Близько року тому в Instagram з’явилася нова функція Reels. Вона дозволяє користувачам записувати 15-секундні відео й додавати до них музику та візуальні ефекти. 

Сервіс запустили одразу в 50-ти країнах світу, де соцмережа має право на використання музики. Наша держава до цього переліку не входить. Тож переглядати відео українці можуть, а от чути треки з ліцензійної бібліотеки — ні. Водночас доступна функція запису власного оригінального звуку. 

TikTok VS Reels

Схожість інструменту Reels із популярним нині ТікТоком очевидна. Різниця полягає лише в кількох аспектах:

•  часове обмеження: 15 секунд в Instagram проти трьох хвилин в TikTok;

•  доступ: відео з Instagram можуть переглядати лише зареєстровані користувачі, а контент TikTok вільний;

•  масштаби: для Instagram це лише додаткова функція з-поміж багатьох інших, а у випадку TikTok ціла концепція функціонування платформи.

За місяць до запуску Reels минулоріч, коли про плани Instagram уже було відомо, виконавчий директор TikTok Кевін Майер назвав продукт конкурента «сервісом-наслідувачем». А безпосередньо в день запуску Reels компанія на своєму офіційному акаунті Twitter поділилася повідомленням Instagram із описом нової функції та прокоментувала: «ну… виглядає знайомо».  

•  •  •

З точки зору SMM

Про потенціал Reels, симпатію користувачів до коротких відео та алгоритм створення сценарію для роликів інформаційний бізнес-портал PRO Ідеї. Головні новини маркетингу розпитав Вікторію Ніколюк, менеджерку співачки SANSA, кураторку курсів SMM-спеціалістки та співвласниці діджитал-агенції «krasa.», екс-SMM 1+1.

 

Reels — це про відчуття тенденції часу чи копіювання популярного ТікТоку?

Я б сказала, що це спроби наздогнати тенденції часу.

Формат Reels справді схожий з форматом мережі TikTok, але сумніваюсь, що в Україні він набере таких обертів, як TikTok.

Усі звикли, що Інстаграм — це квадратний формат у дописах або сторіз на 15 секунд. Для того, щоб суть Інстаграму була впізнаваною, пішли роки. І зараз йому не так легко буде привчити користувачів до нових можливостей, форматів. Тим паче, коли є конкурент-гігант.

 

Чи приживеться цей інструмент поза межами ТікТоку, на вашу думку? Чому?

Reels уже є в Інстаграмі, просто більшість користувачів цього не знає або ще не має відповідного оновлення. Водночас майже всі бачать у своїй стрічці Reels і переглядають їх, але як звичайні відео.

Сказати, чи приживеться формат, складно, оскільки в Інстаграму, повторюсь, є свій образ на ринку та величезний конкурент у вигляді TikTok.

Це покаже лише час. Усе можливо. А раптом, коли в інтерфейсі інстаграму кожного з‘явиться Reels, люди не захочуть витрачати місце для ще одного додатку й перетягнуть тіктокерський формат в Інстаграм?)

 

Наскільки вигідно брендам і компаніям використовувати Reels для просування?

Завдяки тому, що Reels ще не настільки хайпова штука і їх не робить кожен другий, бренди/компанії могли би вводити нові формати у свій контент, урізноманітнювати його. Усе одно це зможе побачити кожен.

Поготів це вигідно, оскільки сама механіка відео людям до вподоби. І кількість користувачів у мережі TikTok — тому доказ.

 

Чому, на вашу думку, такий формат відео цікавий для аудиторії?

Бо він не є складним і не перевантажує свідомість.

А в Інстаграмі механізм Reels може вистрілити, бо тут є можливість гортати не просто рандомних людей, а й тих, на кого ти безпосередньо підписаний.

 

Звідки черпати ідеї для відео? Як написати вдалий сценарій ролика?

Я черпаю ідеї поки що з TikTok. Там класно працюють алгоритми: якщо ти вподобуєш/коментуєш і підписуєшся на те, що тобі справді цікаво, мережа надалі пропонує схожий контент. Відповідно, потреби вишукувати щось немає — тобі й так дають все необхідне.

Щодо сценарію я завжди раджу одне. Перш ніж знімати відео, публікувати допис, поставте собі запитання: «Я це роблю для чого? Щоб що?» І якщо ви не знаєте відповіді на це питання або вона схожа на «просто так, не знаю», то краще не робіть цього. В Інтернеті таких, як ви, десятки тисяч.

А якщо хочете зняти відео й знаєте свою конкретну мету, тоді й структуру легко продумати.

Просто прописуєте, що ви хочете розказати/показати і що прагнете цим донести аудиторії. Структуруєте, розставляєте порядок — і все. Має бути історія зі вступом, кульмінацією та висновком. Зараз ера сторітелінгу.

А коли вже розпишете сценарій, поставте собі запитання:

— Я би додивився це до кінця?

— Тут збереглась ідея, закладена на самому початку?

Якщо все збереглося й ви не зробили «масла масляного» на етапі створення сценарію, то можна приступати до зйомки.

Спілкувалася Юлія Андряник. 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.