Компанія Nike припинить продавати свою продукцію на найбільшому у світі маркетплейсі Amazon.com. Згідно з заявою компанії, компанія не планує розривати усі інші формати співпраці та продовжить використовувати веб-сервіси Amazon для свого веб-сайту та мобільних додатків. 
Продавати свої товари на Amazon чи ні – завжди було спірним питанням для компаній через проблеми з цілісністю презентації бренду на маркетплейсах та відсутністю контролю над якістю виконання замовлень. 

Американські бізнес-оглядачі пояснюють закінчення торговельної співпраці Nike з найбільшим міжнародним маркетплейсом тим, що дистрибуція не потрібна їм “лише заради розповсюдження”. Позиція Nike в тому, що вони більше піклуються про презентацію бренду, ніж про охоплення споживачів. Також згадують про справжні проблеми, з якими зіткнулася компанія на amazon.com:
– невелика частка асортименту (наприклад, з 80 предметів кожної марки були представлені лише 21% продуктів Nike, у порівнянні з 65% Adidas та 64% Under Armour),
– відсутність рішення з питаннями безпеки (велика кількість неоригінальних товарів, які конкурують з офіційними оригіналами). 

Читати попередню новину: Фільм про маркетологів-негідників

Щодо присутності на інших маркетплейсах, Nike поки не перериває співпрацю з маркетом групи компаній Walmart –  Jet.com, але це може стати наступним рішучим кроком. 

Тренд маркетплейсів стає уразливим. Люксові бренди ніколи не заходили в цей сегмент, якщо ключові масмаркет-бренди вирішать піти слідом за Nike, маркетплейси мають всі шанси стати зоною торгівлі низькосортних товарів.