Вам не потрібно бути геймером, щоб насолоджуватися хорошою грою. Ось чому гейміфікація  перетворилася на окрему галузь у розмірі більше 5 мільярдів доларів.
Що ж потрібно знати, щоб максимально використати потенціал гейміфікації та додати до вашої маркетингової стратегії чогось особливого? Відповідь шукайте нижче.

Пас на клієнта
Що таке гейміфікація? Деякі з найпростіших визначень називають ігри добровільною діяльністю, яка дотримується певних правил та соціальних меж, і є несерйозною. З іншого боку, гейміфікація робить ігри переконливими (створює виклик, винагороду або ціль) та стає ключовою практикою для бізнесу завдяки збільшенню привабливості бренду та лояльності клієнтів.

Сильні сторони ігрового середовища давно сформували розвиток гейміфікації як маркетингової стратегії:

  • Ігри збільшують залучення клієнтів. Це зменшує ймовірність того, що відвідувачі проігнорують ваш контент.
  • Коефіцієнт конверсії зростає, коли відвідувачів мотивують виконувати завдання на винагороду. Ця нагорода може бути призом, знижкою або іншим заохоченням.
  • Поінформованість про бренд та лояльність до нього збільшуються, оскільки відвідувачі більше взаємодіють з вами.
  • Ігри – це завжди весело.

Що робить гейміфікацію такою привабливою для пересічної людини?

Для початку, більшість прикладів гейміфікації в бізнесі є інтерактивними. А хто ж не любить інтерактивний контент? 
Більшість людей братимуть участь в інтерактивах просто, щоб побачити, що буде. Від цього важко відмовитись, адже ігри роблять все кращим. Зрештою, наскільки непереборною та заманливою є міні-гра в Google Chrome, яка з’являється щоразу, коли сайт вимикається?


Гейміфікація – це не таємниця, про яку знають лише топ-компанії. Щоб додати трохи інтерактивності в маркетингову стратегію, вам не потрібно бути геніальним розробником ігор.

Читати більше про маркетингові технології: 5 причин, чому ваша компанія не готова до influencer-маркетингу

Блискучі ідеї

Нижче наведені наші улюблені приклади гейміфікації в продажах та маркетингу, які надихають на створення нового цікавого контенту.

 

#1. «Колесо Фортуни» від MasterCard
Колесо Фортуни – це завжди безпрограшний варіант (як для бізнесу, так і для відвідувачів гри). Більше того, ви повністю контролюєте налаштування колеса. Ви вибираєте, які призи хочете подарувати і скільки секторів колеса має бути. Можна використовувати в якості призу будь-що: від знижок до спеціальних пропозицій та безкоштовної доставки.

Джерело: https://bilshe.mastercard.ua/


MasterCard вдало користуються цією механікою як онлайн, так і офлайн. Користувачі карток отримують бали за реєстрацію та кожну транзакцію – і отримують можливість приймати участь в безпрограшній акції. Компанія ж натомість отримує більше контактної інформації від аудиторії та більше прибутків від транзакцій. І всі задоволені.   

 

#2. «Льорки» від Сільпо 

Джерело: https://silpo.ua/offers/other/liorky 


Прогрес не стоїть на місці. І колись популярні дитячі картки з персонажами улюблених мультфільмів, які ми так любили колекціонувати, стали віртуальними.


Льорки – це оригінальні магічні істоти, які оживають в екрані смартфону. Усе, що потрібно зробити, це:

  • Оплатити покупки в супермаркетах «Сільпо»
  • Завантажити мобільний додаток «Льорки» з App Store і Play Market
  • Відсканувати телефоном картку з Льорками з «Сільпо» (за кожні витрачені 99 грн у чеку) – і ваш герой оживе.
  • Також у мобільному додатку з  Льорками можна грати (у додатку є AR-гра «Шлях Льорка»).

Доповнена реальність – одна з найгарячіших технологій останніх років. AR (augmented reality) дозволяє користувачам приміряти одяг та макіяж, візуалізувати меблі у своїх будинках, ловити покемонів, перетворити себе на пенсіонерів в Snapchat та приміряти тисячі масок в Instagram. Тому не дивно, що така новітня та захоплююча технологія активно використовується в маркетингу.

 

#3. «Довези щӦсь» від Планета Кіно 

Влітку цього року мережа Планета Кіно відкрила новий кінотеатр в Києві в ТЦ River Mall. З цієї нагоди агенція VERTIGO створили онлайн-гру, яка стилістично нагадує відомі аркади 90-х. Креативна платформа кампанії розроблена компанією Ragnarök. За сюжетом потрібно довезти «щӦсь» до ТЦ River Mall. Кожен, хто доїхав до фінішу, отримав промокод зі знижкою на будь-який фільм в новому кінотеатрі.                                          
Невдовзі після запуску гра стала вірусною і привернула увагу до відкриття нового кінотеатру значної аудиторії. Цікава, яскрава гра привела багато нових клієнтів та не залишила подію відкриття непомітною.

Джерело: https://game.planetakino.ua/

Зіграти в гру досі можна за посиланням: https://game.planetakino.ua/


Хочете перевищити цілі продажів та маркетингу? Гейміфікуйте.

Це насправді один з найефективніших сучасних способів зростання кількості продажів, зміцнення лояльності та залучення нових клієнтів. До того ж, ніщо так не привертає увагу молодого покоління, як захоплююча гра. Ви зможете не лише збільшити свою аудиторію, а й «виростити» нову – майбутнє завжди за молоддю.

Читати більше про цю тему: