Заплануйте якісний відпочинок, щоб енергійно розпочати новий рік.

Нам кажуть, що зимові канікули – це чарівний час глибокого зв’язку з коханими, смачної їжі, теплих вогнищ та дарування подарунків. І все ж, для багатьох з нас зимові канікули не виправдовують наших сподівань, оскільки ми не знаємо, як знайти правильний баланс між відпочинком та продуктивністю.

Хоча знайти такий баланс може бути важко – особливо якщо наші родичі, подружжя, друзі та навіть начальники мають тверду думку щодо того, як нам проводити відпустку, – є кілька способів отримати те, що вам потрібно в цей сезон свят. Ще не пізно.

Останній тиждень року пропонує особливу можливість відпочити, поміркувати про минулий рік та підготуватися до наступного року. Для того, щоб зрозуміти, як використати цю можливість і зробити ваші свята одночасно спокійними та продуктивними, важливо спочатку зрозуміти важливі тенденції. Серед працюючих професіоналів існує три типи “зловживань у святкові дні”.

 

Визначте, який ваш режим відпочинку?

1. Лежні

Після того, як лежні надсилають останній робочий електронний лист перед святами, вони вимикаються і занурюються в повне роз’єднання. Їхня єдина мета на канікулах – це перевірити, скільки повних сезонів телевізійних шоу вони можуть вмістити. Хоча вони очікують, що після завершення таких канікул, вони будуть освіжені такою надзвичайною бездіяльністю, натомість вони часто відчувають розчарування та неготовність. Зазвичай вони запитують себе: “Що я робив увесь час?” і не знаходять відповіді.

Чому це відпочинок на дивані приносить в результаті таке незадоволення, коли здається таким розслаблюючим? Причина полягає в тому, що хоча вам потрібен якийсь час, щоб відмовитись від виробничої діяльності, у вас також є ціла низка інших потреб, якими ви нехтували протягом останніх кількох місяців, і які не поповнюються за допомогою “виходу з дому”. Вам потрібна змістовна соціальна взаємодія (на жаль, перегляд Netflix зі своєю половинкою не враховується), фізична активність та активне споглядання чогось нового.

 

2. Святкові профани

Святкові профани продовжують працювати під час свят. Навіть якщо вони технічно беруть чи мають вихідні, вони навантажують роботою та особистими справами усі святкових дні. Проблеми тут очевидні. Дослідження показують, що всім нам потрібні регулярні дні затишшя та перерви в робочому календарі. Якщо ми продовжимо ігнорувати цю потребу, це, без сумніву, призведе до вигорання.

Якщо це настільки очевидно, що це не дуже гарна ідея, чому так просто стати святковим профаном? Звичайно, іноді це поза нашим контролем: наш начальник або бізнес просто вимагає цього. Однак для хронічно пригніченого та перевантаженого професіонала часто є більш підривна причина. Свята дають можливість, яку занадто важко упустити: можливість наздогнати. Час без зустрічей, постійного потоку вхідних повідомлень електронної пошти та постійно зростаючої кількості запитів майже не існує для працюючих фахівців, особливо тих, що займаються управлінням. 

Насправді дослідження компанії Bain & Company Еріка Гартона показує, що більшість менеджерів мають для роботу лише сім годин на тиждень, і навіть цей час, як правило, розбивається на 20-хвилинні шматки. Для таких працівників тиждень без зустрічей та електронної пошти – це можливість для втілення ідей, здійснення великих шматків роботи.

Однак, хоча використання відпусток на роботі може зменшити короткочасний стрес, це також означає, що ви втрачаєте можливість зменшити свій тривалий стрес, марнуючи заслужений час для відпочинку на роботу. Подумайте: коли ще можна взяти тиждень чи більше і перервати роботу, нічого не пропустивши і не маючи нової роботи, яку можна наздогнати?

 

3. Трудо-святоголики

Трудоголики переносять свої робочі звички на свята, просто застосовують їх до іншого контексту. Замість того, щоб поспішати з однієї робочої зустрічі на наступну, вони поспішають з однієї святкової вечірки на наступну. Вони проїжджають км та години, щоб зустріти кожного члена сім’ї, який прийме їх пропозицію, не залишаючи собі часу зупинитися, відпочити або залишитися наодинці. Готують банкет на щовечір та запрошують серії гостей, не встигаючи мити посуд та виносити сміття. Коли вони нарешті знаходять час для себе, вони занадто втомлюються, щоб робити що-небудь, окрім того, що падають від виснаження.

У деяких випадках це може бути через відсутність меж самозахисту. («Я просто відчуваю себе занадто винним(ою), щоб сказати батькам/бабусі/хрещеним, що я не зможу їх провідати на свята цього року».) В інших випадках це тому, що звички, які вони виробили на роботі, просто продовжують рухати їх уперед. Це ті люди, які не можуть відвідати Париж, не побачивши Мону Лізу в Луврі. Якою б не була основна причина, результатом є те, що ці люди поглинаються хвилею святкових вечірок, закупками для приготування святкових столів, обміном подарунків та сотнями сторіз в Instagram, поки вони не опиняться у Новому році, відчуваючи себе розгубленим і ще більш виснаженим.

 

Як не профукати свята?

Після того, як ви розпізнаєте свої стилі проведення святкових днів, проблема полягає в тому, щоб розробити стратегію для складання більш здорового курсу. Ось декілька порад, які можуть допомогти вам:

1. Встановіть цілі для свого відпочинку

Більшість високоефективних професіоналів організовують свою роботу, зосереджуючись на виконанні завдань та досягненні цілей. 

Для того, щоб зробити відпочинок спокійним, ми можемо спрямувати цей драйв на власну користь. Фахівці рекомендують встановити цілі на свята: скільки ти хочеш спати, скільки ти хочеш займатися спортом, наскільки ти дозволиш собі виконувати “робочу роботу”, серед інших важливих для тебе категорій.

2. Розподіліть час на обробку пріоритетів

Якщо ви зайняті, як і більшість, є велика ймовірність, що ви не витратили час на достатню обробку свого минулого року. 

Не робити підсумок свого досвіду за рік – це все одно, що залишити поштову скриньку вашого розуму переповненою: це оподатковує ваше когнітивне навантаження та зменшує вашу здатність спокійно та ефективно отримувати нові враження. Чи буде обробка схожою на пошук тихого місця з журналом чи глибокі розмови з друзями чи родиною, не має значення. Важливо те, що ви витрачаєте час, щоб очистити свою ментальну поштову скриньку.

3. Встановіть цілі на наступний рік і витрачайте більше часу на планування, ЯК досягти своїх цілей, ніж на встановлення цілей 

Багато користуються зимовими канікулами, щоб встановити новорічні плани, але дані показують, що багато з них залишаться нездійсненими. Це породжує тривогу і тривогу. 

Спосіб збільшити наші шанси досягти наших цілей і дати собі спокій під час канікул – це витратити достатньо часу на планування заздалегідь. Ви рідше ставите перед собою нереальні цілі, якщо також придумаєте план виконання. «Я буду тренуватися три рази на тиждень по 20 хвилин перед тим, як йти на роботу», може здатися не вражаючим, але з більшою ймовірністю ви втратите вагу, яку хочете за допомогою цього плану, ніж закінчити відпустку з ціллю “я скину 10 кг до березня”.

4. Створюйте та підтримуйте святкові традиції

Традиції є формою звичок, а розвиток та модифікація звичок є запорукою досягнення наших цілей та підвищення продуктивності, не збиваючи себе з розуму. Це так само працює і зі святами.

Розвиток значущих, продуктивних та спокійних святкових традицій гарантуватиме, що ми насправді маємо свята, яких хочемо. Продуктивні та спокійні святкові традиції також допомагають захистити нас від вимог багатьох інших людей у ​​нашому житті, які мають власні уявлення про те, як нам проводити наші канікули. Люди, як правило, не надто швидко відбиваються проти усталених святкових традицій.

Для багатьох працюючих професіоналів канікули обіцяють солодкий час для відпочинку та оновлення. Використайте цей шанс перед Новим роком.

Джерело: HBR

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: