“!яйца анімалке Ру. !гав-гав гуава.” Ні, це не збій у кодуванні, саме так часто виглядають рекламні акції очима споживачів – як відзеркалення “его” бренду, замість запиту та потреб цільової аудиторії.

Згідно з спостереженнями агенції мобільного маркетингу LEAD9, у класичних промо-акціях на кшталт “купи товар – зареєструй код та виграй” бере участь лише 15% від всіх споживачів віком 18-55 років. У той час як в державних грошових лотереях бере участь значно більша кількість — від 50% громадян.

При цьому, як вважають LEAD9, усі учасники лотерей є одночасно і споживачами товарів і послуг, й так само потенційно можуть брати участь в промо-акціях.

За характером та емоційною моделлю це ж одні і ті ж люди, то чому аудиторія рекламних акцій суттєво менша за лотерейну?

Тут правильним питання буде – чому решта 85% споживачів в рекламних акціях участі не бере?

За словами спеціалістів мобільного маркетингу, часто винен сам підхід до організації акцій.

Коли споживач дивиться на рекламу промо-акцій, то часто бачить там відображення планів та бажань організаторів: продати швидко і багато продукту, і аж ніяк не задоволення потреб споживача, на кого ця пропозиція направлена.

Bottlenecks

Давайте поговоримо про вузькі місця в організації промо-акцій та способи їх вирішення.

1. Недостатнє анонсування

Про акцію більшість споживачів взагалі не дізнаються або дізнаються запізно.

Рішення: Оскільки чимало людей, особливо молодь, навіть по магазинах ходять, постійно зиркаючи на екран мобільного гаджета, то в точці продажу варто розміщувати не лише плакати і стопери на полицях та наклейки на самому продукті, але й використовувати рекламу на сторінках безкоштовного Wi-Fі, у мобільному додатку супермаркету та в інших мобільних додатках, які споживач може використовувати на місці або дорогою до покупок. Також новина про акцію – є гарним приводом для розсилки на базу споживачів із попередніх акцій.

2. Складність участі

Високі бар’єри входу. Інколи організатори, керуючись своїми планами продажу, встановлюють занадто високу планку для першого кроку: купи 5 упаковок, щоб взяти участь у розіграші.

Рішення: Варто ж діяти навпаки – зменшити поріг для першої покупки і відразу дати людині гарантований приз. Наприклад, можна застосовувати доступні недорогі та фанові діджитал-подарунки: фото-фільтри, стікер-паки, поповнення мобільного рахунку тощо.

3. Слабка пряма комунікація зі споживачами

Під час акції ведеться недостатньо активна комунікація про етапи, переможців, заохочення та шанси отримати виграш. Часто організатор економить на комунікації з учасниками і через це страждає довіра споживачів до акції та всіх пропозицій організатора.

Рішення: Якщо споживач вже зареєструвався, то він однозначно бажає знати про кількість подарунків, що залишилася, та свої шанси їх отримати, тому ще одне SMS-повідомлення про це на половині шляху – буде дуже доречним. На сайті можна викласти карту акції з позначеними етапами, це дасть розуміння про статус учасника і гарантуватиме довіру до організатора. А якщо ще й споживач побачить на цій карті свій особистий прогрес в реальному часі, це буде взагалі бомбезно.

4. Відсутність PR-підтримки етапу визначення переможців

Недостатньо гучне транслювання вручення заохочень і результатів промо – розчаровує лояльну аудиторію та підриває успіх усіх наступних комунікацій.

Рішення:  Потужна PR-підтримка має бути закладена у сам перебіг акції у вигляді щотижневих апдейтів та записів про учасників, які вже щось виграли. Це можуть бути: пости в соцмережах, прес-релізи, YouTube-відео, новини на промосайті та сайті бренду, розсилки SMS та push-повідомлень, фото та інтерв’ю з реальними учасниками та переможцями.

5. Вірусний ефект

Учасники розповідають про свій негативний досвід значно частіше, ніж про позитивний, і як результат – маємо недостатню довіру більшості споживачів до всіх промо-акцій загалом.

Рішення: Ваша промо-акція, як і ваш бренд – це не те, що ви самі думаєте про себе, і навіть не те, що ви втілили у лого, рекламній кампанії та прямому просуванні.

У підсумку, результат завжди буде залежати тільки від того, як сприйме це все ринок і кожен окремий споживач. Яке враження виникне від вашої комунікації у людини, яка купила ваш товар чи послугу. Бренд – це купа маленьких деталей, як, зокрема, промо-акція.

Аудиторія промо-акції гарантовано збільшиться як мінімум вдвічі після усунення всіх вузьких місць в її організації. Про планування промо-акцій є багато експертної інформації, однак не забувайте доручати такий важливий репутаційний захід найдосвідченішим маркетологам 😉

 

Підписуйтеся на наш Telegram-канал: https://t.me/proideicom
Просувайтеся в кар’єрі з нами: Події для маркетологів в Україні: Календар


Читати більше: Как диджитал-продукт Ikea “Квартиротека” привлек за полгода больше 2,8 млн новых покупателей онлайн
Читати більше: Ремаркетинг: волшебный помощник или пугающий преследователь?