За останньою інформацією від New York Times, приблизно чверть торгових центрів США можуть закритися в найближчі п’ять років.

Роздрібна торгівля була в розпалі сейсмічних змін ще до пандемії. Однак зараз ситуація на рівні катастрофи, принаймні для торгових центрів.

Стандартні торгові центри з їх величезними площами, паркінгами, кондиціонерами, атмосферою, наповненою парфумерними зразками, були побудовані навколо магазинів. Але пандемія коронавірусу зруйнувала роздрібну галузь, змушуючи магазини зникати з офлайну.

Деякі магазини не можуть платити опренду, дехто вже оголосив про банкрутство (наприклад, популярні мережі магазинів у США  – Neiman Marcus та JC Penney), решта скорочують кількість точок присутності (наприклад, Victoria’s Secret).

Вже цього року Victoria’s Secret заявила, що закриє 250 магазинів у Північній Америці, тоді як бренд Gap закриває щонайменше 170 магазинів у всьому світі. Фінансові неприємності завдають шкоди торговим мережам компаній, таких як Ascena Retail, якій належать Ann Taylor and Loft, та New York & Company. З початку 2019 року збанкрутіли американські торгові центри: Forever 21, Things Rememember, Payless ShoeSource та GNC. Зовсім нещодавно до них приєднався Lucky Brand Dungarees.

Більшість підприємств роздрібної торгівлі, які подали заяву про банкрутство, закривають магазини, але планують продовжувати свою діяльність онлайн.

Торгові центри вже зустрічалися з тиском інтернет-магазинів, але аналітики зараз кажуть, що сотні ризикують закритися в найближчі п’ять років. 

Торгові центри вже публічно обговорюють варіанти вирішення такого скрутного стану, чи можна перетворити покинуті торгові центри на місцеві ринки чи офісні приміщення, чи навіть доступне житло.

“Збанкрутувала така кількість компаній, ніж будь-хто з нас коли-небудь очікував, і я вважаю, що, на жаль, їх кількість значно зросте вже до кінця цього року”, – прокоментувала Дебора Вайнсвіг, засновниця Coresight Research, консультативно-дослідницької фірми, що спеціалізується на роздрібній торгівлі та технологіях. “І тоді ті, хто не збанкрутував, використають цю ситуацію як можливість очистити свою нерухомість”.

Ще до пандемії американські торгові центри бачили, що їх статки скорочуються. Хоча торгові центри в заможних районах з магазинами та ресторанами високого класу, як правило, процвітали, торгові центри нижчого рівня, особливо ті, що мають конкурентів поблизу, – протягом багатьох років страждали. 

Macy’s, яка також є власником Bloomingdale’s, заявила в лютому, що закриє 125 магазинів у “торгових центрах нижчого рівня” протягом наступних трьох років, а Nordstrom нещодавно заявив, що закриє 16 із 116 своїх універсальних магазинів.

Власники торгівельних центрів у США планують:

  • підвищувати клас своїх площ для концентрації найпопулярніших брендів, які потенційно можуть приносити прибуток у часи нестабільності; 
  • зосередитися на трансформації торгових площ в “соціальні” місця: кулінарні заняття, невеликі бутики, інтернет-бізнес, який хоче фізичної присутності, заклади охорони здоров’я, вибору продуктів харчування тощо;
  • перетворити торгові центри на фонди доступного житла, на нові розважальні центри та офісні приміщення; 
  • перенести входи до магазинів, щоб вони опинилися на вулиці.

Аналітики галузі рітейлу США стверджують, що власники торгових центрів зараз повністю зайняті збором останніх крихт та терміновою трансформацією пустих площ. 

 

Читати більше: