Про найбільш відомі техніки нейролінгвістичного програмування та їхнє використання в рекламі.

На кожен кейс аудиторія реагує по-різному: хтось біжить купувати товари чи поширює рекламу серед друзів, а хтось якомога швидше її перемикає. Для успіху важливо, щоб подобалось! А от рекламісти щоразу «ламають» голову, як би створити щось дієве.
Текст займає важливе місце в рекламі: передає меседж, формулює думку, інформує. І наскільки ж він впливає на результат! Тому багато рекламістів інтуїтивно чи свідомо користуються техніками нейролінгвістичного програмування задля досягнення найкращих результатів. Розгляньмо декілька технік, та як вони діють в реальних кейсах.

1. Прийом псевдовибору: навмисне конструювання ситуації, через яку маніпулятор уникає етап переконання.  Покупець «позбавлений права» обрати третій варіант, і його вибір складається лише з двох.

Джерело: https://www.facebook.com/DanoneUkraine

2. Прийом припущення, імплікації: навмисне пропущення доказів. Часто в рекламі зустрічаються привабливі факти, які заохочують до покупки, але підтвердження цих фактів – набагато рідше.
Доказ свіжості та якості продукції змішується з обіцянкою повернути гроші, якщо покупець знайде прострочений товар. Тобто, реальність другої ситуації заперечує першу, оскільки магазин «гарантує» свіжість, а отже всі випадки простроченості повністю неможливі. Таким чином, у рекламному тексті не лише відсутня доказовість, що товар свіжий та якісний, але й наявне заперечення цього факту.

Джерело: https://www.atbmarket.com/trademark/garanty

3. Прийом “закладання міни” в реченні: формулювання та позиціювання думки з подальшим закріпленням в кількох наступних реченнях. На українському ринку цей прийом часто зустрічається в рекламі лікарських засобів, де опис ліків здійснюється постійним повторенням «чудодійних» властивостей.
У рекламі засобу «Бронхолітин» помічаєте, скільки разів подане одне й те саме? А в рекламі засобу «Остеопро»?

4. Прийом трюїзмів: використання техніки, яка викликає бажання погодитись, що різко знижує здатність до свідомого спротиву.

Джерело: https://www.facebook.com/healthycitylviv/

Хіба хтось не погодиться, що бути здоровим модно? Заодно й зубну пасту придбає.

5. Прийом неодноразового повторення та виділення ключової тези: тиражування й акцентування базової тези виступу з метою фіксації її у свідомості та пам’яті.

Якщо зараз ви не згадуєте рекламу «Гофен», значить точно її не бачили, бо саме цей прийом лежить в основі цього ролику.

6. Прийом штучного упорядкування: за допомогою перерахуванням створити в споживача ілюзію порядку, послідовності, логічного зв’язку. Відомий приклад рекламний ролик«Oreo».

«Покрути – лизни – булькни в молоко». Таким чином, створюється ілюзія порядку щодо етапів вживання печива та виникає сталий асоціативний ряд з маркою «Oreo».

7. Прийом комплексного еквіваленту: об’єднання фактів, які не пов’язані один з одним і не мають чіткого причиново-наслідкового зв’язку, а поєднані лише передбачуваним домислюваним логічним зв’язком. При конструюванні комплексних еквівалентів використовують фрази типу: “є”, “це означає”, “те саме, що” тощо.

Джерело: https://www.stb.ua/ua/


8. Прийом застосування метафор і притч: використання метафор чи притч через свою образність впливає на  емоційний фон, що сприяє кращому запам’ятовуванню інформації та створенню асоціативних рядів.

Хто ж не впізнає Тараса Шевченка та відомі рядки «Борітеся поборете». Звичайно, їх використали в іншому контексті, але як вдало!

Джерело: https://espreso.tv/news/

 

9. Прийом зміщення фокуса уваги: перенесення уваги з основних проблем на деталі.

Наприклад, в рекламі жуйки «Orbit» розкривається ціла історія кохання та взаємин з батьками, а в кінці слоган « І ти сяєш». Чи «ти сяєш», чи зуби питання другорядне, а от згадування про склад чи властивості не завадять.

Усі ці прийоми наведені не щоб продемонструвати приклади «поганої» реклами. Навпаки, вищеперераховані кейси успішні та цікаві. Важливо, що немаленьку роль у їхній впізнаваності зіграли саме прийоми нейролінгвістичного програмування, які впливають на підсвідомість аудиторії.

Силою тексту можна впливати на мозок, тому маркетологам, та усім, хто хоче розширяти світогляд варто взяти їх на замітку. 

 

Читати більше: