Пророкуючи втрату млн робочих місць в роздрібній торгівлі, галузь вимагає федеральних грошей для порянку, повідомляє The New York Times.

Протягом останніх п’яти днів керівники найбільших американських брендів одягу та універмагів проводили термінові нічні телефонні дзвінки та відеоконференції, на яких вони розробляли сценарії свого майбутнього у світі з пандемією коронавірусу.

Зрештою, вони вирішили попросити в уряду Сполучених Штатів стимулюючий пакет, який би пом’якшив наслідки як для великого, так і для малого бізнесу, оформивши це як “міст”, а не “рятувальний механізм”. Представників рітейлу США не влаштовує обговорення уряду про допомогу лише для авіакомпаній і круїзних суден, мереж ресторанів та готельного бізнесу.

Рітейл США наголошує на даних, що американська роздрібна торгівля та пов’язана з нею галузь промисловості становлять 52 мільйони робочих місць – в рітейлі працює кожен четвертий із усіх робітників  США. Це 4 трильйони доларів валового внутрішнього продукту, згідно з даними Національної федерації роздрібної торгівлі.

Gap Inc.
Gap, Old Navy, Banana Republic та Athleta

Джерело: gap.com

“У галузі рітейлу США буде втрачено десятки мільйонів робочих місць”, – сказала Соня Сингал, генеральний директор компанії Gap Inc., до складу якої входять Old Navy, Banana Republic та Athleta. “Люди не розуміють, наскільки глибоко індустрія моди, яка часто вважається чимось несуттєвим, пов’язана з економікою США”. Gap Inc. має 80 000 співробітників по всій країні, які працюють лише в магазинах.

 

Tory Burch

Джерело: toryburch.eu

“Без негайної допомоги уряду”, – сказав Tory Burch, засновник і співавтор однойменного бренду, в якому працюють 4 000 людей у Сполучених Штатах, – “наша галузь провалиться”.

Хоча багато брендів одягу повідомляють, що вони публічно зобов’язалися виплачувати зарплати всім працівникам та продовжувати забезпечувати медичні пільги протягом початкового двотижневого періоду, на який очікується закриття більшості магазинів, цей термін закінчується на початку квітня.

Хоча насправді ніхто реально не очікує,
що ситуація до цього часу зміниться.

L.L. Bean

Джерело: global.llbean.com

Містер Сміт сказав, що компанія L.L.Bean “моделювала незліченну кількість різних сценаріїв майбутнього”, поки компанія в кінцевому рахунку не зупинилася на “поганому, гіршому і гіршому”.

 

Capri Holdings
Michael Kors, Jimmy Choo, Versace

Джерело: capriholdings.com

Джон Ідол, виконавчий директор компанії Capri Holdings, якій належать Michael Kors, Jimmy Choo та Versace, і яка має 9 000 співробітників у Сполучених Штатах, сказав, що з усіх сценаріїв, яку розглядала його компанія, реалістична оцінка – понад 10 мільйонів людей стануть безробітними.

“Аналізуючи ситуацію в Китаї, швидше за все, ніхто в США не відкриється ще 30–60 днів”, – сказав пан Ідол. «Мине приблизно рік, перш ніж бізнес прийде в норму – і вже не буде нічого звичного для нас, буде нова норма. Багато компаній не пройдуть це випробування».

“Результатом буде ефект доміно. Це починається із закритих магазинів та їх співробітників, це дає вплив на торгові марки, одяг яких вони продають – насправді багато хто страждає від скасованих оптових замовлень. Потім черга заводів, які виробляють одяг для тих марок, і виробництв, що виготовляють тканину та матеріали, і доходить вплив навіть до фермерів, які виробляють сировину. Далі шкода завдає рекламі, яку скасовуватимуть у глянцевих журналах, залишаючи компанії без доходів, орендодавців без орендарів, логістичні компанії та транспортерів без клієнтів”.

PVH
Calvin Klein, Tommy Hilfiger,
Heritage Brands

Джерело: pvh.com

«Все дійде до того, що буде здійснюватися тиск на грошовий потік навіть на компанію нашого розміру”, – сказав Емануель Чиріко, генеральний директор PVH, що володіє Calvin Klein та Tommy Hilfiger, на яку працює близько 20 000 людей у Сполучених Штатах.

“Формула завжди полягала в тому, що ви створюєте інвентар, позичаєте на інвентар, а потім продаєте інвентар”, – сказав він. “Але коли ви не можете продати інвентар, тому що магазини зачинені і ніхто нічого не купує, весь ланцюг розпадається. Наші магазини прийняли одяг на весну – і вона зараз висить у затемнених кімнатах. В інтернеті деякі рітейлери вже мають відпускні ціни на нові товари”. 

Багато універмагів просто перестали приймати весняні замовлення, надсилаючи їх безпосередньо дизайнерам без оплати, хоча дизайнери вже оплатили усі виробничі витрати на їх виготовлення. У таких реаліях малі компанії мають розглянути можливість банкрутства.

Для пошуку рішення та залучення підтримки уряду Рада модельєрів Америки, Американська асоціація одягу та взуття та понад 20 керівників рітейлу США колективно узгодили три запити до уряду США

По-перше, вони просять профінансувати кредити для компаній з нерухомості, щоб брендам та універмагам зняли їх орендну плату, поки вони не зможуть знову відкритись. 

По-друге, вони просять дотацій, які покривають щонайменше 80 відсотків зарплати працівників, щоб компанії змогли утримати їх на час карантину із збереженням заробітної плати. 

По-третє, вони вимагатимуть тарифного та митного звільнення протягом наступних 12 місяців.

У листі, надісланому президенту Трампу протягом вихідних, 90 різних організацій торгівлі та роздрібної торгівлі виклали потенційні негайні втрати та переконали, що “найбільшим єдиним питанням, що стоїть перед галуззю зараз, є ліквідність”. Звернення також підкреслило їх стурбованість з приводу того, що їх не помічають.

Джерело: 
The New York Times

Читати більше: Инфлюенсер-маркетинг. trendHERO запустил поиск по блогерам
Читати більше: Віталій Дяченко, UppLabs: OurCrowd Global Investor Summit 2020