якою розмовляє оточення, – опанувати нездатна?

Залишимо це питання у ваших роздумах та перейдемо до 54 найбільш популярних помилок, які зустрічаються в бізнес-мовленні, і які можуть зіпсувати ваш імідж в професійному колі.  

54 вирази-паразити, які можуть знищити ваш бізнес-імідж


Виправляйте помилки та збагачуйте свій мовний запас, це додасть вам балів до ділової репутації.

Дивіться новий випуск найяскравіших новин маркетингу

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.