Snapchat опублікував свій останній звіт про продуктивність платформи, який демонструє значне збільшення як використання, так і доходу протягом І кварталу 2021 року.

Social Media Today зробив цікавий огляд прогресу соцмедіаплатформи Snapchat, і цифри, безумовно, піднімуть декому брови.

По-перше, щодо використання – Snapchat зараз використовують 280 мільйонів людей щодня, 22% збільшення продуктивності в порівнянні з минулим роком та найбільший приріст у застосуванні за рік за останні 3 роки.

Snapchat Q1 2021 - щоденні активні користувачі
Джерело: Snapchat

Як ви можете бачити тут, хоча використання Snapchat зросло у всіх регіонах, додаток знову зафіксував найбільший ріст у сегменті “Решта світу”, що значною мірою пов’язано з постійними інвестиціями компанії в більш локалізований контент та вдосконаленими можливостями мовної підтримки.

Де Snapchat виріс найбільше

Snap зафіксував особливо сильний ріст в Індії останнім часом, коли оновлення Android, яке випустили ще у 2019 році, відіграло ключову роль у збільшенні кількості користувачів Індії (Android – найпопулярніша ОС, безумовно, на індійському ринку). Справді, Snapchat повідомляє, що вперше в І кварталі більшість його DAU були на версії програми для Android. Це великий перехід для компанії, яка довгий час чинила опір Android і більше зосереджувалась на узгодженні з технічною перевагою пристроїв iOS.

Snapchat також запустив свій перший Snap Original для індійського ринку в цьому кварталі, з місцевою версією “Phone Swap”.

Зараз на індійському ринку Snapchat має понад 60 мільйонів користувачів, що охоплює найбільші сектори використання.

Сила оригінального контенту

Оригінальний контент Snap продовжує відігравати ключову роль у залученні нових користувачів ширше та збільшенні зацікавленості в програмі, оскільки понад 20 мільйонів людей дивляться новий серіал “Райан не знає” з головною зіркою Голлівуду Райаном Рейнольдсом.

Snapchat також спостерігає посилену взаємодію зі своїми AR-інструментами, причому кількість Snapchatters, що взаємодіють зі своїми AR-лінзами, щодня зростає більш ніж на 40% за рік. Здається, це стане дедалі важливішим акцентом для програми, повідомляючи, що Snap також працює над новою версією своїх окулярів із повністю AR-функцією.

Snap також наголосив на зростанні свого клону TikTok “Spotlight“, який, крім подачі коротких відеокліпів, також передбачає грошові стимули – до 1 мільйона доларів на день – за найкращі, найзахоплюючі шорти Spotlight.

Кілька авторів заробили на опціоні великі гроші, і це, ймовірно, допомогло покращити загальний рівень використання опціону.

“У березні понад 125 мільйонів снапчатерів використовували Spotlight, нашу найновішу платформу, що виводить на екран найбільш розважальні Snaps з нашого співтовариства. Ми також запустили Spotlight у трьох нових країнах – Індії, Мексиці та Бразилії, завдяки чому вона живе в 14 країнах”.

Стратегія залучення нової аудиторії Snapchat

Це важливо в межах загальних цифр приросту використання Snapchat, але насувається питання наскільки стійким буде цей процес. Чи може Snap просто продовжувати виплачувати мільйони доларів, щоб підтримувати хороший контент, і продовжувати повертати користувачів до Spotlight за більшою кількістю?

Безумовно, в цьому є деякі занепокоєння, як це відображено на графіку Snap’s “Cost of Revenue”.

Snapchat Q1 2021
Джерело: Snapchat

Як бачите, за останні два квартали “Витрати партнерів на вміст та розробників” значно збільшились, більш ніж удвічі порівняно з III кварталом 2020 року. Ця цифра включає виплати в центрі уваги (90 мільйонів доларів), а також постійний розвиток AR, і це буде ключовим елементом для моніторингу в майбутньому щодо того, як Snap може підтримувати свій імпульс відповідно до витрат.

Але в той же час дохід також зростає. Snapchat за підсумками кварталу збільшив прибуток на 66% у річному обчисленні, до 770 мільйонів доларів.

Snapchat Q1 2021
Источник: Snapchat

Тож вартість доходу Snap могла збільшитися на 158 мільйонів доларів за рік, проте загальний обсяг доходу збільшився на 308 мільйонів доларів за той самий період. Можливо, математика спрацьовує, і Snap може витримати ці витрати Spotlight, оскільки переваги використання можуть допомогти підвищити інтерес рекламодавців.

У своїх супровідних примітках Snap також висвітлив зростаючі можливості електронної комерції, збільшивши інвестиції в суперові інструменти AR, діджитал одяг для аватарів та розширені можливості завдяки своїй AR-технології для сканування всього тіла. 

Snap також повідомляє, що понад 75 мільйонів Snapchatters щомісяця переглядали контент, пов’язаний з красою, на Discover в І кварталі, що може вказувати на подальші маркетингові можливості на платформі, що враховують його вдосконалені функції AR. На початку тижня Snap запустила новий AR-досвід з Estee Lauder

Як пояснив генеральний директор Snap Еван Шпігель: “Ми віримо, що наше лідерство як у можливостях AR, так і в залученні користувачів позиціонує нас добре для розширення доповненої реальності до нових випадків використання та поведінки. Наприклад, оскільки перехід до Інтернет-покупок продовжує пришвидшуватися, ми вважаємо, що існує величезна невикористана можливість для AR-інноваційні продукти в електронній комерції – і що наша молода аудиторія і надалі буде першою, хто впроваджує ці нові технології та досвід покупок”.

Шпігель каже, що Snap націлений на надання більшої кількості інструментів навколо одягу та аксесуарів, а також на допомогу покупцям знайти потрібний розмір, зручний для того, щоб зменшити тертя під час онлайн-покупок. Snap придбала FitAnalytics минулого місяця – компанію, яка надає інструменти, які допомагають брендам полегшити більш точне поєднання продуктів за допомогою AR.

Оновлення IDFA від Apple

Ще однією сферою постійного занепокоєння Snap є вплив оновлення IDFA від Apple, яке, як ми зараз знаємо, розповсюджується наступного тижня. Звіти свідчать, що зміни як на Snapchat, так і на Facebook найбільше вплинуть – але головний бізнес-менеджер Snap Джеремі Горман каже, що Snap та його рекламні партнери готові.

“Ми підтримуємо підхід Apple, тому що ми завжди вважали, що реклама повинна поважати конфіденційність споживачів. Той факт, що ці зміни відбудуться пізніше, ніж ми передбачали, надав додатковий час для прийняття SKAdNetwork від Apple і початку впровадження та тестування з нашими партнерами. Рекламодавці, які представляють більшість наших прямих доходів від реклами, успішно впровадили SKAdnetwork для своїх кампаній Snap.”

Далі Горман зазначає, що Snap розробляє цілий ряд рішень, орієнтованих на конфіденційність, щоб забезпечити можливість продовжувати надавати першокласний досвід та найкращі пропозиції у своєму класі для своїх рекламних партнерів.

Загалом, це позитивний звіт для Snap, яка зараз створила свою ринкову нішу та свою присутність у широкій сфері соціальних медіа. Одного разу здавалося, що Facebook проковтне його або витіснить, але Snap дотримався своїх знарядь і залишився налаштованим на свою спільноту користувачів, що дозволило йому вдосконалити свої пропозиції та максимізувати свій потенціал як сполучний інструмент.

І це, безумовно, зараз заслуговує уваги для маркетологів. Для порівняння, Snapchat, який зараз має 280 мільйонів користувачів, має більше щоденних активів, ніж Twitter (192 млн) та Reddit (52 млн). 

Варто врахувати глобальну аудиторію Snap і те, як вони застосовують світові діджита-тренди та започатковують власні – це гарний кейс для розуміння, куди рухається реативна ракета діджитал-маркетингу у 2021 році. 

Джерело: Social Media Today

 

Дивіться новий випуск найяскравіших новин маркетингу

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше: