З 5 жовтня Нова пошта почала приймати електронні документи застосунку Дія для ідентифікації та верифікації особи при наданні послуг.

Це означає, що тепер клієнти компанії, які отримують посилки, вантажі та грошові перекази у відділенні, на прохання оператора пред’явити документи, що засвідчують особу, можуть надати замість паперових електронні версії паспорту громадянина України (ID-картки), закордонного паспорту або водійські права з мобільного застосунку Дія версії 2.0 та вище.

Як це працює

Клієнт відкриває документ, що посвідчує особу, у застосунку на своєму смартфоні. Оператор за допомогою сканера зчитує штрих-код, що знаходиться безпосередньо під документом на смартфоні клієнта. Далі направляється запит у мобільний застосунок Дія, де клієнт підтверджує передачу документу до Нової пошти. Протягом декількох секунд на комп’ютері оператора висвічуються ПІБ клієнта. Якщо вони співпадають з даними отримувача, що прописані в експрес-накладній, оператор видає клієнту посилку. У разі неспівпадіння оператор Нової пошти попросить надати для підтвердження паперовий документ.

Крім того, за допомогою застосунку Дія клієнти можуть пройти процедуру верифікації при здійсненні фінансових операцій на суму від 5000 грн, як того вимагає законодавство про фінмоніторинг. За законом, оператор відділення раз на рік зобов’язаний зробити копію паспорту, завірити його у клієнта та завантажити до системи.

Тепер же клієнт може надати паспорт громадянина (ID-картку) або загранпаспорт у застосунку Дія для верифікації. Оператор сканує документ, після цього клієнт в своєму застосунку має погодитися з тим, що копія документу передається компанії і далі документ завантажується у систему NovaPay і зберігається відповідно до чинного законодавства.

«Ми в Новій пошті прагнемо, щоб нашим клієнтам завжди було просто і зручно отримувати послуги. ІТ-команда групи компаній Нова пошта провела спільну роботу з Міністерством цифрової трансформації, ми стали одними з перших, хто протестував нову версію застосунку, яка дозволяє зчитувати документи за допомогою сканера оператора. Завдяки спільним зусиллям ми отримали технічну можливість приймати електронні документи з Дії. То ж тепер клієнти, що мають встановлений застосунок, зможуть ще швидше отримувати свої відправлення та грошові перекази», — говорить Олександр Бульба, СЕО Нова Пошта. «Після успішного тестування ми масштабували цю практику на відділення компанії по всій Україні – тепер отримати посилки та грошові перекази можна за лічені секунди, пред’явивши електронні документи в Дії».

Нагадаємо, що документи, які засвідчують особу, потрібно обов’язково пред’являти при отриманні відправлень з оголошеною вартістю 15 000 грн та вище, а також для отримання грошового переказу на будь-яку суму та відправки грошового переказу на суму 5000 грн та вище.

Більш детальну інформацію про те, у яких випадках і які документи може попросити оператор, можна переглянути тут: перехід на сайт.

Нова пошта — лідер логістичного ринку, який забезпечує легку доставку кожному клієнту – до відділення, почтомату, за адресою — і дозволяє тисячам підприємців створювати і розвивати бізнес не тільки в Україні, а й за кордоном. Мережа компанії налічує більше 7000 відділень по всій Україні, а кількість відправлень лише за 2019 рік перевищила 212 млн. НП Логістик — компанія, що надає послуги фулфілменту: зберігання товару на складах, комплектацію і відправлення замовлень одержувачу. Пост Фінанс — небанківська фінансова установа, завдяки якій клієнти компанії можуть здійснювати грошові перекази та операції з електронними грошима. Нова пошта Глобал розвиває міжнародну партнерську мережу, щоб надавати клієнтам послуги з експрес-доставки не лише в Україні, а й за кордоном.

Група Нова пошта працює з дотриманням всіх норм українського законодавства. За 2019 рік Група перерахувала до бюджету країни більше 4 млрд грн податків і зборів. Група Нова пошта надає клієнтам — як бізнесу, так і приватним особам — повний спектр логістичних та пов’язаних з ними послуг. До Групи входять українські та зарубіжні компанії, зокрема Нова пошта, НП Логістик, Пост Фінанс і Нова пошта Глобал.

 

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: