Pinterest поділився своїм останнім оновленням продуктивності, яке показує постійне зниження кількості активних користувачів у результаті того, що все більше регіонів вийшли з карантину, і покупці повертаються до звичайних магазинів, в той час як дохід залишається стабільним, незважаючи на проблеми на ринку.

По-перше, щодо використання – загальна кількість MAU Pinterest знизилася до 444 мільйонів у третьому кварталі, що на 10 мільйонів менше, ніж у попередньому звітному періоді.

 

Pinterest Q3 2021 – ХОЧУ

 

Як ви можете бачити тут, його кількість у другому кварталі до цього скоротилася на 24 мільйони MAU, тому за останні два періоди, після тривалого стабільного зростання, Pinterest втратив близько 34 мільйонів активних користувачів.

Це не дуже хороший знак, але знову ж таки, нестабільність ринкової кон’юнктури через COVID-19 важко передбачити, і з усіх соціальних платформ Pinterest, зосереджений на покупках, завжди найбільше постраждав. шляхом повторного відкриття звичайних магазинів.

Віртуальний торговий центр

Під час періоду блокування, під час якого Pinterest додав понад 100 мільйонів активних користувачів, платформа рекламувала себе як віртуальний торговий центр і замінила перегляд IRL. Це сприяло значному зростанню, але мінусом тепер є те, що з фактичним відкриттям торгових центрів, корисність Pinterest зменшиться, принаймні до певної міри.

Як пояснює Pinterest: «Оскільки карантинні заходи пом’якшилися, люди почали жити за межами своїх домівок, і ця тенденція спричинила різке зниження темпів приросту щомісячних активних користувачів (MAU) за рік у 2 та 3 кварталах, оскільки споживчі уподобання відійшли від нашого ядра у випадки домашнього використання».

Це буде основна сюжетна лінія звіту платформи за 2 квартал, але є підстави для оптимізму в інших елементах, а також є аргумент, що Pinterest не слід вимірювати за зростанням використання так само, як інші соціальні мережі, оскільки він не так залежить від того ж для зростання свого бізнесу.

Середній дохід на користувача

Це дещо відображено в показниках середнього доходу на користувача Pinterest, який знову зріс у третьому кварталі:

 

Pinterest Q3 2021 – ARPU

 

Його міжнародне зростання ARPU все ще дуже незначне, але Pinterest все ще в процесі розгортання своїх інструментів для покупок у більшій кількості регіонів, тоді як його APRU в США продовжує неухильно зростати.

Знову ж таки, аргумент тут полягає в тому, що Pinterest має більше можливостей заробляти гроші на торговій діяльності, а не покладатися на ширшу рекламу, оскільки акцент зосереджений на стимулюванні прямих дій з кожним Pin, а не на охопленні якомога ширшої аудиторії.

Pinterest, звісно, ​​все ще отримує дохід від показу реклами, але спрямованість програми інша, що може зменшити вплив уповільнення зростання, якщо Pinterest зможе максимізувати користувачів, яких він має.

«Залученість до покупок залишається стабільною: кількість Pinners, які взаємодіють із торговими майданчиками, зросла більш ніж на 20% за квартал і на 60% за рік».

Pinterest все ще розробляє це, але якщо, наприклад, почне отримувати комісію за покупки, і якщо він може досягти кращих результатів продажів для певних вертикалей, у нього все ще є великий потенціал для зростання доходу, навіть за нижчих порівняльних показників використання.

Споживання

З точки зору доходу, його споживання в третьому кварталі зросло на 43% у порівнянні з минулим роком до 633 мільйонів доларів.

 

Pinterest Q3 2021 – дохід

 

Pinterest стверджує, що збільшив попит з боку великих роздрібних рекламодавців, тоді як загальний пошук продуктів зріс більш ніж на 100% у порівнянні з минулим роком. Пошуки на вкладці “Магазин” від покоління Z також зросли більш ніж на 200% у порівнянні з минулим роком.

Однак основний вплив був у секторі CPG, який, за словами Pinterest, сповільнився через «перебої в ланцюжках постачання, нестачу запасів і робочої сили, а також зростання цін на сировину».

Тим не менш, темпи зростання його доходів залишаються стабільними, хоча занепокоєння буде полягати в тому, що, якщо він продовжить втрачати користувачів, інтерес рекламодавців також зменшиться, що може змусити його розглянути інші заходи щодо зростання доходів.

Pinterest анонсувала ряд нових опцій в останні місяці, в тому числі його наступаючої AR-примірки Takes для Idea Pins, забезпечуючи більш інтерактивний елемент, і його годинник у повноекранному режимі, прокрутка, вертикальний потік контенту Pin тощо.

 

Канал Pinterest Watch

 

Черпаючи натхнення з останніх тенденцій споживання (він же TikTok), Pinterest спеціально прагне узгодити зростаючий інтерес до споживання відео, що також включає прямі покупки, ще один елемент, з яким він зараз експериментує.

Поки що це не було значущим випробуванням, але продовження розвитку платформи як ключової утиліти для виявлення продуктів і покупок вражає, оскільки Pinterest прагне отримати вигоду з поширення COVID-19 в онлайн-комерції як засобу максимізації свого потенціалу.

Справді, Pinterest спеціально відзначає потенціал Idea Pins у своєму оновленні: «Ми віримо, що наш новий нативний формат відео-контенту Idea Pins може сприяти більш глибокому та частішому залученню на платформі в довгостроковій перспективі. Контент, орієнтований на творців, виявився двигуном для залучення на інших платформах, але Idea Pins пропонують різну цінність як для творців, так і для пінерів, оскільки вони створені для надихання до дії, а не просто для розваги».

Знову ж таки, його спеціальна зосередженість на покупках, а не на соціальному залученні, в ідеалі надасть Pinterest більше можливостей максимізувати користувачів, які він має, тож навіть якщо він має менше, він все одно може стимулювати сильнішу реакцію для рекламодавців і ділових партнерів через свої більш витончений фокус.

І це цілком може виявитися набагато більш цінним підходом, ніж деякі інші соціальні додатки – хоча також варто зазначити, що, незважаючи на недавнє зниження кількості його використання, загальна кількість користувачів Pinterest за останній рік значно зросла, і усі підприємства працюють у незнайомому середовищі, тому, наскільки показовими є такі стрибки та зрушення, важко повністю спроектувати.

У цьому відношенні вам, можливо, краще порівняти цифри Pinterest за 3 квартал 2021 року з 3 кварталом 2019 року як більш індикативну міру:

Порівняння використання Pinterest

Це не означає, що ми повинні повністю відмовитися від Pinterest через його останнє уповільнення, оскільки більшість соціальних додатків стали популярнішими, а блокування та інші заходи фактично сприяють більшому, а не меншому використанню Інтернету. 

Справді, Pinterest генерує більше прямих продажів для більшої кількості компаній, ніж будь-коли, і при 444 мільйонах MAU важко ігнорувати цей потенціал.  

І оскільки компанія продовжує приносити свої інструменти для покупок у все більше регіонів, її можливості продовжують зростати. Можливо, це не найкращий результат для Pinterest зараз, але його постійний розвиток, інновації та зростання все ще можуть призвести до великих можливостей.

Джерело: Pinterest

 

Лайфхаки для маркетологів в Україні: 

@proidei.com

Q/A: Що запитуватиу діджитал-маркетолога на співбесіді ❓

♬ original sound – Маркетинг для всіх

 

 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.