До пандемії коронавірусу в світі та запровадження карантину в Україні, бізнес ще мав час та умови для розмірковування – переходити в діджитал та e-commerce, чи не поспішати. Ви вкладали багато часу в Facebook, розважалися в YouTube, шукали фото в Instagram – але, ймовірно, випустили з фокусу найголовніший фрагмент для розвитку особистої кар’єри та вашої компанії – LinkedIn.

LinkedIn – це глобальна соціальна мережа для бізнесу і ділових комунікацій, створена у 2003 році Рідом Хофманом, якого називають одним з найбільш потужних бізнес-ангелів цього століття. Він інвестував у близько 80 стартапів на ранніх стадіях розробки: Facebook, Mozilla, Microsoft, Airbnb, Zynga.

10 шокуючих фактів про LinkedIn

 1. Станом на зараз LinkedIn налічує 640 млн користувачів у світі та 2,2 млн в Україні.
 2. 92% контактів зі списку Fortune 500 є в LinkedIn.
 3. Зареєстровано 19 млн бізнес-сторінок глобально і 22 тис. бізнес-сторінок в Україні.
 4. LinkedIn займає 25 місце в топ-100 найпопулярніших сайтів світу.
 5. Аудиторія LinkedIn в більшості випадків високопрофесійна і з достатком вище середнього (99% з вищою освітою, в середньому 45% користувачів отримують $75 000 в рік).
 6. 80% B2B лідів онлайн генерується за допомогою LinkedIn.
 7. На платформі зареєстровано 90 млн топ-управлінців, 63 мільйони людей, які приймають рішення, та 17 мільйонів лідерів думок.
 8. 97% маркетологів у В2В використовують LinkedIn для дистрибуції контенту.
 9. Понад 20 млн вакансій опубліковано у 2019 році.
 10. Microsoft заплатив $26,2 млрд в 2016 за покупку LinkedIn.

LinkedIn поки залишається недооціненим каналом комунікації в Україні

PRO Ідеї звернулися до українського LinkedIn Business Mentor Ігоря Ніколенка з метою з’ясувати, які задачі бізнес може досягати за допомогою цієї платформи та чому слід забезпечити свою професійну присутність в LinkedIn якнайшвидше.

Linkedin Expert & Coach
 
Більше 13 років досвіду роботи в міжнародних компаніях (Philip Morris Ukraine, Kimberly Clark Ukraine, Roullier Group – Timac Agro Ukraine, Modern Expo, KMZ Industries).
 
Відповідав за продажі і розвиток брендів на території України, Молдови, Білорусі і Балтики, працював з різними продуктами і сервісами в багатьох сферах (FMCG, Agro, IT). 
 
Ігоре, як ви оцінюєте нинішню ситуацію в Україні?

Повна ізоляція двох сторін ринку, постачальників та клієнтів, та перехід на “життя у смартфоні” – не залишає шансів бізнесу вижити, якщо не активізуватися в digital-середовищі.

Останні два роки я спостерігаю за позитивним трендом в Україні – все більше представників бізнесу, засновників та топ-менеджерів знайомилися з платформою і почали використовувати її переваги для розвитку своїх компаній та особистого кар’єрного росту.

Донедавна LinkedIn вважався “нішовим” каналом для рекрутингу?
Так, і використовували його найактивніше бізнеси, де вже впроваджено глобальні нетворкінг-тренди – наприклад, це офіси міжнародних компаній в Україні та IT-сфера. Фахівці реєстрували профілі, щоб hr-менеджери з будь-якої компанії світу могли знайти їх та запропонувати кращі умови для працевлаштування.

Однак, якщо запитати у будь-якого бізнесмена чи менеджера з-за кордону його контактну інформацію, скоріше за все він надішле вам посилання на профіль в Linkedin.

У професійному глобальному світі – наявність релевантного профілю в Linkedin – це must. Це професійне ID. Одночасно його відсутність викличе багато запитань і недовіри до вашої персони.

Для чого заводити свій професійний профіль у LinkedIn власнику бізнесу чи менеджеру будь-якого рівня?

По-перше, LinkedIn – це глобальна мережа № 1 для бізнесу і професійного спілкування. Тому це найперше місце, де потрібно реєструватися будь-кому, хто працює або шукає роботу.

Я називаю цю платформу «снайперською гвинтівкою» для «полювання» за потенційними партнерами, клієнтами, працівниками, роботодавцями. Завдяки максимально ефективному SEO (Search Engine Optimization), ваш профіль та контент в LinkedIn буде буде показуватися в результатах пошуку в Google в пріоритетному порядку. Алгоритми LinkedIn дуже відрізняються від звичного Facebook – і всі його відмінності власне і становлять його конкурентну перевагу над іншими платформами.

Наприклад,

 • до стрічки новин потрапляють ваші публікації, репости, коментарі, а також коло ваших контактів бачить всі записи, на які ви відреагували. Вся ця активність фіксується у вашому профілі;
  LinkedIn дозволяє шукати працівників за назвою компанії чи посади;
 • платформа фіксує перегляди вашого профілю, ви можете слідкувати за рівнем зацікавленості у вашій персоні;
 • LinkedIn має платний тариф – Premium Account, що відкриває поглиблені можливості для пошуку та прямого доступу до будь-якого зареєстрованого контакту на платформі;
 • соціальна мережа дозволяє інформувати про ваш кар’єрний статус – чи відкриті ви для нових кар’єрних пропозицій, що фактично є зеленим світлом для рекрутингу;
 • на платформі передбачено умови для публікації розширеної інформації про свій професійний досвід з можливістю отримати відгуки\рекомендації від ваших клієнтів, партнерів і колег. Профіль в LinkedIn – це фактично публічне резюме, яке завжди працює на вас, це ваш особистий професійний депозит зі складними процентами;
 • профіль компанії в LinkedIn – дозволяє познайомити її з усім світом, відкриваючи можливості для пошуку інвесторів, спонсорів, партнерів, підрядників, працівників;
 • LinkedIn – це єдина соцмережа в світі, яка вимірює ваш SSI (Social Selling Index). Перевірити свій SSI та отримати більше інформації про це можна за посиланням: linkedin.com/sales/ssi (В Ігоря цей індекс становить 81). 

Ігоре, також LinkedIn – це дуже потужна інформаційна платформа?

Так, звичайно. Окрім того, що LinkedIn дає безкоштовну можливість отримувати свіжі інсайти від світових гуру і топів, відслідковувати глобальні тренди та тримати руку на пульсі інновацій та сучасних підходів в усіх сферах і галузях, в 2020 році LinkedIn – це найкращий PR-рупор для вашого бізнесу та вас як фахівця і експерта в своїй галузі. Ваш особистий профіль чи профіль вашої компанії – це фактично окрема лендінг-сторінка про вас, яка дає безкоштовну можливість для якісної побудови особистого та професійного бренду.

Кожен користувач є власне маркетологом та піарником самого себе. Ви публікуєте відомості про себе, про свій досвід, реагуєте на професійний контент, LinkedIn – це вносить до вашого профілю. І кожен відвідувач вашого профілю отримує загальне уявлення про вас як про фахівця.

Ведення профілю компанії дозволяє відкрито заявити про бізнес, сформувати його імідж в діджиталі, транслювати новини та важливі повідомлення, розповідати про корпоративну культуру, запрошувати на заходи, підвищувати лояльність працівників та клієнтів, залучати партнерів та інвесторів. В цілому, в LinkedIn реалізовано усі необхідні рішення для досягнення завдань будь-якого бізнесу.

Завдяки механіці легкого нетворкінгу?

Так, Linkedin дозволяє достукатися у будь-чиї двері. Завдяки можливості ідентифікації та прямого доступу до ЛПР (людей, які приймають рішення) в корпоративному бізнесі в будь-якій сфері будь-якої країни.

Наприклад, ви рекламна агенція та шукаєте замовників. LinkedIn дозволяє відсортувати усі можливі компанії та усіх менеджерів, які приймають в них рішення, та надсилати їм прямі повідомлення з вашою комерційною пропозицією.

Зараз менеджерам з розвитку бізнесу, піарникам та маркетологам, продавцям вже не потрібно знати всіх керівників бізнесів особисто, вичитувати новини про призначення нових керівників в цікавих для них компаніях. Працедавцям теж можна вже не покладати великих надій на менеджерів з товстенними контактними книжками. Достатньо мати прокачаний профіль в LinkedIn, конкретну бізнес-ціль та високі комунікативні навички.

Моє глибоке переконання, що будь-якому бізнесу, який має амбіції маcштабуватися, виходити на нові ринки, шукати інвестиції, партнерів, співробітників та клієнтів – Linkedin просто необхідний.

Фраза “мене хантять в LinkedIn” приживається в мовленні українців?

Однозначно. Якщо ви шукаєте роботу, якщо ви хочете визнання як профі на поточній посаді, якщо ви бажаєте отримувати пропозиції від роботодавців, запрошення на професійні заходи та навчання, і взагалі – бути присутнім на професійному ринку – вам необхідно мати максимально досконало заповнений профіль в LinkedIn.

HR-менеджери починають пошук нових працівників зі сканування LinkedIn. Зазвичай усі великі компанії замовляють преміум-тариф саме для цієї мети, щоб мати можливість точково наводити приціл на конкретну компанію, де хочуть перекупити фахівця, чи на конкретну спеціальність на ринку.

Практика пошуку роботи та працівників в LinkedIn поширена в усьому світі з
моменту запуску платформи, але до України масштабно докотилася лише 2-3 роки тому.

З того часу все змінюється на краще, і LinkedIn допомагає тисячам фахівців в Україні знаходити нові можливості для кар’єрного розвитку, а компаніям – знаходити найкращих та найактивніших на ринку професіоналів.

Компанія LinkedIn Mentoring by Ihor Nikolenko дарує читачам PRO Ідеї промокод PRO_LinkedIn на 10% знижки для будь-якого пакету послуг в LinkedIn.

Linkedin – це професійна глобальна соціальна мережа №1 в світі, яка потрібна бізнесу для якісної присутності в діджитал-світі. Зараз найкращий час, щоб нарешті зробити важливе і не термінове. Дійте вже, поки інші дивляться серіали!

Читати більше: Що означають нові сленги в англійській мові: Covidiot, COVID boomer, Covid Paper, Covidcation
Читати більше: Віталій Дяченко, UppLabs: OurCrowd Global Investor Summit 2020    

Читати більше: