Від швидкості сайту до спаму посилань — ось як відновити втрачений трафік у 2022 році, розповідають Internet Marketing Ninjas.

Навігація в оновленнях Google, зміна алгоритму та діагностика конкретних причин втрати трафіку можуть бути складними. Протягом останнього року Google був більш агресивним, вніс зміни до свого алгоритму пошуку, запустивши три основні оновлення разом із різноманітними більш вузько спрямованими покращеннями протягом року. Ще більше ускладнює те, що багато з цих оновлень перекривалися або відбувалися в межах одного діапазону дат, що ускладнювало розуміння того, які оновлення могли спричинити втрату трафіку та рейтингу для веб-майстрів.

Якщо ваш SEO-трафік зменшується, давайте розглянемо три можливі причини і обговоримо, як змінити цю тенденцію у 2022 році.

1. Досвід роботи зі сторінками, швидкість роботи сайту та основні показники веб-сайту

Минулого літа розгорнувся перший етап оновлення досвіду сторінок від Google, який завершився на початку вересня. Це оновлення нагороджує безпечні сторінки, які швидко завантажуються на мобільних пристроях, які відповідають вимогам Core Web Vitals, як описано Google. Незважаючи на те, що вплив на пошук поки що був переважно невеликим, ми побачили, як численні веб-сайти в конкурентоспроможних галузях втрачають мобільний трафік протягом оновлення. Крім того, Google оголосив, що вносить це оновлення в результати пошуку на комп’ютері у першому кварталі 2022 року, що дає можливість покращити роботу існуючого сайту, залишаючись попереду майбутніх оновлень. Якщо ви втратили трафік мобільного SEO наприкінці літа і не виконали нові вимоги, можливо, варто витратити час на покращення показників ефективності сторінки та основних показників веб-сайту.

Не знаєте, з чого почати? Google нещодавно оновив свої інструменти PageSpeed ​​Insights та Lighthouse, які можуть допомогти вам краще зрозуміти конкретні причини низької швидкості сайту та точно визначити збої Core Web Vitals. Search Console пропонує додаткову інформацію про ефективність вашого веб-сайту, а WebPageTest.org може допомогти розробникам глибше поглянути на ситуацію.

Важливо зазначити, що це в основному оновлення на рівні сторінки, тому веб-майстрам потрібно буде запустити діагностику на рівні URL-адреси. Для більших веб-сайтів це може становити значні витрати часу, і, можливо, Google так завчасно попередив про це оновлення. Щоб допомогти швидше діагностувати, почніть з аналізу сторінок свого веб-сайту на рівні шаблону або типу сторінки, щоб знайти рішення, які, ймовірно, можна застосувати до всіх сторінок цього типу та шаблону.

Якщо зробити крок далі, можливо, варто використовувати для свого веб-сайту послуги хмарного хостингу, як-от AWS або Cloudflare. Ці рішення мають вбудовану оптимізацію швидкості та безпеки, що може допомогти вашому сайту швидше завантажуватися на настільних і мобільних пристроях. Ви також можете найняти професіонала, який зможе зробити складний технічний проект більш доступним для вас і ваших розробників.

 

2. Бути справжнім і обслуговувати своїх користувачів

Остання версія Пошукова Керівництва по якості Google, переробляє їх керівництво за якістю контенту, що відносяться до YMYL галузей (фінанси, охорона здоров’я, електронна комерція і так далі). Ми бачимо, що якість контенту постійно є ключовим показником ефективності вашого веб-сайту протягом основного оновлення, тому завжди корисно залишатися в курсі рекомендованих найкращих практик Google і створювати контент, який відповідає потребам ваших користувачів, особливо якщо порівнювати до ваших конкурентів. Якщо ви втратили видимість SEO в червні, липні або листопаді, причиною може бути оновлення основного алгоритму, і, швидше за все, причинами можуть бути недостатня якість контенту або поганий досвід користувачів.

 

Аналізуючи контент вашого сайту, важливо запитати себе:

  1. Чи є контент вашого веб-сайту справді актуальним та експертим, і чи підтверджуєте ви це у своїх профілях авторів та у своїх сторінках? Це особливо важливо в категоріях YMYL для передачі E-A-T, хоча є певні ситуації, коли це може не знадобитися.
  2. Ви усуваєте упередженість і представляєте обидві сторони історії? Плюси, мінуси та альтернативи продукту? Відмінності між варіантом А та варіантом Б? У більшості ситуацій важливо скласти повну картину розглянутої теми, щоб якнайкраще обслуговувати користувачів і спонукати Google оцінювати ваш контент.
  3. Пройшли ті часи, коли намагалися досягти мінімальної кількості слів, щоб отримати хороші рейтинги. Замість цього поставте себе на місце користувачів і зосередьтеся на намірах – наприклад, користувачу, який шукає «Кросівки Nike», не потрібна історія бренду з 500 слів, а сторінка категорії з фільтрами розміру, кольору та цін для задоволення їхніх потреб.
  4. Чи є на сторінці надмірна кількість рекламних блоків, особливо оголошень у верхній частині сторінки, проміжних оголошень, спливаючих вікон або накладок? Якщо так, зважуйте, як реклама повинна доповнювати ваш контент, а не відволікати від нього.
  5. Чи легко споживати ваш контент? Вичерпна інформація — це чудово, але форматування довгих абзаців у списки, маркери, таблиці тощо може допомогти користувачам краще засвоїти те, що ви маєте сказати (і також може допомогти вам охопити функції SERP у Google).
  6. Чи інтегровані медіа-об’єкти (відео, зображення) або посилання (зовнішні посилання на надійні цитати) у вашому контенті? Це не завжди потрібно, але може допомогти позиціонувати вас як надійного експерта та отримати більше SEO-трафіку.

 

Якісні та релевантні зворотні посилання все ще є сильним показником того, наскільки добре буде рейтингувати сайт, а отримання природних посилань залишається однією з найскладніших сфер SEO, щоб отримати правильні результати. Google уже давно вживає заходів проти неприродних посилань, і ми бачили, як пошукова система продовжує відфільтровувати посилання, які, на їхню думку, порушують їхні інструкції для веб-майстрів у 2021 році.

У липні Google випустив своє останнє оновлення «Спам посилань», яке спеціально націлено на посилання з гостьових дописів у блозі, партнерські посилання та посилання в спонсорському контенті. Чому вони зосереджені на фільтрації посилань із цих областей? Ці тактики зв’язку неймовірно добре масштабуються, але часто мають низьку цінність і не потребують зусиль. Вони формують легко виявлені неприродні моделі зв’язків і становлять довгостроковий ризик. Це оновлення нагадує нам те, що ми бачили неодноразово протягом багатьох років: коли підхід до створення посилань стає занадто популярним, Google зрештою вживає заходів. Не дивно, що Google алгоритмічно відфільтровує посилання, які відповідають цим критеріям. 

Якщо ви відчули падіння рейтингу наприкінці липня і знаєте, що у вашому профілі зворотних посилань можуть бути такі типи посилань, цілком імовірно, що деякі з тих посилань, які колись допомагали вам ранжуватися, більше не мають жодної цінності. Якщо ви ще цього не зробили, аудит і відхилення зворотних посилань можуть бути необхідними, але будьте обережні – навіть Google визнає, що ви можете завдати більше шкоди, відхиляючи посилання, якщо не знаєте, що шукати. Це включає використання програмного забезпечення для швидкого визначення «токсичних» посилань; автоматизовані рішення ніколи не замінять людський огляд для такого важливого фактора рейтингу.

Отже, що ви можете зробити, щоб замінити втрачений капітал? Важливо пам’ятати, що природне отримання посилань може бути найефективнішою частиною вашої стратегії SEO.

Отримання природних посилань із надійних веб-сайтів, галузевих публікацій та ЗМІ забезпечить безпечні, ефективні та довготривалі результати. Регулярне отримання таких типів посилань залежить від якості вашого контенту та його аудиторії, тому найкращий підхід поєднує вашу стратегію охоплення з вашим контент-планом та редакційним календарем.

 

Це ваш виклик

2021 рік став важким для багатьох із нас. Втрата трафіку протягом цього періоду має багато потенційних причин, але також дає можливість краще зосередити свої зусилля на SEO до 2022 року. Цілісний підхід до ваших зусиль SEO щодо технічних, контентних, посилань, швидкості та UX допоможе вам досягти найкращих результатів і можливостей для відновлення вашого рейтингу та зниження ризику негативного впливу оновлення Google, що рухатиметься далі. 

Джерело: MarTech

 

@proidei.com

Коли кажуть: Компаніям більше не потрібні директори з маркетингу 🤯

♬ оригинальный звук – Lun

 

 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше:

Читати більше: