Книжкові критики The New York Times вибирають найкращі художні та науково-популярні твори 2020 року.

Поки більша частина культурного світу стояла на місці або закривалася вікнами в 2020 році, книги продовжували надходити, навіть якщо деякі з них були випущені пізніше, ніж планувалося спочатку. Вони принесли своєчасні та позачасові звістки. Були викривальні звіти про епідемію опіоїдів, розповіді про іноді небезпечні та згубні наслідки соціальних мереж та широкий погляд на життя в Тибеті. Були спогади президента, художника та поета. Нові вигадки надходили від Олени Ферранте, Аяд Ахтар, Зігрід Нуньєс та інших. 

Нижче список трьох критиків The New York Times – Дуайт Гарнер, Парул Сегал та Дженніфер Салай – вони діляться своїми думками щодо своїх фаворитів серед книг, які вони рецензували цього року, кожна з яких вказана за алфавітом англійською.

Щорічна примітка про методологію: критики обмежуються у складанні цих списків, кожен з них вибирає лише з тих книг, які вони оглядали для The New York Times з минулого року до цього часу.  

 

 

1. ‘HOMELAND ELEGIES’ By Ayad Akhtar (Little, Brown and Company)

“ЕЛЕГІЇ БАТЬКІВЩИНИАяд Ахтар (Літл, Браун та компанія). 
Цей чудовий роман про американського сина та його батька-іммігранта має відгомін “Великого Гетсбі” з чітким розумом, можливостями та обмеженнями американського життя. Його автор найбільш відомий як драматург. У 2013 році Ахтар виграв Пулітцерівську премію за “Опальний”, драму, присвячену вечері, що стосується життя американців-мусульман, 11 вересня, грошей та політики. Цей роман теж стикається з американським мусульманським досвідом. (Батько – відомий фахівець з серцевих захворювань, який лікував Дональда Дж. Трампа в 1990-х і захоплювався ним.) 

 

2. ‘DIRT: Adventures in Lyon as a Chef in Training, Father, and Sleuth Looking for the Secret of French Cooking’ By Bill Buford (Alfred A. Knopf)

“ДРУДНИЙ: Пригоди в Ліоні шефа-кухаря, батька та Слюта у пошуках секрету французької кулінарії” Білл Буфорд (Альфред А. Нопф). 
Нова книга Буфорда – це глибокий та інтуїтивний твір захоплюючої журналістики. Йдеться про переїзд із дружиною та маленькими синами до Ліона, де він працює на кухнях ресторанів та розкриває секрети французької кухні. Ця книга, серед іншого, пропонує чудову історію кулінарії в Ліоні, в центрі якої – Фернан Пойнт і Пол Бокуз. 

 

3. ‘DEATH IN MUD LICK: A Coal Country Fight Against the Drug Companies That Delivered the Opioid Epidemic’ By Eric Eyre (Scribner)

“СМЕРТЬ В ГРУЗНОМУ ЛИЗУ: вугільна країна бореться з фармацевтичними компаніями, які спричинили опіоїдну епідемію” Ерік Ейр (Скрибнер). 
Ейр виграв Пулітцерівську премію за журналістські розслідування в 2017 році за серію статей про опіоїдну епідемію Західної Вірджинії. Його нова книга – це добренаписаний звіт про цю звітність. Це глибоко людський документ, який також читається як трілер Джона Гришама, що кипить. Починається з історії про одну аптеку в місті Керміт, штат Вірджинія, населення 382. Лише за два роки в середині серпня вона роздала клієнтам майже дев’ять мільйонів таблеток від опіоїдів. 

 

4. ‘CLEANNESS’ By Garth Greenwell (Farrar, Straus & Giroux)

“ЧИСТОТА” Гарта Грінвелла (Фаррар, Штраус і Жиру). 
Другий роман Грінуелла про американського вчителя середнього віку в Софії, Болгарія, палить своєю сексуальною відвертістю. Книга розповідає про подорожі, самовигнання, політичний протест та вимоги міжміських відносин. Проте секс-сцени тут є шарнірами, як і в романах Мілана Кундери. (Ці автори також поділяють певну сердечність, на додаток до сірих східноєвропейських установок.) Тілесні моменти в “Чистоті” – це прискорювачі; саме там підкреслюються та підпалюються екзистенційні та політичні теми Грінвелла. 

5. ‘THE POWER OF ADRIENNE RICH: A Biography’ By Hilary Holladay (Nan A. Talese/Doubleday)

“ВЛАДА АДРІЄННА РІЧА: Біографія” Гіларі Холладей (Нан А. Талезе / Даблдей). 
Це перша правильна біографія цього важливого поета, есеїста та феміністки, і це хороша добре розказана історія. Річ була вундеркіндом, граючи Моцарта в 4 роки. Вона опублікувала велику книгу віршів, ще будучи в Редкліффі, і коли була молодою, вона була бунтарем. Вона вийшла заміж і народила дітей до того, як її політичне пробудження стало в 60-х і 70-х роках феміністичним. 

 

6. ‘DISTURBANCE: Surviving Charlie Hebdo’ By Philippe Lançon. Translated by Steven Rendall (Europa Editions)

“ПОРУШЕННЯ: Виживання Шарлі Ебдо” Філіппа Лансона. Переклад Стівена Рендалла (видання Європи). 
Цей потужний і глибоко цивілізований мемуар розповідає про різанину в офісах французького сатиричного журналу «Шарлі Ебдо» вранці 7 січня 2015 р. Лансон, талановитий критик, був вражений принаймні трьома кулями, одна з яких відірвала більшу частину його щелепи. Ми стежимо за Лансоном через його тривале і болісне відновлення. Він живе в стані постійної тривоги: чи повернуться терористи, щоб добити його? Але в його книзі також багато про те, що врятувало його в житті – музику Баха, художню літературу Пруста, друзів та гостроту всілякої різноманітності. 

 

7. ‘FIEBRE TROPICAL,’ By Juli Delgado Lopera (The Feminist Press). 

“FIEBRE TROPICAL”, Джулі Дельгадо Лопера (Феміністична преса). 
Це книга про три покоління колумбійсько-американської родини, вклиненої в квартиру за межами Маямі, з панорамним видом на смітник. Молода оповідачка Франциска – невдаха, яка змирюється зі своєю складною сексуальністю. 

8. ‘WHAT ARE YOU GOING THROUGH’ By Sigrid Nunez (Riverhead). 

“КИМ ТИ ЗБИРАЄШСЯ СТАТИ” Сігрід Нуньес (Ріверхед). 
Розумний новий роман Нуньєса ставить першочергове запитання: якби невиліковно хворий друг попросив вас бути з ними, в іншій кімнаті, поки він приймав таблетки, які закінчували його життя, ви б сказали, що так? Хвора подруга в цьому романі нагадує Сьюзен Зонтаг, яку Нуньєс знав і про яку писав у мемуарах під назвою “Семпер Сьюзен”. У цьому романі є печаль. 

9. ‘MEMORIAL DRIVE: A Daughter’s Memoir’ By Natasha Trethewey (Ecco).

“ПАМ’ЯТНИЙ ДРАЙВ: Мемуари дочки” Наташі Третвей (Ecco). 
Мемуари Третвей – це контрольований опік хаосу та розуму; це мемуари, які насправді вас розкладуть на почуття. “Memorial Drive” – ​​про вбивство матері автора Гвендолін від руки її другого чоловіка, неспокійного ветерана В’єтнаму. На той час автору було 19 років. Третвей народився в Міссісіпі від чорношкірої матері та білого батька; цей твір –  мемуарні каталоги. Завдяки співробітнику поліції, який першим потрапив на місце вбивства матері, Третвей отримує доступ до потужної та зворушливої ​​документації про життя та смерть матері. 

 

10.‘CASTE: The Origins of Our Discontents’ By Isabel Wilkerson (Random House) 

“КАСТА: Витоки наших невдоволень” Ізабель Вілкерсон (“Випадковий дім”). 
Ця важлива книга читається як повільне проходження довгого і безглуздого кортежу. Уілкерсон уникає таких слів, як «білий», «раса» та «расизм», на користь таких термінів, як «домінуюча каста», «прихильна каста», «верхня каста» та «нижча каста»; вона робить тривожне порівняння між ставленням Індії до своїх недоторканних або далітів, ставленням нацистської Німеччини до євреїв та ставленням Америки до афроамериканців. “Каста” поглиблює трагічне відчуття американської історії. 

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: