З кожної праски вас повчають, що просуватися в соціальних мережах — дуже ефективно. Заводите акаунти, щось публікуєте, заграєте з фоловерами, а визнання не приходить, ваш телефон мовчить, продажі не ростуть.
Ви робите висновок, що соцмережі не працюють, та в Facebook, Instagram, LinkedIn, Snapchat, YouTube, Telegram ваших клієнтів нема. Ваша цільова аудиторія читає книжки та лягає о дев’ятій вечора спати.

Не мучтеся здогадками, не готуйте пристрасних оправдань. Ми підготували для вас список із 15 основних помилок в SMM, на котрих горять бренди.

Увага! Не намагайтесь відтворити у реальному житті!Вихваляння

Не витрачайте увесь час та можливості на оди своїй компанії. За результатами досліджень, 45% фоловерів одразу відписуються від таких егоцентричних сторінок. Бажаєте похвалити компанію – робіть це делікатно та скромно.

Соціофоб в соцмережах
Не бути соціально активними в соцмережах – це як організувати прес-конференцію і не відповісти на жодне запитання. Безглуздо і даремно. Будьте комунікабельними, відкритими та використовуйте всі переваги соціальних мереж: робіть репости, публікуйте сторіз, коментуйте чужі дописи та відповідайте своїм підписникам.

Язиката Хвеська
Добре, коли ви завжди маєте, що сказати. Та не варто брати за звичку публікувати лонгріди з будь-якого приводу. Шукайте золоту серединку, грайтеся з різними форматами — жарт, емоційне полотно, фото, лонгрід. Практикуйте правило редакторів — якщо речення можна скоротити, треба скорочувати.

Доречність
Кожна соцмережа має свої особливості та унікальну аудиторію – тому й підхід до контенту має дещо відрізнятись. Instagram чекає від вас пляжні фото, Facebook – пройняті емоціями тексти, LinkedIn статистику, кейси та робочі новини. Скрізь ви маєте залишатися собою, транслювати одні й ті цінності, але доносити думки різними способами.

Ігнорування підписників
Ваші фоловери зацікавлені не лише в тому, що ви їм скажете – вони також хочуть бути з вами на зв’язку, мати можливість комунікувати з компанією, отримувати відповіді на свої запитання.

Неохайність текстів
Граматичні та пунктуаційні помилки недопустимі в соціальних мережах. Виділіть достатньо часу, щоб перевірити кожне слово перед публікацією дописів.

Збої автоматизації SMM-програм
Вам, мабуть, теж доводилося зустрічати недоречні дописи на сторінках компаній чи публічних людей – з елементами чорнових реплік. Або ж абсолютно помилкові дописи з переплутаними датами чи інформацією з майбутнього. Такий театр абсурду трапляється через неуважне використання програм для планування записів та крос-публікацій на різних сайтах одночасно.

Відсутність метрики
Очевидно, що без визначення KPI для ваших соціальних сторінок — ви так і не дізнаєтесь, чи працюють вони для вашого бізнесу. Неможливо проаналізувати результат, якщо ви не ставили завдання.
Цифри, лайки — не гроші. Вас можуть не лайкати, але після знайомства з вами в соціальних сторінках — стати вашим клієнтом.
Яке повідомлення ви бажаєте донести через SMM — що буде вважатися успіхом у разі якісного просування. Впізнаваність, збільшення лояльності клієнтів, вихід на міжнародну інформаційну арену, поява нових корисних знайомств, ріст продажів?


Необізнаність в подіях
Компанія повинна завжди тримати руку на пульсі актуальних подій. Слідкуйте за тим, що відбувається в світі та країні, формуючи щоденний контент: жарти в публікаціях будуть зовсім недоречними в день якогось лиха.

Компанія без людей
Не забувайте, що люди купують у людей. Додайте в соцмережі трохи гумору, інсайдів офісного життя або фото ваших колег. Покажіть, що за брендом є справжні відкриті люди – і кількість підписників значно зросте.

Соцмережі як додатковий проект
Факт: соціальні мережі можуть значно збільшити ваш дохід. Будьте певні, що правильне та відповідальне ставлення до цього інструменту стане не тягарем, а джерелом успіху компанії. Просто дайте йому час та ресурси, на які він заслуговує.

Повтори
Уникайте повторення одного і того ж контенту. Ви можете нагадувати читачам попередню інформацію, дублювати свої записи в різних соціальних мережах – але уникайте сліпого копіювання одного й того ж формату, зображення чи тексту.

Імпровізація
Лише чітко сформована маркетингова стратегія може принести максимальний дохід та успіх. Імпровізувати ситуативно дозволяється, але не виляйте зигзагами. 

Марний контент
Не перевантажуйте підписників зайвою та нецікавою інформацію. Будьте другом, на дзвінок та повідомлення якого нетерпляче чекають.

Недооцінені соцмережі

SMM має займати вагому частку загальної маркетингової стратегії компанії. Сучасне суспільство вимагає від компаній бути соціально активними — бути у зоні доступу своєї цільової аудиторії та транслювати свої повідомлення у цікавих для неї форматах.


Уникайте провальних способів ведення SMM. Даруйте своїм клієнтам найкраще 😉