Prom.ua — український маркетплейс, що побачив світ у 2008 році як проєкт IT-компанії EVO. 

Платформа дозволяє підприємцям самостійно створювати інтернет-магазини та розміщувати свої товари в загальному каталозі. 

Згідно із січневою статистикою Kantar CMeter, що займається вивченням інтернет-аудиторії та моніторингом реклами, Prom.ua потрапив у десятку найбільш відвідуваних сайтів України за місяць. 

Редакція PRO Ідеї. Головні новини маркетингу поспілкувалася з директором магазину «Весела Майка», що вже встиг з’їсти бізнес-собаку на Prom.ua. Чому свого часу вирішив випробувати український маркетплейс, чим він зручний та які недоліки має — читайте далі в статті. 

Джерело: prom.ua/ua/c179814-vesela-majka.html

Розкажіть, коли та як ви стартували на Prom.ua?

На Prom.ua почав працювати ще у 2010-му році. На той момент ця площадка була безкоштовною та мала досить гарний дизайн сайту. У мене тоді й свій сайт був, а Prom.ua вирішив використовувати як додатковий метод продажів. І вже через 2-3 роки я відмовився від власного сайту та повністю перейшов на Prom.ua.

 

Як змінювали та вдосконалювали свій магазин від моменту задуму до сьогодні?

З часом, зокрема, змінюються тенденції щодо оформлення та функціоналу сайту. І цей процес постійній. Завжди є що вдосконалювати та покращувати. 

Водночас дуже приємно, що й сам Prom.ua теж не стоїть на місці розробники завжди додають функціонал та врізноманітнюють дизайни. Крім цього, є різні інтеграції з іншими сайтами (онлайн-оплати, доставки тощо), що дає гнучкість у налаштуванні під власні потреби. 

Джерело: prom.ua/ua/c179814-vesela-majka.html

Наскільки зручна платформа Prom.ua для підприємців? 

Скажімо, вона не ідеальна, однак плюсів усе-таки має більше, ніж мінусів. 

Чи зручно працювати? Напевно, так. Бо в кожному бізнесі є свої нюанси й кожен підприємець хотів би підлаштувати платформу під себе. Але ж зрозуміло, що вона є універсальною, а програмісти не будуть доробляти якусь специфічну річ під конкретну особу. 

Загалом я вважаю, що для малого бізнесу або тих, хто лише на старті, така платформа дуже зручна. 

 

Скільки часу йде на підтримку власного магазину на цій платформі? Чи вигідно тут працювати?

Якщо займатися своїм бізнесом серйозно, незалежно від того, малий він чи великий, то підтримка магазину на платформі Prom.ua потребує повного робочого дня. Серед основних занять і завдань додавання нових товарів на сторінку, написання статей, удосконалення налаштувань, обробка замовлень. Цей процес постійний. І якщо його підтримувати, тоді є результат, тоді можна сказати, що працювати на Prom.ua вигідно. 

Якщо ж людина хоче витрачати на роботу 1-2 години на день і лише тоді, коли в неї є час, то, зрозуміло, продажі будуть відповідними. Або ж їх зовсім не буде. Я думаю, що для результату щонайменше одна людина має працювати протягом цілого робочого дня із сайтом. 

Джерело: prom.ua/ua/c179814-vesela-majka.html

Яка ситуація щодо конкуренції на платформі?

Тут, напевно, потрібно відслідковувати та аналізувати конкуренцію в кожній конкретній ніші. Хоча те, що вона є, можу сказати точно. Але це насправді є великим ПЛЮСОМ. По-перше, покупці приходять на Prom.ua завдяки великому вибору. По-друге, конкуренція дає можливість продавцям не зупинятися на досягнутому, а завжди покращувати та розвивати власний магазин. 

 

У чому головні переваги Prom.ua в порівнянні із самостійним сайтом?

Можу виділити три основні переваги

1) швидкість запуску магазину: уже розроблена ефективна оболонка. Потрібно просто обрати дизайн, заповнити всю необхідну інформацію, закинути товари й послуги;
2) усі товари попадають у каталог Prom.ua, і ви можете отримувати замовлення;
3) сайт постійно оновлюється. Навіть через кілька років дизайн буде актуальним. Коли я для власного сайту вирішив змінити дизайн, то зіштовхнувся з цілою проблемою: потрібен був час і гроші, та й програмісти не дуже хотіли цим займатися. 

Також щодо роботи на Prom.ua можу виділити два основні мінуси:

•  вартість користування площадкою регулярно підвищується. Та й ціни за замовлення Prom.ua хоче збільшувати;
•  можна вибирати з того функціоналу та дизайну, що є. Якщо ти потребуєш чогось свого, то не можеш цього додати.

Розмовляла Юлія Андряник.

 

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: