Як виглядає сучасне PR-агентство? - PRO ІДЕЇ
Як виглядає сучасне PR-агентство?

Як виглядає сучасне PR-агентство?

Хоча стратегії друкованих та цифрових засобів масової інформації все ще залишаються частиною підходу до створення бренду, компанії починають пропонувати нетрадиційні послуги та спеціальності, щоб пережити еволюцію PR. Поділимося з вами новим оглядом від американських колег із Business Of Fashion

У січні відомі американські бутикові агенції зі зв’язків з громадськістю BlackFrame та Siren PR оголосили, що закривають свої дверіЗасновник Siren PR Вінні Бітті зазначив, що “галузь різко змінилася з моменту запуску в 1999 році, і йому шкода визнавати, що компанія більше не може працювати так, як колись”. Брайан Філіпс із Black Frame був більш категоричним, він озвучив BoF, що він більше не хоче “бути хлопцем-піарником”.

Бути “піарником” в наші дні важко. Бренди та агенції, які їх представляють, все частіше розбігаються. Клієнти хочуть, щоб їх представники були стратегічними консультантами, гуру соціальних медіа та спеціалістами з аналізу даних, але все ще частково шукаючи включення у вищих модних журналах, як це було у 1999 році. У той же час великі бренди залишають більшу частку своїх маркетингових бюджетів всередині компанії, змушуючи зовнішні агенції боротися за крихітні залишки.

Бренди все ще потребують значної зовнішньої допомоги для управління іміджем та залучення споживачів. Але найбільш затребувані роботи з публічних відносин зараз – були зовсім невідомими для професіоналів у цій галузі ще десятиліття тому: аналітика, маркетинг впливу та створення контенту – це сфери, в яких лідери піар-бізнесу лише в цьому році почали нарощувати масу.

PR-компаніям доводиться швидко адаптовуватися, оскільки їх просять зробити більше з меншим бюджетом. Агенції, які колись працювали головним чином над тим, щоб вести рекламні кампанії клієнтів у світі, зараз прагнуть створити обмін повідомленнями. Деякі навіть інвестують у бренди, які вони представляють. Взаємовідносини та публікації в засобах масової інформації все ще мають значення, але вони вже є не найголовнішим фактором успіху.

“Я думаю, що ідея PR як всеохоплюючого дескриптора вже не є актуальною”, – сказав Філліпс (Black Fram). “PR виступає як загальна назва для інших видів послуг, які самі по собі є окремими спеціальностями. Наприклад, все – від копірайтингу, стосунків з талантами, розвитку спонсорства, подій”.

Black Fram Філліпса назавжди закрив свої двері наприкінці лютого, коли його засновник перейшов до створення «студії творчого спрямування». 

Але що з агенціями, які все ще в грі? Читайте далі, щоб дізнатися, як деякі фірми проходять шлях поза традиційними зв’язками з громадськістю.

Розвивати спеціальність

У минулому багато PR-фірм були генералістами, застосовуючи одні й ті ж медіа-стратегії як для модного клієнта, так і для технологічної фірми. Тепер вони перетворюються на спеціалістів, укомплектованих експертів, які готові допомогти брендам орієнтуватися на незнайомій території.

Не будь просто посередником

Мало хто з керівників зв’язків із громадськістю прямо скаже, що публікація у Vogue або функція в The New York Times не мають значення. Опитування ICCO виявило, що найпоширеніші запити клієнтів все ще активуються саме після залучення засобів масової інформації, і правильна згадка у правильній публікації може забезпечити миттєвий стрибок продажів.

Але великі ЗМІ вже не обслуговують агентства, адже їх прес-релізи, як правило, губляться у чорній дірі інтернету. В онлайн-просторі домінують рекламні бюджети Google і Facebook, також бренди завжди можуть охопити потенційних клієнтів безпосередньо в соціальних мережах.

Нова мета PR полягає в тому, щоб додати вартість, а не просто виступати в якості каналу, що проходить разом з новими продуктами або рекламними кампаніями. Зараз багато PR-фірм пропонують консалтингові послуги з бренду або мають власні творчі команди для розробки рекламних кампаній.

У засновнику Krupp Group засновниця Сінді Крупп створила команду експертів із різних служб – включаючи одяг VIP та знаменитостей, події, консалтинг та цифрову стратегію – які представляють клієнтам єдину стратегію, а не одну, зосереджену виключно на медіакомунікаціях.

“Коли я був на початку своєї кар’єри, там працювали відділ PR, відділ маркетингу та відділ реклами, і вони не мали нічого спільного між собою”, – сказала Крупп, яка заснувала своє агентство в 2005 році. “Перехрещення були нульовими. А тепер все це зміксовано, змішано».

PR компанії Coyne, серед клієнтів якої є Timberland, Longines та Lane Bryant, отримала визнання на фестивалі брендових фільмів 2019 року для рекламної кампанії Hilton, яку вона виробляла з рекламною фірмою BBDO.

Агентство Praytell, гібридна PR-соціальна фірма, також має студію кінопродукції, яка виробляє документальні та комерційні фільми для своїх клієнтів.

Агенції швидко рухаються до нових форм спілкування

Fashion PR Powerhouse KCD в 2018 році розпочав розширювати свій відділ подій, фокусуючись на модних показах та активізації бренду, включаючи заголовки подій на зразок конференцій Apple. Зовсім недавно KCD керував координацією роботи будинку для відкриття роздрібної торгівлі на Манхеттені Hudson Yards, в якій проживало майже 15 000 людей. 

“Цінність преси та соціальна цінність проведення події стала значно більшою через те, що мова йде вже не про людей, що знаходяться в залі”, – сказав партнер KCD та керуючий директор Рачна Шах. “Мова йде про те, як вони діляться усьому світу вмістом, створеним на заході”.

Слідкуйте за грошима

Найбільшою проблемою, яку PR завжди мав, є рентабельність інвестицій.

Фонд Бісмарк, який розпочав свою кар’єру в галузі фінансів, в кінці 2019 року запустив «Вирівняні зусилля», відділ венчурного капіталу фірми. Відділ інвестує у бренди, з якими працює, створюючи стимули для обох сторін працювати разом та підвищуючи потенційні винагороди PR-фірми.

Знайдіть партнерів

Для бутикових та середніх PR-фірм масштабування може не мати такого сенсу, як пошук потрібних стратегічних партнерів.

Наприклад, у Європі та Великобританії клієнти все ще очікують особистого підходу до PR, а мережі та стосунки можуть бути більш переконливими, ніж статистичні дані. 

Будь реалістичним

“Я напевно відчуваю, що є такі аспекти повного спектру комунікацій, як брендинг та маркетинг ефективності, які ми не робимо”, – сказав Крупп. “Я не хочу пропонувати послугу, яка робить нас учасником усіх торгів і одночасно господарем жодної”.

Прискорення перезапуску PR, щоб стати, як зазначає Дерріс, “єдиним магазином” для всіх потреб брендів, має починатися з важливого рішення, в чому ви є експертами насправді.

Джерело: BoF

 

Підписуйтеся на наш Telegram-канал: https://t.me/proideicom
Просувайтеся в кар’єрі з нами: Події для маркетологів в Україні: Календар

Читати більше: 10 цитат для вашего бизнеса. Ключевые показатели менеджмента
Читати більше: Тренди та бренди. Чи варто бізнесу йти в TikTok?10 цитат для вашего бизнеса. 

  • Поділитися:

Колектив інформаційного бізнес-порталу "PRO Ідеї. Головні новини маркетингу" складається з проактивних маркетологів, діджитал-маркетологів, PR-менеджерів, бренд-менеджерів, SMM-менеджерів, HR-менеджерів, дизайнерів, журналістів та письменників.

Для пошуку натисніть Enter, для виходу натисніть ESC.