Аналітики OLX Робота вивчили ринок робітничих вакансій напередодні карантину, з 11 грудня 2020 по 11 січня 2021.

Найбільш популярними серед спеціалістів виявилися водії, продавці та вантажники. При цьому перших не тільки частіше шукають, але й готові платити вище, ніж іншим, – 19 000 грн у середньому по країні. Професія водія була найбільш популярною й у період березневого локдауну у 2020 році. З того часу заробітна плата зросла на тисячу гривень.

На другому місці у рейтингу фахівців, які потрібні найбільше в локдаун січня 2021 і березня 2020, опинилися продавці. Порівнюючи зарплати, у цей карантин їм стали пропонувати 9 500 грн, що також на 1 000 грн більше, ніж торік. На відміну від першого локдауну, де активно шукали кухарів, у цей раз на третьому місці опинилися вантажники із середнім заробітком 10 250 грн на місяць.

10 найбільш затребуваних робітничих фахівців напередодні січневого локдауну, середня з/п за кількістю оголошень:

1. Водій — 19 000 грн
2. Продавець – 9 500 грн
3. Вантажник – 10 250 грн
4. Охоронець – 10 500 грн
5. Слюсар – 15 000 грн
6. Кур’єр — 13 500 грн
7. Кухар — 10 250 грн
8. Швачка — 11 000 грн
9. Прибиральник — 6 000 грн
10. Різнороб — 11 000 грн

 

У яких сферах шукали співробітників — перший і другий локдаун

За місяць до січневого локдауну роботодавці розмістили найбільше пропозицій не тільки в торговій і транспортній галузях – понад 2,8 тис. і 1,9 тис. відповідно. З початку грудня активно розміщували вакансії для студентів і тих, хто починає свій кар’єрний шлях – майже 1 тис. нових оголошень за місяць. Попри обмеження, працівників намагалися знайти й в барно-ресторанній сфері, а також у сфері сервісу та побуту.

Цікаво, що напередодні другого локдауну на 60% частіше стали шукати кур’єрів. Крім того, що виріс попит через популярність доставки, претендентам на цій вакансії стали пропонувати в середньому на 2 500 грн більше. Перед першим локдауном у березні 2020 студентів шукали менше – 886 нових вакансій за місяць. Така сама ситуація з представниками сервісу. А ось фахівці сфери виробництва та будівництва навпаки були у п’ятірці найпотрібніших.

 

Якою роботою цікавляться пошукачі

Напередодні січневого локдауну найактивніше відгукувалися на вакансії з агросфери — показала аналітика OLX Робота. В середньому на одне оголошення з 11 грудня по 11 січня відгукувалися 10 осіб. При цьому в сільському господарстві шукали найменше фахівців серед інших робочих сфер. Друга активна група претендентів — студенти — з показником 9,7 особи на оголошення. На третьому місці – будівельники, а саме 8 осіб на вакансію.

У перший локдаун ситуація була дещо іншою. Найбільш зацікавленими в роботі були студенти й ті, хто на початку свого кар’єрного шляху. Далі ті, хто цікавився сферою будівництва, і тільки потім представники агросфери – 8 осіб на оголошення.

OLX Робота — це онлайн-сервіс №1 для пошуку та розміщення вакансій у сегменті робітничих професій. Ресурс входить в трійку лідерів з пошуку персоналу в Україні. Кожного місяця рубрику OLX Робота відвідують 2,4 млн користувачів. Щодня оголошення на платформі розміщують 20 000 роботодавців. База сервісу налічує понад 43 000 актуальних пропозицій з працевлаштування. 13% всіх вакансій припадає на роботу за кордоном. OLX – один із найбільших онлайн-бізнесів в Україні. Кожен другий український онлайн-користувач заходить на OLX мінімум раз на місяць. OLX у 10 найбільш відвідуваних торговельних майданчиків світу. А мобільний додаток OLX встановлений на кожному третьому українському смартфоні і займає першу позицію в категорії “Купівлі” для IOS і Android за даними SimilarWeb.

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше: