Проблема викорінення застарілих зображень жінок із реклами ще далеко не вирішена, оскільки нові дослідження розкривають масштаби проблеми – відбувається зростання сексизму в рекламі.

Незважаючи на широку критику, маркетинг все ще є сексистським. Дуже часто бренди повертаються до стереотипної ідеї жінок: молодої худенької блондинки, яка пасивна і приємна, і головною життєвою амбіцією якої є одруження та народження дітей.

Попри те, що було зроблено багато для усунення цих застарілих ідеалів та ідей, вони все ще дуже важливі, хоча зараз й в більш легкій формі.

Такі висновки великого дослідження, проведеного протягом 15 років для оцінки стану маркетингу для жінок, що лягає в основу нової книги авторів Джейн Каннінгем та Філіппи Робертс “Brandsplaining: Чому маркетинг все ще є сексистським та як це виправити”.

Переважна більшість опитаних жінок сходяться на думці, що реклама в сучасному вигляді є не лише нерепрезентативною, але й шкідливою.

• 59% опитаних жінок заявляють, що реклама має застарілий погляд на жінок, причому 76% припускають, що в основному бачать дуже худорлявих жінок, представлених в рекламі.
• Жінки, представлені в рекламі, також, як правило, молоді, і 68% заявляють, що недостатньо жінок похилого віку в рекламі.
• Більшість жінок (68%) також не почуваються представленими в рекламі, 81% опитаних заявляють, що хочуть бачити всі типи жінок, які використовуються брендами для просування своїх товарів.
Чверть усіх оголошень, на яких представлені жінки, виставляють їх сексуальними, а 85% показаних жінок – худорляві, симпатичні, зазвичай білі, з бездоганною шкірою та блискучим волоссям.

Частина проблеми полягає в тому, що лише в кожному десятому рекламному оголошенні представлена ​​жінка, незважаючи на те, що жінки відповідають за три чверті всіх споживчих покупок.

Коли жінки демонструються в рекламі, це часто негативно, оскільки половина досліджуваних оголошень містить явну чи неявну критику щодо їх зовнішнього вигляду або невдалого догляду за домом чи сім’єю.

Характеристиками, з якими жінки найбільше хочуть асоціюватись, є інтелект, стосунки з родиною та почуття гумору. Зовнішній вигляд навіть не потрапляє в топ-10.

Проте, багато зроблено для того, щоб допомогти знизити рівень сексизму в рекламі, завдяки таким ініціативам, як Нестереотипний Альянс, вдалося досягти певного прогресу.

І хоча люди можуть вважати, що ідеал “гарної дівчинки” зараз менш поширений у маркетингу, дослідження показує, що він все ще  присутній. Але, вже не так сильно виділяється та акцентується, ніж було раніше.

Джерело: Мarketing Week 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше:

Читати більше: