SMM для медіа існує, хоча медіа рідко (тобто ніколи не) йдуть до SMM агентства чи стратега соціальних мереж. І дарма.

Досвідчені digital-спеціалісти, як правило, звикають говорити про соціальні мережі з бізнесової точки зору: про конверсії та продажі, діалог-менеджмент і конкурси, про кількість лідів і як упакувати знижку в пост, тощо. 

І рідко говорять про те, що робити, коли твій продукт не помацаєш руками. Наприклад, контент, новини чи ідеї.

Коли перед комунікаційником постає завдання вести соцмережі ЗМІ, TV чи онлайн-медіа, перша реакція: таааак…

  • Постиш посилання з красивими текстами.
  • Женеш трафік на сайт, щоб читали.
  • Баниш тролів.
  • “Ой, а краще віддайте це Толіку, молодшому PR-асистенту третього помічника редактора”. Та і все.

Не все. SMM для медіа, засобів масової інформації і контентних проєктів – не єдиноріг. Він існує насправді. І це великий сегмент комунікаційної сфери, що потребує стратегічних і креативних рішень.

Медіа як ком’юніті 

Ні, насправді роль Facebook, Instagram і Telegram як джерел трафіку ніхто не відміняє.

Банально, для багатьох медіа соціальні мережі працюють саме так: засвітилися у стрічці ⇒ отримали реакцію на пост ⇒ зловили багато переходів на сайт ⇒ зібрали шикарну статистику для рекламодавця ⇒ заробили на нативному проєкті.

Але важко, невигідно, технічно складно і просто сумно реалізувати цей алгоритм без власного ком’юніті. Соціальні мережі для медіа – це ком’юніті.

Будуючи активність в соцмережах, гіпотетичний журнал будує власний бренд, любов і лояльність масової аудиторії, а ще групу довіри – щоб не просто виділятися, а й бути експертом.

Бо в час значної конкуренції в медіа важливо не тільки диференціюватися, а й довести, що ти несеш найдостовірнішу інформацію і робиш це найшвидше. Не розповсюджуєш фейки, реально тричі все перевіряєш, трошки розважаєш і проявляєш емпатію й зацікавленість до суспільних змін. А ще й лишаєшся в тренді і відрізняєш топові мемчики від нетопових.

Отже, SMM для медіа – не тільки про те, щоб сайт читали і росли цифри в Google Analytics. А й про те, щоб довіряли, зберігали в закладки браузера і шерили кумі по Viber.

Як робити хороший SMM для медіа? 

Рецепт такий:

1. Не ігнорувати дизайн, брендинг і мати візуальний смак.

2. Не зацилюватися на постингу посилань. Створювати унікальний контент.

3. Добитися високої якості та креативності текстів постів. 

4. Бути сміливими: адаптувати меми, жартувати, запускати флешмоби, ігри, проводити опитування на тригерні теми.

5. Аналізувати, що краще заходить, і масштабувати найефективніше. Полюбити органічне охоплення.

6. Кепшн-відео! (відео з субтитрами)

Таких принципів ми дотримуємося в Або – Агенції розвитку локальних медіа у роботі з SMM мережі майже 50 локальних редакцій по всій країні. 

Слідкуємо за стилем і якістю подачі, копірайту і віжуалу:

Створюємо власний, внутрішній контент на більш і менш серйозні теми:

Проводимо опитування, відповіді на які ж є джерелом інсайтів для журналістських матеріалів:

   

 

Гейміфікуємо сторіз:

Монтуємо прикольні кепшн-відео (відео з інтерактивними субтитрами, що не потребують увімкненого звуку, тому є популярними в соцмережах), які набирають десятки тисяч переглядів.

Та навіть розробили власний довідник для створення SMM-форматів для медіа. Там ще більше варіантів, ідей, прикладів і контенту для соціальних мереж.

Social media як медіа

Сьогодні все більше контентних і медіа-проєктів заходять в соціальні мережі не як у джерело трафіку на сайт, а як у повноцінний канал комунікації і окрему платформу для дистрибуції контенту:

Все рідше в кінці публікацій в Instagram ми бачимо фразу “посилання в біо”, а все частіше заходимо в стрічку для того, щоб дізнатися новини, вивчити щось нове, почитати, бути в курсі, оцінити думку, почути експерта, в не бездумно скролити і лайкати гарні фото.

У цих кейсах ми бачимо: класичний SMM і журналістика нарешті подружилися 👌   

 

Читайте більше: