Аромат свіжоспеченого хліба, відчуття від нагрітого сонцем піску, смак новорічного олів’є чи мить особливого заходу сонця, який хочеться споглядати вічність.

Все це викликає у нас приємні відчуття, легку ностальгію, нагадує щасливі миті і підштовхує нас до нелогічних дій. Хоч нам подобається думати, що ми знаємо, чому і як ми приймаємо свої рішення, насправді нас контролюють приховані підсвідомі сили більше, ніж ми готові це визнати.
Згідно з дослідженнями, якщо бренд здатний викликати більше трьох відчуттів –  залучення покупця може зрости до понад 70%. Це неймовірна сила сенсорного маркетингу.

Маркетинг п’яти відчуттів 

Прагнучи впливати на купівельну поведінку людей, маркетологи часто використовують сенсорний маркетинг, націлений на 5 відчуттів людини: зір, слух, запах, смак та дотик. Його використання не є новою концепцією: великі бренди, такі як Coca-Сola, вже давно опрацювали ці стратегії та довели їх до досконалості.

У сучасному світі цифрового маркетингу безперервна конкуренція. Для успіху бізнесу потрібно використовувати креативні маркетингові стратегії та перетворювати цікавість покупців у продажі.  

 

Зір 

Перше, що бачить потенційний клієнт, коли контактує з брендом онлайн, –  це веб-сайт. Привабливий сайт використовує високоякісні зображення, чудовий контент та приємну графіку.


Декілька способів візуально покращити бренд:

 • Використовуйте сміливі кольори та контрасти, виділивши кнопки із закликом до дії. Це може стати чудовим способом зробити сайт візуально приємним та орієнтованим на конверсію.
 • Використовуйте високоякісні зображення. Оскільки у замовника немає фізичного доступу до товару, використання вдалих зображень – чудовий спосіб привернути його увагу та переконати у якості продукту.
 • Відеоконтент –  ще один чудовий спосіб залучати клієнтів. Люди не люблять читати опис продукту, цікавіше та інформативніше проглянути відеоролик про продукт.
 • Сайт повинен бути легким в користуванні. Складна структура навігації може дратувати та відштовхувати клієнтів.
 • Унікальне, але значуще доменне ім’я сайту легко запам’ятовується та поєднується з багатим спектром ключових слів, що також допомагає в рейтингу пошукових систем. 

Слух

Відчуття, що найлегше після зору впливає на нас через діджитал – це слух. Для того, щоб люди пам’ятали ваш бренд, важливо надати йому неповторного звучання. Завдяки повторюванню цей унікальний звук може вписатися в пам’ять покупця і завжди асоціюватись з конкретним брендом.

На цьому базується вся концепція рекламних джинглів. Якщо ви подумаєте над цим, ви просто зможете згадати кілька відомих джинглів з дитинства і пов’язати їх з брендом, який вони просувають.

Переваги використання слухових маркетингових засобів:

 • Легко згадати мелодію чи фразу, яку часто повторюють.
 • Асоціація звуку з брендом діє на підсвідомому рівні.
 • Коли звук є привабливим або кумедним, люди схильні ділитися ним більше. (Таким чином, генеруючи більше трафіку)

Провідні бренди завжди використовували мелодійні джингли та дотепні фрази, щоб привернути увагу покупців і залишити відбиток у їхній пам’яті. Чого тільки варті «Я це люблю» від McDonalds та пісня від Palmolive, яку ми всі точно знаємо напам’ять.

 

Запах

Пам’ятаєте старі добрі часи, коли були популярними журнали з парфумованими сторінками «потри та понюхай»? Якщо так, тоді ви точно розумієте, яку силу може мати запах у залученні клієнтів.
Задіяти нюх в інтернеті – здається неможливою задачею. Але насправді, це реально, якщо знати, як працює людська уява.


Для залучення нюхових відчуттів –  важливо створити емоційний контент, який викличе спогади про необхідні аромати. Використання пов’язаних зображень зможе доповнити ці описи. Наприклад, описуючи продукт із запахом лаванди, розумно використовувати зображення лаванди разом зі словами, такими як “солодкий”, “свіжий” та “квітковий” тощо. 

Смак

Безкоштовні дегустації впливають на збільшення продажів. Люди люблять безкоштовне. Варто спробувати щось смачне, приємне та ароматне, природним наступним кроком є придбання цього товару.

Концепція приваблення смаку покупців в онлайні може бути дещо складною. Важливо допомогти аудиторії пов’язати смак продукту зі смаком, який він, можливо, відчував раніше.


Декілька порад, як викликати смакові асоціації без дегустації: 

 • Використовуйте максимально детальний та емоційний контент.
 • Доповнюйте текстові описи якісними привабливими, апетитними зображеннями.
 • Викликайте тугу за смаками з позитивними емоціями (страви, знайомі з дитинства, або пов’язані з радісними подіями)
 • Використовуйте слова та зображення, що підсвідомо викликають апетит (Відтінки оранжевого і жовтого кольорів вважаються найбільш «апетитними». Ряд досліджень довів, що саме ця колірна гамма сприяє виробленню шлункового соку.)


Дотик

Якщо в магазинах ви маєте спробувати на дотик всі шубки і м’які кофтини, якщо ви не можете байдуже пройти повз повітряно-бульбашкову плівку і несвідомо часто зриваєте листя з кущів та дерев – вітаю, ви кінестетик.  Використання дотику як маркетингової техніки – це також давня технологія маркетингу. Хоча в еру діджиталу реалізувати її стало складніше. Єдиним дотиком, яким користується сучасна аудиторія – це свайпи і кліки на смартфонах. Проте проявивши трохи креативності, ви також можете скористатися відчуттям дотику.Ось деякі способи застосування цієї стратегії:

 • Зробіть навігацію на сайті максимально доступною та спрощеною. Менше кліків – менше роздратованих покупців.
 • Додайте слайди, свайпи, «колесо фортуни» – більше інтерактивності зробить ваш сайт цікавішим.
 • Після замовлення додайте до упаковки товару креативні матеріали, такі як фольга, паперову обгортку або тактильно приємні наповнювачі, до яких потрібно буде доторкнутися, перш ніж потрапити до товару.
 • Робіть акцент на використанні якісних пакувальних матеріалів, які є екологічними та багаторазовими.

Використовуючи якісні матеріали для продажів та маркетингу, бізнес здатний залишити довготривале враження на покупця. Клієнт завжди пам’ятатиме, які відчуття викликали у нього ваш товар і упаковка.

Сенсорний маркетинг – це унікальний інструмент. Вміло жонглюйте тригерами, які активізують п’ять головних відчуттів ваших клієнтів. Емоції приведуть їх до вас. 


Читати більше про цю тему: