Хоча Facebook є домінуючим гравцем у просторі соціальних медіа, варто відзначити значний вплив, який китайські соціальні програми також мають у своїх відповідних регіонах, які нещодавно розширювалися за допомогою різних додатків – насамперед TikTok – становлять рівень загрози для Facebook на ринку.

Звичайно, Facebook – тепер Meta – грає, щоб контролювати наступний етап цифрового з’єднання, у теоретичному метавсесвіті, який надасть абсолютно нові способи полегшення взаємодії та прояву. Чи це вийде і як, буде ключовим елементом для спостереження, але цікаво розглянути ширший ландшафт соціальних медіа та місце розташування на останніх етапах року.

Ця графіка від Visual Capitalist робить саме це, з бульбашковою діаграмою найбільших компаній у соціальних мережах у світі та їх різними властивостями.

Ranked: The World

Деякі цікаві міркування – перегляньте повну інфографіку на сайті дослідників.

 

Найпопулярніші соціальні мережі у світі та кому вони належать

На даний момент в усьому світі налічується понад 4,5 мільярда людей, які користуються певною формою соціальних мереж — приблизно 57% населення планети.

Проте, хоча аудиторія соціальних медіа широко поширена й різноманітна, лише кілька компаній контролюють більшість найпопулярніших у світі платформ соціальних мереж. Meta, технологічний гігант, раніше відомий як Facebook, володіє чотирма з п’яти найбільш широко використовуваних платформ.

На цьому графіку показано найбільші соціальні мережі в усьому світі, виміряні їхніми щомісячними активними користувачами (MAU).

Примітка. Ми будемо використовувати такі терміни, як «соціальна мережа» та «соціальна платформа», як взаємозамінні для позначення різних платформ обміну повідомленнями, відео та зображень, які мають вбудовані соціальні атрибути.

 

Найпопулярніші соціальні платформи за кількістю активних користувачів за місяць

Щоб виміряти MAU для кожної платформи, ми перевірили різні джерела, включаючи останні звіти компанії SEC та квартальні звіти про прибутки.

Більшість користувачів Meta надходить із найпопулярнішої платформи Facebook — гігант соціальних мереж наразі має близько 2,9 мільярдів MAU по всьому світу.

Де у світі знаходяться користувачі Facebook? Найбільша база користувачів платформи походить з Індії з розміром аудиторії майже 350 мільйонів. Другою за величиною базою користувачів є Сполучені Штати з 193,9 мільйонами користувачів, тоді як Індонезія займає третє місце з 142,5 мільйонами.

Але Facebook — не єдиний соціальний гігант у мережі платформ Meta. WhatsApp має приблизно 2 мільярди MAU, що робить його другою за величиною платформою Meta і третьою за величиною соціальною мережею в цілому.

Як і Facebook, значна кількість користувачів WhatsApp розташована в Індії з приблизно 390 мільйонами користувачів. У Бразилії також є велика частина користувачів WhatsApp з розміром аудиторії 108 мільйонів.

 

Клуб мільярдів користувачів

Наразі Meta домінує в ландшафті соціальних мереж, разом із 7,5 мільярдами MAU на всіх чотирьох її платформах. Однак кілька інших компаній також досягли позначки в один мільярд MAU на всіх своїх платформах у списку:

Ранг Материнська компанія Кількість компаній у списку Країна Комбіновані MUA
1 Мета 4 🇺🇸 US 7,5 млрд
2 Tencent 3 🇨🇳 Китай 2,4 млрд
3 Alphabet 1 🇺🇸 US 2,3 млрд
4 Bytedance 2 🇨🇳 Китай 1,6 млрд
5 Kuaishou 1 🇨🇳 Китай 1 мільярд

 

Після Meta Tencent займає друге місце за рівнем охоплення завдяки своїм трьом платформам — WeChat, Qzone і QQ. З трьох на даний момент найпопулярнішим є WeChat. У середньому користувачі WeChat надсилають близько 45 мільярдів повідомлень на день.

Третім у списку є Alphabet, завдяки одній платформі YouTube. Ця платформа для потокового відео, заснована в 2005 році, наразі має понад 50 мільйонів творців контенту, які щохвилини діляться приблизно 500 годинами відеоконтенту.

Близько за Alphabet розташовується Bytedance , що має 1,6 мільярда MAU на двох його платформах — Douyin і його міжнародний аналог TikTok. Хоча програми мають багато схожості, вони функціонують як абсолютно окремі об’єкти з різними реєстрацією, політикою щодо вмісту та правилами.

 

Глобальні соціальні мережі? Не завжди

Хоча соціальні мережі часто виходять за межі країн, варто зазначити, що онлайн-сфера не повністю уникає обмежень і правил нашого фізичного світу.

З 2009 року Facebook заборонили в Китаї через недотримання правил цензури. Facebook також був заблокований в Ірані та Сирії приблизно в той же час і відтоді періодично блокується.

У 2020 році адміністрація Трампа намагалася ввести подібну заборону проти TikTok, але розпорядження було заблоковано федеральним суддею і врешті-решт скасовано адміністрацією Байдена через рік.

Незважаючи на різні заборони та блокпости, очевидно, що платформи соціальних мереж проникли в життя (і на екрани) користувачів по всьому світу. І оскільки доступ до Інтернету в усьому світі продовжує зростати, зростатиме й кількість користувачів соціальних мереж.

Джерело: Visual Capitalist 

 

@proidei.com

Чому круті маркетологи не відкривають свої бізнеси 😎

♬ Mango – ETOLUBOV

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше:

Читати більше: