Японська марка автомобілів Nissan презентувала цифровий автомобіль.

У липні Nissan представив свій перший за 20 років новий логотип, дизайн якого має  з’єднати спадщину бренду з новим “цифровим (діджитал) світом”. 

Джерело: nissan.ua

Оновлення айдентики співпало з анонсом першого повністю електричного кросовера-позашляховика марки Ariya. На автомобілі перероблений плоский логотип освітлений 20 світлодіодами, що символізують “нову главу” еволюції Nissan, повідомляє автомобільна компанія.

Майкс Лавін, керівник відділу досвіду стратегії та дизайну, розповів відомому профільному виданню Design Week, що ідентичність є частиною довгострокового цифрового розширення для компанії. Він керує командою в Лондоні, яка займається цифровим досвідом для водіїв Nissan – від веб-сайту та мобільних додатків до інструментів, якими користуються автодилери. Мета полягає в тому, щоб переконатися, що цифровий досвід настільки ж самобутній, як і самі машини, каже він.

Запуск віртуального автомобіля

Останнім проектом став віртуальний автомобіль, онлайн-симулятор, який прагнув продемонструвати світові модель Ariya та її особливості.

Проект розпочався у жовтні 2019 року, коли концепції Ariya були дебютовані на автосалоні в Токіо, разом із новою мовою дизайну для Nissan: «Часовий японський футуризм». Девіз укладає “напругу” між нескінченними японськими традиціями Nissan та елементами бренду, спрямованими на майбутнє, каже Лавін.

Nissan розглядає себе як “суперника”, вказуючи на свій серійний електромобіль Nissan Leaf 2011 року випуску.

«Непідвладний часу» дизайн Ariya включає «лінії горизонту» на інтерфейсі автомобіля. Обрій важливий як для японської культури, так і для культури Nissan, а також натхнення для логотипу бренду. Візерунки Kumiko (різновид японської обробки деревини) також були представлені в машині, підкреслені яскравим освітленням та мідною кольоровою палітрою. Ці елементи протиставляються технологічним інноваціям, таким як кнопка, якою водії можуть торкатися, щоб транспортний засіб рухався по шосе.

Віртуальний огляд нової моделі Nissan

Дві основні проблеми для запуску новинки полягали в тому, щоб поінформувати людей про ці особливості, а також перекласти нову мову дизайну Nissan. Корисним аспектом віртуального запуску є те, що він передає важкозрозумілі теми таким чином, щоб люди не просто читали про них, а взаємодіяли онлайн.

Віртуальні випуски продуктів стають все більш поширеними. Наприклад, компанія електричних велосипедів VanMoof мала віртуальний запуск на початку цього року , тоді як деякі марки автомобілів мають віртуальні салони для демонстрації моделей. Ці випуски продуктів, очевидно, ще більш актуальні, враховуючи поточні обмеження COVID-19.

“Хоча ідея віртуального запуску розпочалася минулого року, блокування через COVID-19 показало, що запуск віртуального автомобілю став найбільш “стратегічним” проектом для Nissan”, – додає Лавін.

Nissan працював над віртуальним автомобілем з цифровим агентством Publicis Sapient. Креативний директор проекту, Джуд Гей з Publicis Sapient, розповів Design Week, що викликом для запуску була часова шкала. Поки виконувалися проектні роботи з віртуального запуску, фактичні характеристики автомобіля ще не були доопрацьовані. Щоб вирішити цю проблему, команда створила «структуру дизайну», побудовану навколо стовпів, таких як новий девіз Nissan, а також більш абстрактні ідеї повернення почуття «гуманності» водінню.

Це призвело до більш гнучкого, орієнтованого на людину підходу до демонстрації Ariya – замість того, щоб зосередити увагу на особливостях, вона продавалася через “моменти”. Джуд Гей пояснює, що основна увага була на тому, як машина допомагає водіям протягом дня. Замість того, щоб просто продемонструвати технологію, вона деталізує реальні сценарії життя. 

Один із прикладів, який він наводить: “Автомобіль знає, що водій може встати о 6:30, а ви їдете о 7, але це холодний день, тому машина нагріється сама”.

Чи можуть віртуальні авто стати “новим еталоном”?

Компанія сподівається, що віртуальний автомобіль стане “новим еталоном” для цифрового випуску Nissan. Мова дизайну, візуальні елементи та принципи зараз застосовуються до всіх майбутніх проектів. Він каже, що люди взаємодіють з віртуальним автомобілем, і Nissan відстежує, які моменти найбільше резонують у клієнтів. 

Два найпопулярніші моменти – це інтер’єрний салон та “підключений досвід”. Він зазначає, що це дві особливості, про які споживачі сьогодні не мають багато інформації, що свідчить про те, що віртуальні запуски – це гарний спосіб для ознайомлення клієнтів з новими концепціями.

Чи стане роздрібна торгівля автомобілями теж віртуальною?

“Віртуальний автомобіль стане більш «пропрацьованим», – запевняє команда Nissan. Клієнти зможуть “побудувати” свою модель Ariya в інтернеті та побачити усі діапазони з точки зору налаштування та ціноутворення.

У довгостроковій перспективі компанія хоче зробити цей досвід покупок стандартним для Nissan. Незважаючи на те, що пандемія пришвидшила це завдання, в компанії вже існував план зробити “покупки вдома” пріоритетними для Nissan.

Звичайні традиційні етапи покупки автомобіля все ще можуть бути включені в нову стратегію, як, наприклад, особистий контакт з автодилерами.

“Ми завжди будемо мати фізичну присутність, але зараз ми працюємо над концепцією, як ця присутність може відрізнятися від звичної”, – повідомляє Nissan. “Проблема полягає в тому, що відсоток покупців, які здійснюють покупки в інтернеті, лише збільшується. Більш широко завдання полягає в тому, щоб взяти надзвичайно тактильний продукт і зробити його реалістичним та відчутним в інтернеті”.

Якщо віртуальні (діджитал) продукти будуть зроблені правильно, люди матимуть можливість дізнаватися все про свій автомобіль та про те, як він працює, не читаючи посібника власника. Очевидно, що діджитал-технології відіграють у цьому величезну роль.

На даний момент у Nissan вже є AR-програма, яка дозволяє людям вирішувати проблеми, пов’язані з їх автомобілем – вона пояснює, що означають значки, наприклад, на приладовій панелі.

Розробка “цілої екосистеми”

“Базовим” очікуванням від запуску цифрового автомобіля є те, що мобільні телефони підключаються до системи транспортного засобу для відтворення музики. Але команда працює над розробкою цілої діджитал-екосистеми. Вона має пропрацювати ланцюг рутини користувачів – як машина пов’язана з їх телефоном, їх будинком і цілим життям. Технологія повинна принести більше “емоцій” і “впевненості”. 

Окрім цього, Nissan сподівається, що розширення цифрових технологій може спричинити зміну у способі розгляду електромобілів. Незважаючи на те, що екологічні аспекти електромобілів зрозумілі, все ще є вагання щодо практичних питань, таких як час роботи та зарядки, а також витрати на технічне обслуговування. 

Nissan повинен знайти спосіб зменшити цю невизначеність, якщо він сподівається виконати своє зобов’язання випустити вісім чисто EV моделей до 2023 року.

Джерело: Design Week

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: