Дивно подумати про вплив мобільного Інтернету на наше повсякденне життя.

На початку 2000-х років дуже важливий обмін текстовими повідомленнями, коли молоді люди регулярно знаходили нові способи проявити креативність із 180 символами, перш ніж мобільне підключення додало абсолютно новий елемент і з тих пір повністю змінило наш спосіб спілкування та взаємодії.

Наслідки цього далекосяжні. Менше людей, які читають книги в поїздах, фізичні газети вимирають, цілі рекламні моделі, призначені застаріти, через зростаючу різноманітність розваг, доступних у нашій кишені в будь-який час. Це також зробило людей більш зв’язаними з останніми новинами, більше зв’язалося з родичами, а також надало більше можливостей оплачувати рахунки, робити покупки тощо з вашого пристрою.

Важко охопити повний вплив цієї зміни, але ця інфографіка команди Visual Capitalist надає певну перспективу, засновану на тому, як люди проводять свій час в Інтернеті, і які програми та інструменти найбільше залучаються.

Крім того, якщо вам було цікаво, чому кожен соціальний додаток продовжує просувати відео. 

 

 

 

Найуживаніші програми у світі за рейтингом Downstream Traffic

З мільйонів програм, доступних у всьому світі, лише невелика кількість найбільш використовуваних програм домінує в глобальному інтернет-трафіку.

Все, що підключено до Інтернету, потребує пропускної здатності для перегляду. Коли ви дивитеся на щось на своєму смартфоні — чи то нове повідомлення в Instagram, чи наступні кілька секунд відео YouTube — ваш пристрій завантажує дані у фоновому режимі.

І чим більше файли, тим більше використовується пропускна здатність. У цьому графіку, ми розбиваємо з найбільш часто використовуваних додатків за категоріями, використовуючи Sandvine глобального звіту мобільного трафіку за 2021 Q1.

 

Відео стимулює глобальний мобільний інтернет-трафік

Найбільші файли використовують найбільше даних, а відеофайли займають найвищу позицію в цьому.

За даними Android Central, потокове відео коливається від 0,7 ГБ на годину для відео 480p до 1,5 ГБ на годину для 1080. Потік 4K, найвища роздільна здатність, яку зараз пропонує більшість провайдерів, використовує близько 7,2 ГБ на годину.

Це на милі більше, ніж аудіофайли, де високоякісні музичні потоки зі швидкістю 320 Кбіт/с використовують у середньому лише 0,12 Гб на годину. Повідомлення соціальних мереж зазвичай мають лише кілька КБ, тоді як зображення, знайдені в них, можуть варіюватися від кількох сотень КБ для зображення з низькою роздільною здатністю до сотень МБ для високої роздільної здатності.

Зрозуміло, розбивка мобільного трафіку за категоріями додатків показує, що відео на першому місці:

Категорія

Частка трафіку за напрямками
(1 квартал 2021 р.)

Потокове відео 48.9%
Соціальна мережа 19.3%
Інтернет 13.1%
Повідомлення 6.7%
Ігри 4.3%
Ринок 4.1%
Файлообмінник 1.3%
Хмара 1.1%
VPN і безпека 0.9%
Аудіо 0.2%

 

На потокове відео припадає майже половина мобільного трафіку в усьому світі – 49%. Потокове аудіо, включаючи музику та подкасти, становить лише 0,2%.

Порівняно, соціальні мережі та перегляд веб-сторінок разом становлять одну третину інтернет-трафіку, що надається нижче. Ігри, додатки Marketplace та обмін файлами, незважаючи на їх великий розмір файлів, вимагають лише одноразового завантаження, що не створює такого навантаження на трафік, як відео.

 

Кілька компаній володіють найуживанішими програмами

Хоча дані про інтернет-трафік розбиті за категоріями, варто зазначити, що багато програм споживають кілька типів пропускної здатності.

Наприклад, програми для обміну повідомленнями та соціальних мереж, як-от WhatsApp, Instagram та Snapchat, дозволяють споживачам транслювати відео, соціальні мережі та повідомлення.

Навіть такі ринкові програми, як iTunes і Google Play, споживають пропускну здатність для потокового відео та аудіо, і разом вони становлять 6,3% загального трафіку мобільного зв’язку.

Але жоден додаток не мав більшого значення, ніж YouTube, на який припадає 20,4% загальної глобальної пропускної здатності.

Світові технологічні гіганти мали провідний додаток у чотирьох найбільших категоріях потокової передачі даних. YouTube і Google від Alphabet склали майже половину всього трафіку потокового відео та перегляду веб-сторінок, тоді як власний додаток Facebook у поєднанні з Instagram і WhatsApp склав 93% глобального трафіку соціальних мереж і 45% трафіку обміну повідомленнями.

Використання трафіку додатком підкреслює монополію даних технологічних гігантів та інтернет-провайдерів. Оскільки лише кілька компаній припадає на більшість глобального інтернет-трафіку смартфонів, вони мають набагато більше можливостей (і відповідальності), коли мова йде про наше загальне споживання Інтернету.

Джерело: Visual Capitalist
 
 
@proidei.com

POV: Погляд керівництва, чим займаються маркетологи? 😅

♬ Havana Cover – Eddie Chompa

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше:

Читати більше: