Поки масові протести у США через вбивство афроамериканця Джорджа Флойда розгортаються на всі штати, бізнеси вимушені швидко реагувати та висловлювати свою позицію щодо расової рівності, щоб скоротити свої фінансові та репутаційні втрати. 

Маркетингові кампанії брендів направлені на поширення інформації, як їх компанії дбають про різноманітність рас і засуждують будь-яке обмеження прав меншинств. Відомі бренди США демонструють небачені ніколи раніше кейси ситуативного та репутаційного маркетингу.

PRO Ідеї розповідає про маркетингові тренди, які виникають зараз у США.

Натуральний колір обличчя 

Минулої п’ятниці косметичний гігант Johnson & Johnson заявив про припинення випуску засобів для відбілювання пігментних плям, який найчастіше використовувся для відбілювання кольору шкіри.

Компанія опублікувала офіційний коментар в The New York Times:

“Розмови за останні кілька тижнів підкреслили, що деякі назви продуктів або претензії на наші продукти для видалення темних плям хибно транслюють “чистоту або білий колір, як кращий, ніж ваш власний унікальний тон шкіри”. 
Це ніколи не було нашим наміром, ми наголошуємо, що здорова шкіра – це красива шкіра. Ми більше не будемо виробляти та постачати продуктову лінійку Fine Fairness від Neutrogena та
Clear Fairness від Clean & Clear “.

Важливо зауважити, що бренд був змушений повністю зняти ці продуктові лінійки з продажу, хоча самі товари не розповсюджувалися в США, і продавалися виключно в Азії та на Близькому Сході.

Ця заява відбулася після ряду оголошень цього тижня, в яких компанії заявляють, що вони будуть позбуватися брендів, які зазнали критики за використання расистських зображень для продажу продукції. 

Інші компанії піддаються критиці за те, що вони висловлюють солідарність з рухом Black Lives Matters і в той же самий час продають продукти, які рекламують їх освітлюючу дію.

У мережі поширюється заклик підписати петицію на change.org із закликом до компанії Unilever – припинити продаж продукту Fair & Lovely, що освітлює шкіру, та продається в Індії та на Близькому Сході. 

Рекламні ролики лосьйону транслюють темношкірим жінкам, що після використання засобу для освітлення шкіри, вони стануть більш успішними.

“Цей продукт ґрунтувався, увічнювався та отримував користь від інтерналізованого расизму та пропагує настрої проти темношкірих серед усіх споживачів”, – йдеться у петиції.

Пластирі для різних тонів шкіри

У відповідь на демонстрації проти расизму, які проходять у США після смерті Джорджа Флойда, компанія Band-Aid, яка належить Johnson & Johnson, оголосила, що почне продавати пластирі, призначені для відповідності різним тонам шкіри. 

“Ми солідарні з нашими чорними колегами, співробітниками та громадою у боротьбі з расизмом, насильством та несправедливістю”, – заявив Band-Aid у своєму Instagram . «Ми прагнемо запустити цілий ряд пластирів у світлих, середніх та глибоких відтінках коричневого та чорного тонів шкіри, які охоплюють красу різноманітної шкіри. Ми присвячені інклюзивності та створюємо найкращі цілющі рішення для кожного з вас».

Джерело: bandaidbrand

Компанія заявила в коментарі для The New York Times, що вже продавала раніше пластирі для різних тонів шкіри у 2005 році, але припинила продукцію “через відсутність попиту”.

Косметика для усіх тонів шкіри

Поруч з цими кейсами ситуативного маркетингу на підтримку руху Black Lives Matter обов’язково потрібно згадати унікальний косметичний бренд Fenty Beauty by Rihanna, який виготовлює косметичні засоби для всіх тонів шкіри.

Найпопулярніші лінійки продуктів – це тональні засоби та декоративна косметика для найрізноманітніших відтінків шкіри. Засоби Fenty Beauty by Rihanna просувають, демонструючи переваги відтінків засобів на різних тонах шкіри. 

https://www.instagram.com/p/CBqo2FUBrx2/?utm_source=ig_web_copy_link

 

Співачка Ріанна, власниця та амбасадор бренду, відчуває гордість, пропонуючи рішення для усіх рас, адже вона сама потерпала від проблем та обмежень.

Косметичні бренди мають комерційні причини випускати узагальнені кольори тональних засобів та іншої декоративної косметики. Тому вона пішла від зворотнього і зробила різноманітність – своєю конкурентною перевагою на ринку косметичних засобів.

Бренд блискавично досяг успіху саме завдяки лінійці тональних засобів з найбільшою серед існуючих в світі кількістю відтінків.  

Джерело: Fenty Beauty by Rihanna

 

Тема расової нетолерантності диктує зміни, на які змушені реагувати усі бренди, які бажають залишитися на міжнародному ринку 2020. 

 

Читати більше: