Про особистий бренд гендиректора компанії, як не залишитись поза трендами та вивести компанію на новий рівень.  

Особистий бренд  це позиціювання особистості, яка має відомі загалу здобутки та досягла успіху. Ця людина несе світові певну місію, пропагує свої цінності та висвітлює ідеї

Переваги створення особистого бренду

Олюднити компанію, привернути увагу нових клієнтів та навіть заохотити інвестувати у свій бізнес вагомі причини задуматися про особистий бренд. Довіра до обличчя бренду змушує інвесторів менше вагатись, чи вкладати кошти: одну людину легше оцінити, ніж цілу компанію, та й не завжди є час вишукувати сенсаційні статті про компанію, читати інтерв’ю чи переглядати декларації. 

Також це хороший захист від некоректних дій від конкурентів чи співробітників: обличчя компанії розв’язує проблеми самостійно. Образ та імідж особистого бренду гендиректору стають невіддільною частиною компанії. Але важливо бути обережним, оскільки другого шансу немає: як особистий бренд зайде на ринок, таким й залишиться. 

 

З чого складається особистий бренд?

Репутація

Усі дії в мережі, усі промови, висловлювання про інших людей/компанії/бренди. Навіть персональна позиція та ідеї —  аудиторія помітить все. Хорошу репутацію тяжко заробити, а от втратити легко. 

Професіоналізм

Знання, здобутки та успіхи. Позиціювання компанії, її визнання на ринку, місце в рейтингах.

Популярність

Важливо, щоб про особистий бренд знали та чули звідусіль.

Зовнішній вигляд

Хто згадає про чорний гольф Стіва Джобса? 

 

Кому не варто створювати особистий бренд

Існує дві групи директорів, яким не варто виступати у ролі окремого бренду на ринку. Директори, які не хочуть популярності та директори, які ще не мають достатню кількість успіхів. 

Популярність ключовий фактор для успішної комунікації. Керівник, який хоче залишитись максимально “в тіні”, не досягне бажаного результату. Навпаки, така спроба приведе до негативних наслідків, звільнять половину PR-відділу за “погані показники”, а другого шансу зайти на ринок не буде. 

Професіоналізм напрацьовується роками, а репутація крихка та динамічна. Якщо в компанії мало успішних кейсів, її не впізнають серед конкурентів, а в рейтингах вона якщо і з’являється, то десь далеко ще не час.  Особистий бренд допомагає нести цінності у світ, філософію, ідеї, підтримувати імідж компанії. А якщо в нього немає репутації, то й в персоналізації поки що немає потреби.  

 

Успішні кейси особистого бренду в Україні 

На щастя, в Україні чимало блискучих прикладів сильних особистих брендів гендиректорів. 

Олег Гороховський

Український бізнесмен, банкір, співзасновник Monobank

Джерело: facebook.com/oleg.gorohovsky

Крім активної комунікації Monobank, Гороховський розвиває свій персональний бренд. Він активно веде особистий блог в Telegram, де ділиться інсайдами компанії, повідомляє про нові розробки, розповідає корисні лайфхаки. Також підприємець веде Instagram та Facebook, де дає цікаві поради та розповідає історії як зі свого життя, так і з життя бізнесу. В медіа особистість Олега Гороховського теж популярна: про нього активно пишуть статті, беруть інтерв’ю.

 

Валерія Бородіна

Співзасновниця сервісу оренди суконь “Oh my look”,  б’юті-простору “G.Bar” та концепт-стору “SO DODO”.  

Джерело: upgrade-yourself.com.ua/lera-borodina-blog

Валерія теж активна в соціальних мережах: її стрічки Instagram та Facebook наповнені цікавими історіями з життя підприємниці. Також жінка популярна в медіапросторі: часто дає інтерв’ю, відвідує різні заходи, стає обличчям статей про бізнес.

 

Алла Костромічова

Всесвітньо відома модель, ведуча проєктів “Супермодель по-українськи” та “Топ-модель по-українськи”, власниця модельної агенції “KModels”.

Джерело: buro247.ua/fashion/celebrities/kostromicheva-buro-interview

Алла Костромічова приклад, як власний досвід та професіоналізм допомогли створити особистий бренд та викликати довіру до модельної агенції. Особливо Алла запам’яталась українському глядачу після участі в телепередачах в ролі експерта. Напевне, усі дівчата, які мріють стати моделями, бажають потрапити саме в агенцію Алли. 

 

Ектор Хіменес-Браво

Шеф-кухар, ведучий телепередачі “МастерШеф” на телеканалі СТБ, автор книг з власними рецептами, власник ресторану “BAO”, “NĂM” та кондитерської “Bo. Pastry”.

Джерело: liza.ua/stars/biografii/ektor-himenes-bravo-biografiya-i-lichnaya-zhizn

Багатьом Ектор відомий з відомої телепередачі “МастерШеф”, але поціновувачам його закладів він запам’ятався як успішний бізнесмен. Це один з яскравих прикладів, коли професіоналізм, здобутий роками, та розвиток особистого бренду допоміг відкрити успішний бізнес, адже часто буває навпаки. 

 

Ростислав Валіхновський

Директор і засновник медичного центру «Клініка Доктора Валіхновського», Заслужений лікар України, видатний український пластичний і реконструктивний хірург з понад 20-річним досвідом роботи. Віце-президент Всеукраїнської асоціації пластичних, реконструктивних та естетичних хірургів (ВАПРЕХ), кандидат медичних наук, громадський діяч, Диякон Української Православної Церкви.

Джерело: ivona.bigmir.net

Крім нескінченних здобутків в області медицини, Ростислав працює над просуванням особистого бренду. Лікар Валіхновський брав участь в телепередачі “Поверніть мені красу”, допомагаючи людям у розв’язанні медичних проблем. Також Ростислав часто з’являється на телеканалах у якості експерта в області медицини. 

Успішне просування особистого бренду значно покращує показники компанії. Але перед тим, як “заходити” у світ персоналізації бізнесу, треба пам’ятати, що з нього вже не “вийти”.

Читати більше: