Netflix подолав ще одну важливу віху: 203,6 мільйона передплатників по всьому світу.

The Verge повідомляє, що досягнення відбувається після того, як Netflix зафіксував вражаючий ріст у першій половині 2020 року. Але, відзначаючи подолання позначки в 200 мільйонів абонентів, Netflix також визнає, що 2021 рік, швидше за все, не отримає стільки чистих прибутків від підписки щокварталу, починаючи з першого кварталу 2021 року.

За підсумками IV кварталу Netflix додав 8,5 мільйона платних підписників, забезпечивши рекорд 37 мільйонів платних членств у 2020 році.

Netflix “досяг 25 мільярдів доларів щорічного доходу”, згідно звіту. Тим не менше, Netflix попереджає, що “ми очікуємо, що платні чисті надбавки становитимуть 6 мільйонів” у І кварталі 2021 року порівняно з минулорічними “15,8 мільйонами, що включало вплив первинних блокувань COVID-19”. Однак найголовніше, що керівники Netflix кажуть акціонерам, що “у нас більше немає потреби залучати зовнішнє фінансування для наших повсякденних операцій”. Або, простіше кажучи, Netflix більше не повинен позичати значні суми готівки.

Очікуваний менш ніж зоряний третій квартал з точки зору прибутковості передплатників (2,2 мільйона додано порівняно з 6 мільйонами, що очікується), поточний ріст зростання є ознакою того, чого Netflix може досягти за допомогою ряду контенту, який потрібно дивитись. 

У четвертому кварталі нові шоу, такі як The Queen’s Gambit та Emily у Парижі, відразу отримали значну популярність. Плюс до того, сильна віддача від популярних шоу, таких як The Crown, допомогла зробити Netflix цільовим стримером, навіть на тлі конкуренції з боку Disney Plus (другий сезон The Mandalorian, прем’єра якого відбулася наприкінці жовтня) та HBO Max.

Понад 62 мільйони підписників дивились The Queen’s Gambit протягом перших чотирьох тижнів після виходу, що робить його другою за популярністю обмеженою серією на Netflix. Єдиним шоу, яке його перемогло, був Tiger King . Ближче до кінця кварталу Netflix також побачив ще один великий хіт із Бріджертоном Шонди Раймс, який, за прогнозами, за перші чотири тижні накопичить понад 63 мільйони підписок. Якщо це стане правдою, це зробить його п’ятим найбільш перегляданим на сьогодні серіалом Bridgerton Netflix. Четвертий сезон “Crown” також залишався одним із найбільш перегляданих шоу протягом тижня. Також “The Midnight Sky” Джорджа Клуні налічує 72 мільйона підписників.

Зараз, коли Netflix переходить у 2021 рік, компанія намагається повідомити передплатникам, що її чекає ще багато нового та цікавого. Лише через місяць після того, як Netflix оголосив про підвищення цін у Сполучених Штатах до найпопулярнішого плану, компанія також заявила, що випускатиме принаймні один фільм на тиждень – або приблизно один раз на п’ять днів. І це не враховуючи нових шоу.

Незважаючи на зростання, яке спостерігалось у цьому останньому кварталі, є певне вагання щодо майбутнього року. Однією з причин є спадний ефект. Ті, хто не мав Netflix, особливо в США, підписалися. Тоді співголова Рід Гастінгс попереджав, що приріст абонентів не буде настільки сильним, тому що стільки людей підписалося одночасно – те, що компанія бачила у третьому кварталі. HBO Max і Peacock все ще не запустилися тоді, Disney Plus не мав такого багатого оригінального вмісту, а спорт був зупинці через коронавірус – тому Netflix став однією з єдиних речей, що потрібно зробити. Це змінилося. 

Disney Plus щойно запустили WandaVision. WarnerMedia випускає свої найгучніші заголовки одночасно з HBO Max, фактично того ж дня, коли фільми потрапляють у кінотеатри, тим самим забирають значну частку уваги кіноманів собі. І треба пам’ятати, що також є TikTok, YouTube і Fortnite, і, усі сподіваються, що колись скоро реальний світ повернеться.

“Наша стратегія проста: якщо ми зможемо продовжувати вдосконалювати Netflix щодня, щоб більше радувати наших членів, ми можемо стати їх першим вибором для потокових розваг”, – йдеться в листі Netflix до акціонерів.

Netflix планує випуск великих фільмів і телевізійних шоу. Але і з цим є проблемка, люди, які бажають їх дивитися на Netflix, швидше за все, вже мають Netflix, і сама природа потокового передавання дозволяє людям скасувати одну послугу та перейти до іншої, коли завгодно, через легкі щомісячні плани.

До жовтня 2020 року, згідно з недавнім дослідженням, проведеним Deloitte, 25% загальних абонентів потокової передачі скасували послугу, щоб підписатись на іншу. Це було 17% у травні, якраз перед випуском HBO Max та Peacock. Deloitte також виявив, що 62% людей, які підписалися на перегляд певного шоу, скасовують свою дію після його закінчення. 

Netflix вступає в новий рік з більш потужною конкуренцією, ніж будь-коли раніше, і ще більшою невизначеністю щодо того, що принесе пандемія. Netflix, ймовірно, продовжуватиме сидіти на потоковому троні, але це ніколи не буде так легко, як це було раніше.

Джерело: The Verge 

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: