Слухайте уважно: саме час додати звуку до маркетингової стратегії. Нині, щоб залучити свою аудиторію, потрібно подумати про їх вуха, а не лише про очі. За даними дослідження Edison Research, аудіоконтент стає все більш популярним. У свою чергу доля між традиційними радіо та подкастами на мобільних пристроях майже однакова. Хоча ми ще не готові відмовитись від текстів, є помітна тенденція в Інтернеті до справедливого балансу між текстовим контентом та аудіовмістом. 

Аудіоманія

Чому ж для маркетингової стратегії контенту актуально вибирати аудіо-контент?

Існує багато причин.
Перш за все, традиційних візуальних та текстових жанрів недостатньо, щоб підтримувати залучення сучасної аудиторії. Щоб досягти успіху в насиченому контентному середовищі, маркетологам потрібно виходити за межами текстового поля.
У середньому, людина витрачає 7 годин на день на неробочі заходи. З таким обмеженим вільним часом аудіоконтент стає важливішим, оскільки люди можуть слухати подкасти та інші аудіоформати, коли вони займаються чимось іншим: відпочинком, спортом чи домашніми справами.
Звуковий контент також готовий стати неймовірно прибутковим. Через три роки дохід від реклами в подкастах за прогнозами зросте вдвічі.
Відповідно до недавнього дослідження, опублікованого Edison Research, майже дві третини слухачів світу визнають, що вони схильні розглянути питання про придбання чи дослідження продукту на основі рекомендацій подкастів, які вони люблять.

Підводячи підсумок, вам слід вибрати створення та публікацію аудіо-контенту, оскільки:

  • Людям легше робити багато завдань з подкастами, ніж робити щось під час читання статті чи перегляду відео.
  • З кожним роком кількість маркетологів, які використовують аудіоконтент, збільшується.
  • Бюджет, призначений на аудіорекламу, зростає швидше, ніж будь-коли.
  • Подкасти – це ефективний спосіб поширити слово про конкретний продукт чи послугу.
  • Подкасти обіцяють збільшення доходу.

ІДЕЇ
Ловіть трохи порад для маркетологів, які вирішили, що настав час аудіо:

Дизайн важливий
Так, ваша основна мета – створити аудіоконтент, який приверне цільову аудиторію та переконає їх регулярно слухати ваші подкасти. Однак, як відомо, контент – це не єдине, що має значення, коли вам потрібно продати товар. Не забувайте про візуально гарну обгортку для своєї цукерки.

Оптимізуйте сторінку
Якщо ви думаєте про розміщення аудіофайлів на власному сервері чи ні, вам потрібно переконатися, що ваш блог або вебсайт оптимізовані для аудіоконтенту.

Зверніться до свого постачальника хостингу, поговоріть з професійним вебмайстром, знайдіть усі необхідні плагіни та встановіть їх, перш ніж реально запустити свій подкаст.

Все за розкладом
Щоб залучити та підтримувати аудиторію, потрібно планувати свої подкасти та регулярно публікувати їх. Однак, запланувавши план вмісту, переконайтеся, що ви його дотримуєтесь.

Люди можуть не повертатися на вашу сторінку, якщо ви скажете, що кожного вівторка ви будете показувати новий епізод і пропустите день чи навіть тиждень. 

Аудіо + текст
Загальна аудиторія подкастів зростає щоденно. Але це ще не означає, що всі перейшли на подкасти, а текстовий маркетинг мертвий. Існує величезна кількість користувачів інтернету, які вважають за краще читати статтю. Поєднання тексту та аудіо –  це ідеальний шлях.

Опублікуйте подкаст, але також запишіть його як статтю. Якщо ви не хочете зайвої роботи, створіть стенограму для свого подкасту. Ці текстові версії покращать вашу веб-сторінку SEO, а також порадують тих, хто вважає за краще читати.

Очевидно, що аудіоконтент стає все більш популярним. Сучасні тенденції спонукають нас до думки, що протягом наступних двох років аудіо все ще буде зростати. Тому варто розпочати цю пригоду вже сьогодні.
То як, ви готові додати звуку?

 P.S. На десерт ловіть підбірку п’яти найцікавіших подкастів про маркетинг.

Полусладкий подкаст посилання
Подкаст про вино і маркетинг. Олексій Ткачук, автор блогу Dnative.ru і проектний директор агентства Setters, і Дмитрао Прокопенко – директор з маркетингу Setters, які під вино обговорюють гострі теми в маркетингу, рекламі та SMM. Розбирають гучні кейси, розповідають, що в них добре, а що – не дуже, що дратує в рекламі, обговорюють новини діджиталу.

SMM без котиков посилання
Олена Петрова, директор «Агентства експертного маркетингу NextMedia», запрошує поговорити фахівців компаній Aviasales, «Додо Піца», «Інвітро» та інших. Разом вони розглядають кейси, корисні для  SММ-менеджерів та підприємців.

Emailshow посилання
Подкаст про email-маркетинг ділиться порадами щодо створення email-кампаній, роботи з негативом або прогнози про майбутнє email-маркетингу.

Marketing over Coffee посилання
Подкаст про маркетинг і технології, який записують в невеликій кав’ярні. Двоє ведучих обговорюють старі та нові прийоми просування, пошукову оптимізацію, і відповідають на питання слухачів.

Marketing School With Neil Patel посилання
Подкаст від Ніла Пателя, співзасновника сервісів Crazy Egg і Hello bar, засновника платформи KISSmetrics і автора блогів Quick Sprout та Nail Patel. Випуски присвячені особистій продуктивності, контент-стратегіям, корисним інструментам, роботі з соціальними мережами і т.д.