13 січня 2019 року в Києві поруч з ТРЦ “Ocean Plaza” прорвало магістральний трубопровід гарячої води діаметром 1000 мм. Було повністю затоплено перший поверх торгового центру та гіпермаркет “Ашан”.  Як відпрацювали піар-служби та маркетинг компаній в умовах стихійної аварії та закриття бізнесу на досить серйозний ремонт?

ТРЦ “Ocean Plaza” опублікували 16 січня 2019 новину про усунення основної частини наслідків потопу та оголосили про відкриття торгового центру для відвідувачів. На сайті компанії була відсутня інформація про аварійний випадок та попередження про закриття на ремонт.

Піар-служба обрала формат позитивної комункації, при якій компанія повідомляє лише позитивні новини – відкриття, відновлення, високу відповідальність компанії. 

 

“16 січня 2020 року о 12:00 ТРЦ Ocean Plaza відкрився після ліквідації наслідків аварії міської теплотраси по вул. Антоновича біля ТРЦ, яка сталася 13 січня 2020 року.

За час з моменту аварії (дві з половиною доби) керуючою компанією «Київ Молл Менеджмент» (далі, також, «Адміністрація») був проведений комплекс заходів з відновлення роботи торгового центру.

На момент відкриття в ТРЦ завершено основну частину внутрішніх робіт (поверхи -1 і 0) і нівельовані наслідки аварії, зокрема: усунені наслідки затоплення, перевірена працездатність всіх внутрішніх інженерних систем будівлі. 15 січня 2020 року технічна служба керуючої компанії, спільно з представниками пожежного поста, провела перевірку внутрішніх систем безпеки будівлі. Перевірка показала, що торговий центр готовий до прийому відвідувачів.

Адміністрація ТРЦ Ocean Plaza приносить свої вибачення за тимчасові незручності, пов’язані з ремонтними роботами в деяких з магазинів на -1-й і 0-му поверхах, роботами з відновлення в загальних зонах ТРЦ на -1-му поверсі, а також тимчасовим не функціонуванням окремих ескалаторів/траволаторів.

Додатково, керуюча компанія звертає увагу на те, що перед боковим входом в ТРЦ на розі (перетині) вул. Антоновича, 176 і пров. Руслана Лужевского, 3 комунальними службами міста Києва ведуться роботи з відновлення дорожнього покриття, які можуть викликати тимчасові незручності для відвідувачів.

Адміністрація ТРЦ також повідомляє про вимушене тимчасове обмеження руху по провулку Руслана Лужевского до входу в ТРЦ з боку гіпермаркету «Ашан» і внутрішнього паркінгу ТРЦ Р0. Цей провулок, і заїзд на нього з боку вул. Антоновича, перекриті комунальними службами міста Києва для ремонту дорожнього покриття на проїзній частині й тротуарі. До моменту закінчення ремонтних робіт заїзд на рівень паркінгу Р0 буде здійснюватися з вулиці Нова.

ТРЦ Ocean Plaza продовжує працювати над повним усуненням наслідків аварії і планує в найкоротші терміни привести торговий центр в повну відповідність з високими стандартами.”

Прес-служба ТРЦ “Ocean Plaza”

Натомість компанія “Ашан”, гіпермеркет якої “Ашан” Либідська було підтоплено у зв’язку з аварією, публічно не обговорює факт закриття магазину на час відновлючих робіт. На сайті компанії відсутня рубрика новина, на сторінці магазину вказані робочі години без змін, у стрічці соціальної сторінки компанії в Facebook – теж не повідомляється жодних подробиць. 

Натомість, на офіційному порталі Київської міської ради ввечері 16 січня 2019 року з’явилася детальна інформація про статус відновлюючих робіт, а саме про ліквідацію пошкодження трубопроводу та відновлення руху вулицею Антоновича.  

На вулиці Антоновича відновили асфальтне покриття. Комунальна корпорація «Київавтодор» залучила до робіт 18 одиниць техніки та 23 робітника. Наразі транспортний рух вулицею відновлений.

Нагадаємо, сьогодні о 4:15 ранку «Київтеплоенерго» завершило ліквідацію пошкодження трубопроводу біля ТРЦ «Ocean Plaza». З моменту виявлення пошкодження увечері 13 січня три бригади «Київтеплоенерго» працювали в цілодобовому режимі. Було здійснено розриття місця пошкодження, демонтаж пошкодженого трубопроводу, виконано роботи з гідроізоляції та укрупнення вузлів трубопроводів, замінено усю ділянку пошкодженого трубопроводу довжиною 23 м на проїжджій частині.

Нагадаємо, пошкодження з витоком теплоносія на проїжджу частину за адресою: вул. Антоновича, 176 сталося увечері 13 січня через зношеність мережі. Трубопровід діаметром 1000 мм було прокладено у 1987 році. Він обслуговує близько 3 тис. будівель. Відразу ж після виявлення пошкодження клієнтів було перепідключено до іншого теплоджерела – СТ-1. Станом на 9:00 завершили заповнення системи теплоносієм та переключення клієнтів на постійне джерело живлення ТЕЦ-5.

Прес-служба Київської міської ради

 

Найбільш гучну та оперативну комунікацію здійснювало Головне управління ДСНС України. Одразу після виникнення аварійної ситуації на офіційній сторінці управління велася оперативна трансляція перебігу аварії.

 

Оперативна інформація щодо прориву тепломережі на вул. Антоновича (станом на 21:30).

Ввечері 13 січня в Голосіївському районі на вул. Антоновича, 174, в результаті прориву тепломережі, стався підмив асфальтового покриття. Внаслідок цього, у створений отвір частково потрапило маршрутне таксі.

Отримавши інформацію про подію, о 20:38 на місце виїхав черговий підрозділ частини спеціальної пожежної техніки.

Рятувальники евакуювали з маршрутного таксі 4 пасажира, а також 3х громадян з поруч стоячого тролейбусу, що опинився в паровій завісі.

Гаряча вода з тепломережі потрапила також у магазин Ашан та перший поверх ТРЦ «Ocean Plaza». Людей евакуювали. Рятувальники особисто винесли на руках з приміщення 6 чоловік.

Інформація щодо постраждалих уточнюється.

На місці працюють комунальні служби та рятувальники КМДА.

Сторінка Головного управління ДСНС України

 

Опубліковано Головне управління ДСНС України у м.Києві Понеділок, 13 січня 2020 р.

 

Ми розібрали комунікації різних сторін для того, щоб проаналізувати ситуативний маркетинг компаній. Вміють вони застосовувати на благо бізнесу, чи граються у мовчанку?

Ситуативний маркетинг – це реакція бренду на інфопривід в публічній, політичній чи іншій сфері, що є гостроактуальним для цільової аудиторії у момент його появи, і з допомогою якого можна просунути бренд, товари та послуги, які він пропонує. Ситуативний контент викликає сильний інтерес у широкої аудиторії, яка цікавиться інфоприводом або реакцією брендів, публічних осіб на нього. 

Ситуативний маркетинг: підвищує лояльність цільової аудиторії, здатний збільшити обсяги продажів,  підвищити впізнаванність бренду, кількісно збільшити трафік сайту та підписувачів в соціальних мережах, зав’язати комунікацію з аудиторією. 

Відсутність реакції на інфопривід – це теж реація. При правильному застосуванні ситуативного маркетингу, компанії гарантовано можуть отримати більший відгук зі сторони клієнтів, аніж за рутинних обставин. Не використовувати канали комунікації з аудиторією у пік її зацікавленності – дуже характерно для українського маркетингу.  

 

Підписуйтеся на наш Telegram-канал: https://t.me/proideicom


Читати більше: Події для маркетологів в Україні: Календар
Читати більше: Реклама дня. Офіційні постери Олімпіади Токіо-2020