4 питання, які менеджери повинні задавати собі в процесі роботи команди у віддаленому форматі.

На даний момент ви, ймовірно, працювали віддалено кілька місяців. 

Настав час аналізу та роботи над помилками, щоб з’ясувати, чи правильно ви співпрацюєте зі своєю командою. Ваші результати залежать від цього – якщо рекламні бюджети партнерів та замовників скорочуються, ваші ідеї, проекти та виконання – точно повинні бути сильнішими, ніж коли-небудь, щоб показати клієнтам, що варто інвестувати в вашу команду.

Як насправді виглядає щаслива, впевнена та продуктивна віддалена команда? Вам потрібно буде переконатися, що ви розумієте свою команду, розробили правильні процеси, створили організований підхід і застосували правильні технології, щоб все працювало злагоджено та ефективно. Ось чотири питання, які слід задати собі кожному менеджеру.

1. Як я можу краще зрозуміти команду та її пріоритети?

Відеодзвінки тепер є вашою основною формою спілкування з вашою командою, тому важливо переконатися, що ви отримуєте максимальну користь від них. Частиною цього є розуміння того, хто у вас є у віртуальній кімнаті.

Швидше за все, у вас є суміш інтровертів та екстравертів. Інтроверти черпають свою енергію з власних думок та ідей і мають тенденцію бути більш аналітичними та обережними, тоді як екстраверти процвітають у групових умовах і є більш словесними та спонтанними. Щоб допомогти обом досягти успіху у віртуальній обстановці, будьте сумлінні у тому, як ви структуруєте свої зустрічі.

Повідомлення про порядок денний або перелік питань для обговорення перед кожною зустріччю допомагає обом типам почуватись уповноваженими поділитися ідеями.

Якщо ви хочете отримати оновлення від члена команди, розкажіть їм про те, що ви очікуєте. Застосовуйте це як для внутрішніх дискусій, так і для зустрічей із зовнішніми партнерами та клієнтами.

І якщо ви цього ще не зробили, важливо зрозуміти, як члени вашої команди люблять працювати вдома.

Наприклад, оскільки ви не можете зайти за їх стіл, щоб надати зворотній зв’язок, чи віддають вони перевагу електронному листу, запланованому дзвінку в режимі очікування або простому чату? Чи віддають перевагу кільком миттєвим повідомленням протягом дня або одному довгому повідомленню в кінці дня?

Такий підхід до розуміння ефективної та комфортної комунікації в середині компанії можна та потрібно перенести на спілкування з партнерами та клієнтами. 

2. Допомагаю чи вчиняю шкоду управлінню часом команди?

Ви вже знаєте, що розробка рутини особисто для себе та для своєї команди є критично важливим для вашого індивідуального та колективного успіху. Настав час оцінити цю процедуру. Чи є способи впорядкувати свій день або виділити більше часу для безперебійної роботи?

Ця ж ідея стосується і вашої команди. Порадьтеся з окремими членами, щоб побачити, що працює, а що не працює для них, і як ви можете допомогти їм працювати продуктивніше.

Кожен, швидше за все, вдома потрапив у різні ритми, тож будьте відкриті для людей, які працюють у гнучкі години.

Також слідкуйте за переплануванням та мікроменеджментом – що може статися навіть при віддаленій роботі. Не кожна розмова вимагає проведення повноцінної зустрічі, а відеодзвінки можуть бути стресовими та, можливо, навіть контрпродуктивними.

Загалом, пам’ятайте, що ви маєте дозволити вашим командам працювати за продуктивним графіком, щоб реально виконати усі заплановані справи. За необхідності рекомендуйте їм блокувати години на своїх календарях, щоб вони мали безперебійний час, щоб досягти значного прогресу у своїх проектах.

3. Чи є ще щось, що я можу зробити, щоб полегшити віддалену роботу?

Якщо ви ще не звикли віддалено працювати, можливо, у вас не буде правильних інструментів, щоб гарантувати, що звичайний бізнес може продовжувати працювати так далі.

Це стосується як роботи вашої команди, так і того, як ви працюєте з клієнтами. Проведіть дві оцінки – одну для внутрішніх комунікацій та співпраці та другу – для зовнішньої.

Поміркуйте, як працює ваша внутрішня команда. Чи є певні сфери, де все починає руйнуватися? Чи є пропущені терміни, чи виникають проблеми через брак спілкування?

Коли ви виявите, що не працює, зробіть кілька досліджень щодо інструментів, які можуть допомогти. Наприклад, якщо ваша команда намагається дотримуватися креативних термінів, загляньте в інструменти, які допоможуть вам ознайомитись із тим, хто чим займається та вирішує невирішені завдання, а також інструменти, які пропонують можливість допомогти вам стежити за наближенням строків.

Що стосується зовнішньої комунікації та співпраці, особливо коли мова йде про творчі огляди, важливо, щоб ви не дозволяли браку технологій переривати ваш робочий процес.

Використовуйте такий інструмент, як Hightail, щоб дозволити клієнтам не лише побачити вашу роботу в найкращому світлі, але й дати їм спосіб надати зворотній зв’язок та схвалення, що не є нескінченним ланцюжком електронної пошти.

4. Як я можу продовжувати мотивувати свою команду?

Це простий факт – ваша команда зробить найкращу та найкреативнішу роботу, коли всі члени будуть відчувати себе щасливими, безпечними та довіреними. Часто відвідуйте онлайн членів вашої команди окремо та як групу, щоб побачити, як вони просуваються.

Також обов’язково повторюйте, що ви відкриті для пропозицій та відгуків, запитуйте і запитуйте ще раз, чи є у них всі інструменти, необхідні для роботи, чи є якісь частини віддаленої роботи, які в них не вдаються.

І не забувайте шукати невеликі, прості способи, щоб мотивувати членів команди, як, наприклад, ділитися позитивними відгуками клієнтів. Це займе у вас лише мить, але ефект може бути довготривалим.

Пам’ятайте, що щаслива команда, яка працює в комфортних умовах  – в інтересах усіх сторін: команди, менеджерів, партнерів та клієнтів. 

Джерело: Liana Tallarico

 

Читайте більше: