Легкоатлетичний бренд є видатним у своєму просторі, але скільки він заробляє порівняно з більш широкою індустрією роздрібної торгівлі? Ми допомагаємо оцінити дохід Nike у перспективі.

За 10 років дохід Nike зріс більш ніж вдвічі. Сам по собі цей показник може здатися не особливо унікальним. Однак у 2011 році легкоатлетичний бренд заробляв 20,1 мільярда доларів на рік. Це означає, що за ці 10 років він збільшив дохід більш ніж на 20 мільярдів доларів, і фактично прибутки зросли ще на 4 мільярди доларів або близько того, до 44,5 мільярда доларів.

«Позиція Nike як компанії по виробництву одягу унікальна. Є дуже мало брендів такого розміру», – сказав Метт Пауелл, старший галузевий радник зі спорту NPD Group, електронною поштою.

Безумовно, Nike є гігантом у своєму власному просторі спортивних товарів, випереджаючи свого найближчого конкурента Adidas більш ніж на 20 мільярдів доларів, але він також заробляє чимало порівняно з роздрібними площами в цілому. І немає жодних ознак зупинятися вперед: роздрібний продавець прогнозує, що чисті продажі досягнуть 50 мільярдів доларів до наступного річного звіту.

« Досягнення високого доходу понад 50 мільярдів доларів не є таким незвичайним у роздрібній торгівлі», – сказав керуючий директор GlobalData Ніл Сондерс електронною поштою, посилаючись на такі компанії, як Amazon і Walgreens. «Однак усі ці гравці продають багато різних речей і брендів, а не зосереджені переважно на власному бренді, як це робить Nike. Тому в цьому відношенні Nike є досить унікальним. Nike є провідним світовим брендом одягу та взуття великою кількістю маржу, потім Adidas, потім Zara, а потім H&M. Однак є ще один бренд, дохід якого перевершує Nike, і який, можливо, є більш поширеним і відомим: Apple».

 

Дохід і кількість магазинів у провідних роздрібних продавців

Дохід у великих роздрібних торговцях у мільярдах, а також кількість магазинів у всьому світі.
 
 

Тільки за перший квартал цього року Apple  заробила понад 111 мільярдів доларів, що значно перевищує річні показники Nike. Тим не менш, легкоатлетичний бренд має величезний обсяг продажів завдяки рокам розбудови свого бренду та крадіжки частки ринку. У 80-х Adidas і Reebok були дружні з Nike, і Reebok навіть деякий час заробляв більше, ніж Nike, але з тих пір компанія значно відступила, використовуючи популярність Майкла Джордана та своє домінування в США, щоб залишитися. попереду суперників.

У успіх Nike внесено кілька факторів. Сондерс, наприклад, вказав на можливості розповсюдження, глобальний охоплення та інновації Nike як ключові до її зростання протягом багатьох років. Інші наголосили на використанні даних брендом і зосереджені на взаємодії з клієнтами або невпинному прагненні компанії до досконалості.

«Однак в основі успіху Nike лежить сила її бренду, який був створений і підтримуваний завдяки розумінню клієнтів, надзвичайно чіткому бачення та дуже переконливому та привабливому способу інформування про це через маркетинг», – сказав Сондерс. «Nike — один із найпотужніших світових брендів, і його галочка визнається людьми на всіх континентах».

Нижче ми розбираємо, наскільки великий Nike, порівнюючи його річний дохід з річним доходом інших великих роздрібних продавців у США.

Як Nike в порівнянні з іншими великими легкоатлетичними брендами

Якщо порівнювати з іншими великими іменами легкої атлетики, Nike здається далеко переможцем. Однак важливо враховувати відносний вік деяких із цих гравців. Як сказав Пауелл, «Найк майже 60 років». Lululemon, з іншого боку, була заснована в 1998 році, а Under Armour – у 1996 році.

 

Nike заробляє приблизно на 40 мільярдів доларів більше, ніж Under Armour і Lululemon

Дохід у мільярдах для провідних продавців легкої атлетики в США
 
 

«Лулулемону 23 роки, і він за час свого життя перетворився з нуля до бізнесу з прибутком в 4,4 мільярда доларів. За перші 23 роки Nike перетворився з нуля на 1,2 мільярда доларів у 1987 році — еквівалент 2,9 мільярда доларів у сьогоднішніх грошах», — Сондерс сказав. «Таким чином, у певному сенсі можна стверджувати, що Лулуельмон росте швидше, ніж Nike у перші дні».

За словами експертів, Under Armour і Lululemon також є більш нішовими, ніж Nike. Nike конкурує ширше у сфері взуття, ніж інші, а Lululemon більше зосереджений на йозі та здоров’ї. Nike володіє набагато більшим глобальним розповсюдженням, ніж два молодші бренди, які більше зосереджені на Північній Америці. Але, мабуть, найбільшою відмінністю є утримання Nike на ринку США, що також допомагає пояснити її домінування над Adidas, яка була заснована задовго до Nike, у 1949 році.

«Різниця між Nike та Adidas – це США», – сказав Пауелл. За межами США бренди конкурують більш справедливо, але, за словами Пауелла, Nike в чотири рази більше, ніж Adidas у США. 

“Adidas не зміг створити привабливий продукт для американського ринку. Спорт – це розвага в США. Nike домінує в спорті”, – сказав Пауелл.

У менш відчутному аспекті Nike має сильний резонанс бренду. Компанія стала відомою завдяки потужним і сміливим маркетинговим кампаніям, і багато в чому зуміла протистояти проблемі її іміджу протягом багатьох років. Nike залишається одним із найпопулярніших брендів одягу для підлітків, навіть якщо інші вагаються.

Nike «витратила багато на маркетинг і поставила своїм пріоритетом підписання провідних спортсменів та залишатися культурно актуальними (іноді роблячи соціальні заяви), роблячи бренд на першому місці для споживачів», – Крістіна Фернандес, старший аналітик акцій Telsey Advisory Group. сказав електронною поштою. «Нарешті, Nike був більш послідовним оператором, тоді як інші бренди протягом багатьох років мали помилки».

Як Nike виступає проти інших улюбленців роздрібної торгівлі

Роздрібна торгівля завжди має своїх фаворитів, які з тих чи інших причин вразили, а тому залишаються під пильним контролем конкурентів і часто хвалять сторонні. Nike, безумовно, є фаворитом у своєму власному просторі, але скільки заробляє роздрібний продавець порівняно з іншими фаворитами роздрібної торгівлі? 

Завдяки глобальному охопленню Nike випереджає деяких роздрібних продавців, орієнтованих на США

Дохід у мільярдах для різних роздрібних торговців США.
 
 

Ulta, якою багато хто захоплювався протягом багатьох років, особливо коли колишній генеральний директор Мері Діллон підвищила компанію до того, що вона є сьогодні, становить частину річного доходу Nike. При цьому з 6,2 мільярда доларів він вважається лідером у сфері краси. Як зазначає Сондерс, Ulta обслуговує переважно жінок, тоді як Nike є як чоловічим, так і жіночим брендом. 

Так само багато компаній, зазначених вище, не мають такого глобального масштабу, як Nike, оскільки вони зосереджені на ринку США. Це обмежує доходи та пояснює деякі розбіжності.

«Долар General здебільшого — американський, тому насправді дуже добре, коли компанія відстає від Nike, яка продає по всьому світу, лише на 10 мільярдів доларів», — сказав Сондерс. «Вся модель Dollar General базується на об’ємі, який він забезпечує за рахунок продажу витратних матеріалів, які люди купують регулярно. Ціна на кожен товар низька, але він продає феноменальну кількість продуктів щороку. Якщо подумати, середня сім’я витрачає набагато більше на продукти харчування та товари для дому, ніж на кросівки та спортивне спорядження, тому не дивно, що гравець у їжу може досягти хороших результатів продажів».

За словами Сондерса, компанія Home Depot, яка заробляє приблизно втричі більше, ніж Nike, працює на значно більшому ринку і є «явним лідером ринку». Витрати професійних торговців також сприяють подальшому збільшенню продажів, оскільки це «великі галузі, які витрачають багато на товари для облаштування будинку». З точки зору розміру ринку, Фернандес підкреслив, що ринок облаштування житла в США становить приблизно 700 мільярдів доларів у порівнянні з 300 мільярдами доларів на світовому ринку спортивного одягу та взуття.

“Порівняно з роздрібними торговцями в США, велика різниця полягає в глобальному масштабі Nike: 40% доходів з Північної Америки, а решта – з-за кордону”, – сказав Фернандес, зазначивши, що компанія також продає через кілька каналів. «Nike також має високу частку ринку (39% світового спортивного взуття та 13% світового спортивного одягу), тоді як багато інших мають невелику частку на своїх відповідних ринках. Nike також є компанією, заснованою на інноваціях продуктів, що дає їй контроль і ціноутворення з клієнтами та роздрібними продавцями».

Як Nike в порівнянні з універмагами

Описані вище універмаги потрапляють в те саме відро, що й багато хто з улюблених роздрібних магазинів: вони переважно розташовані в США, і тому працюють у менших масштабах, ніж Nike. Тільки на це припадає значна частина переваги Nike у доходах, яка становить майже втричі більше, ніж Nordstrom, Macy’s і Kohl’s за рік. Навіть якщо об’єднати доходи від цих трьох універмагів, Nike все одно випередить їх.

 

Дохід Nike майже втричі перевищує доходи американських універмагів

Дохід Nike та кількох універмагів США у мільярдах.
 
 

Але універмаги також стикаються з більш екзистенційною кризою, оскільки вони намагаються знайти місце у світі, який багато в чому вийшов за їх межі, а такі гравці, як Target, заповнюють цю прогалину.

«Універмаги зазнають невдач і зазнають невдач роками, тому не дивно, що вони значно відстають від Nike», – сказав Сондерс. «Також бренди затьмарені та старі. Nike все ще відчуває себе новим та інноваційним, такі бренди, як Macy’s і Dillard’s, просто втомилися».

Незважаючи на те, що модель в цілому може бути невдалою, навіть Nordstrom, який багатьма оцінили як один з небагатьох універмагів, у яких все правильно, не досягає позначки доходів Nike. Річний дохід Nordstrom становить менше чверті доходу Nike.

Як деякі з найбільших роздрібних продавців виступають проти Nike

Хоча глобальний масштаб Nike допомагає їй випередити багатьох великих роздрібних продавців, коли справа доходить до доходу, погляд на деяких з найбільших роздрібних продавців у США допомагає розглянути продажі компанії в перспективі. Навіть якщо не врахувати Walmart, чиї масштаби важко зрівнятися, Target і Costco отримують значно більше, ніж вдвічі та втричі, відповідно, дохід Nike.

 

Найбільші гравці роздрібної торгівлі все ще далеко випереджають Nike

Дохід у деяких із найбільших роздрібних торговців США у мільярдах
 
 

«Великі роздрібні торговці … пропонують набагато ширший асортимент продукції, ніж Nike, звідси й більші продажі», – сказав Пауелл.

Walmart, Target і Costco конкурують у таких категоріях, як продукти харчування, витратні матеріали, електроніка та іграшки, а також одяг, сказав Фернандес. За словами Фернандеса, лише в США їжа становить 1 трильйон доларів, і «багато з цих категорій є основними продуктами, які споживачі купують щотижня/щомісячно».

Сондерс погоджується і вважає, що їжа є основним фактором високих доходів Walmart і Costco. « Обидва гравці є надзвичайно ефективними операторами, які мають чудові можливості розповсюдження та міцну репутацію щодо цінності — що дуже важливо для покупців продуктів харчування», — сказав Сондерс.

За словами Сондерса, дохід Target ні на що не наближається до Walmart і Costco, але він «вражаючий», враховуючи, що компанія працює лише в США. І навіть як компанія, орієнтована на США, Target отримує значно більше, ніж гігант спортивного одягу.

Важко порівнювати багатьох із цих роздрібних продавців яблуками з яблуками, оскільки вони відрізняються за глобальним масштабом та асортиментом продукції, але це може допомогти зрозуміти, скільки заробляють деякі з найбільших гравців роздрібної торгівлі — і чому.

Джерело: Retail Dive

 

Лайфхаки для маркетологів в Україні: 

@proidei.com

Вакансія – Директор з маркетингу 🤯

♬ оригинальный звук – Мемас

 

 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше:

Читати більше: