Найкраща ранкова рутина —  це та, яка ідеально підходить вам.

Мережа заповнена ранковими рутинними ідеями, а також прикладами того, як успішні люди світу організовують свої ранки. Але правда в тому, що ніхто не може сказати вам, що є ідеальною ранковою рутиною для вас, крім вас самих. Це тому, що всі ми працюємо по-різному, з різними біологічними ритмами, різними уподобаннями та різними стилями продуктивності

Для одного успішного топ-менеджера ідеальний ранок починається з п’ятикілометрової пробіжки, тоді як інший обирає ніжну йогу, а третій вважає, що ці обоє — божевільні, коли потягує свій третій еспресо в ліжку о 10 ранку.

До рекомендацій та ідей щодо ідеального ранку потрібно ставитись до них не як до фіксованого меню, а як до фуршету, з якого ви зможете побудувати свою власну ідеальну ранкову рутину.

Ми зафіксували для вас 35 найкращих ідей.

1. Зробіть коротку розминку. Ранкові вправи чудово активують розумову та фізичну працездатність, і вам потрібно почати робити її лише 10 хвилин, щоб почати помічати позитивні зміни.

2. Знайдіть новий здоровий рецепт приємної для вас страви. Однією з найпоширеніших причин, через яку ми пропускаємо здорове харчування, є недостатня підготовка. Витратьте кілька хвилин вранці на пошук рецептів, які вас збуджують та викликають у вас апетит саме вранці, і ви будете готові та мотивовані приготувати ую здорову страву вранці.

3. Випийте повну склянку води. Ваше тіло буде вам вдячне за воду, це найпростіший спосіб зробити щось буде корисне для себе. 

4. Випити каву. Якісна ранкова кава без молока та підсолоджувачів — може стати гарною звичкою для пробудження та початку активного дня. 

5. Випити чай. Чай не тільки корисний для здоров’я, але останні дослідження показують, що він може навіть значно підвищити вашу креативність.

6. Чистити зуби … уважно. Ти все одно повинен це зробити, то чому б не взяти хвилинку, щоб справді помітити те, що робиш? Такий спосіб медитації, як і незначні побутові домашні справи — як миття посуду, чищення взуття, прасування) зробить вас спокійнішими та щасливішими.

7. Прийміть холодний душ. Приємно? Ні. Але це гарний спосіб загартувати своє тіло та якісно прокинутися. 

8. Виконайте метод Віма ХофаЧули про такий? Він означає:
1. Як тільки ви прокинетесь, сядьте в позу для медитації.
2. Зробіть 30 сильних вдихів вдихніть ротом або носом і видихніть ротом короткими потужними сплесками (як підірвання повітряної кулі).
3. Затримайте дихання, поки не задихаєтесь.
4. Глибоко вдихніть і затримайте 10 секунд.
5. Повторіть ще три раунди.

Це “звучить як рецепт тортур”, але прихильники клянуться, що це підвищує ефективність і зменшує стрес, можливо, тому, що ви вже пережили найбільш напружену частину свого дня.

9. Викресліть вчора з календаря.  Нагадуйте собі про те, що минув ще один день у вашому житті. Оцініть, як ви ставитесь до цього, і подумайте, які коригування ви можете зробити, щоб рухатися вперед.

10. Пишіть ранкові сторінки. Це ідея, яка лежить в основі практики під назвою “Ранкові сторінки”, представлена ​​Джулією Кемерон у своїй книзі “Шлях художника”. Ідея полягає в тому, щоб зробити паузу щоранку, поки думки сонні і довкола тихо, та написати щось перед тим, як перейти до свого дня. Камерон наполягає на тому, що три сторінки, виписані від руки, є ідеальним обсягом написаного вранці для того, щоб обнулити свою свідомість та вивільнити усі завислі в просторі думки. 

11. Зверніть увагу на вашу першу думку . Запишіть це, скажіть вголос або просто зверніть на це увагу. Ця ранкова вправа має надзвичайний вплив на наші зусилля.

12. Займіться продуктивною медитацією. “У своїй книзі” Глибока роботаКел Ньюпорт представляє концепцію продуктивної медитації. Ви зосереджуєтесь на питанні, яке у вас є, але ви не думаєте про відповідь. Натомість ви зосереджуєтесь на присутності та уважності, дозволяючи думкам прийти до вас. Коли ви помітите, що ваші думки відходять від вашого питання, поверніться до запитання.

13. Подумайте про однослівний опис.  Лише одним словом подумайте або запишіть, як ви ставитесь до майбутнього дня, де ви зараз у своєму житті або що вам потрібно почути. Покладіть це слово десь там, де його буде видно протягом дня.

14. Відеожурнал. Запишіть короткий відеощоденник на день (одну-дві хвилини). Ви можете розмовляти практично про що завгодно: про те, що відбувається у вашому житті, за що ви вдячні, про що думаєте або просто виберіть довільну тему мовлення. Поділіться з іншими або залиште його приватним.

15. Читайте книгу. Читання – найкращий спосіб покращити свій розум. 

16. Послухайте подкаст. Для тих, хто поспішає, це можна поєднати з вдяганням, фізичними вправами або навіть холодним душем. 

17. Послухайте TED. Ранок чи не найкращий час дивитися чи слухати мотиваційні відео. 

18. Бути вдячним. Це не просто зробить вас щасливішими в даний момент, але і змінить ваш ваш мозок, навчить його легше помічати позитивне у житті.

19. Дізнайтеся і закарбуйте в пам’яті одну-три нові речі. Як зазначав письменник і підприємець Майкл Сіммонс, створення простору для постійного навчання у вашому житті є одним з найцінніших способів інвестувати свій час, і є одним із найбільш послідовних елементів у звичних досягненнях.

20. Запишіть 10 нових ідей. Подумайте про них навколо певних категорій (наприклад, 10 книг, які я міг би написати, 10 слів, які б я хотів зрозуміти, що означає, 10 бізнес-ідей). 

21. Прочитайте хороші новини. Наука показує, що лише п’ять хвилин негативних новин можуть впливати на ваш настрій протягом усього дня. Пам’ятайте, що вам не потрібно встигати за кожним заголовком, щоб бути в курсі подій.

22. Заведіть журнал мрій.  Мрії це наше вікно в нашу підсвідомість. Мрійте, записуйте їх, це наблизить вас до їх здійснення. 

23. Займіться творчою роботою.  Кожна невелика робота над великим творчим проектом дарує ейфорію креативності. Робота над книгою, блогом, відео, арт-проектом, коли ваш розум у найкращому стані вранці, буде просуватися продуктивно. 

24. Займіться підрахунком витрат за минулий день. Ранкові думки на тему фінансів допоможуть навести вам лад в цьому питанні та правильно запланувати свої наступні витрати. 

25. Зробіть невелику пожертву.  Є кілька додатків, де ви можете робити мікропожертви, щоб ви могли прокинутися і негайно допомогти тим, хто цього потребує.  Даруйте іншим невеличку суму щодня. 

26. Спочатку виконайте своє найважливіше завдання. Тоді решта дня буде відчуватися, як вітерець.

27. Обробіть електронну пошту. Так, сотні гуру продуктивності стверджують, що перевірка електронної пошти вранці наводить лад у вашому порядку денному, але суворий факт найбільш успішні люди нехтують їх порадами. Можливо, ви захочете також їх проігнорувати. 

28. Порахуйте свої відволікання. З часом це повинно покращити вашу концентрацію. Покладіть на робочому столі перед собою чистий аркуш паперу, і щоразу, коли ви будете відволікатися від поточної справи, поставте позначк-крапку на папері. Робіть це протягом декількох тижнів, і ви посилите свою увагу. 

29. Зробіть одну-дві невеликі маркетингові дії. Вже займаєтеся бізнесом? Чому б не використати свою ранкову енергію та ясність, щоб виростити те, що у вас є? Опублікуйте коментар або пост в соціальних мережах, надішліть повідомлення, щоб встановити новий контакт або спробуйте нову маркетингову техніку.

30. Цінуйте щось у своєму будинку. Наш інстинкт полягає в тому, щоб бажати нових речей або предметів, замість того, щоб зосереджуватися на тому, що ми маємо. У вашому домі, ймовірно, достатньо предметів, який ви могли оцінювати як улюблений предмет щодня протягом декількох років.

31. Відкрийте штори і вітайте день.  Зробіть глибокий вдих і розкрийте штори. Можливо, ви також захочете додати фразу, мантру або просте  “дякую за сьогодні.”

32. Доглядайте за рослинами.  Це глибоко розслаблююча методика. Природа заряджає та зачаровує.

33. Обнімайтеся з кимось, кого любите. Зробіть своєю звичкою обійматися з рідними та близькими вранці. Цей незначний жест налаштує на приємний день. 

34. Згадайте когось, кого ви втратили. Кожного ранку приділяйте кілька хвилин на спогади про втрачену людину. Навчіться робити це не з жалобою, а теплом та свілом. Це один з найкращих способів відчувати їх присутність в своєму житті.

35. Виведіть собаку на прогулянку.  Це також може бути чудовим способом розпочати свій день з певним спокоєм, і ви можете поєднувати його з іншими ритуалами, які передбачають слухання музики, подкастів, мислення на різні теми чи фізичні вправи. Виграш-виграш-виграш.

Експерти радять підійти до питання ранкової рутини з відповідальністю. Вона здатна зробити ваш день успішним або зруйнувати його.   

Джерело: Inc.com

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: