Squeeze pages, landing pages, sales pages – стільки сторінок і всі різні! Якщо ви відчуваєте себе загубленими в джунглях маркетингового жаргону – ми тут, щоб врятувати вас.

У цій статті ми розберемося, що саме означає термін Squeeze page, як їх створювати та як правильно використовувати.

Он воно що

Squeeze page (дослівно «Стиснута сторінка») – це особливий тип лендінгу, який окремо зосереджений на отриманні електронної адреси (можливо, імені) у відвідувача сайту. Її ви точно бачили і не раз.

В обмін на адресу на сторінці пропонується цінна інформація або спеціальна пропозиція. Як правило, squeeze page працюють як спливаючі вікна, тим самим привертаючи увагу.

У чому ж різниця між squeeze page та landing page?

Як ми вже з’ясували, squeeze page – тип лендінгу (landing page), спеціально призначий для отримання імейлів. Landing page – сторінка, яка передбачає наявність конкретної пропозиції, та може включати в себе форми зворотного зв’язку не лише для збору адрес. Обидва типи відмінно підходять для кампаній, метою яких є мотивувати відвідувача до певної дії.

При цьому є кілька ключових відмінностей між ними, наведені нижче.

Лендінг:

  • Може містити кілька форм зворотного зв’язку з різними полями, щоб зібрати більше інформації про клієнтів.
  • Може бути різного розміру.
  • Часто включає різноманітні зображення, графіки, статистику.
  • Трафік йде з кількох джерел.

 

Squeeze page:

  • Містить лише одну форму з 1 або 2 полями введення.
  • Набагато менша в розмірах, в порівнянні з лендінгом.
  • Містить мінімум інформації і елементів, щоб не відволікати увагу клієнтів.

Підсумувавши, можна сказати, що всі squeeze сторінки – це лендінги, але не всі лендінги – це squeeze сторінки.

 

Splash Page проти Pop-Up: два формати для Squeeze page

Термін “Squeeze page” – це широкий термін, який охоплює будь-яку веб-сторінку, головна мета якої – змусити користувачів залишити свій імейл. Яким буде дизайн, розмір і структура цієї сторінки, залежить лише від вас. Дві її найпоширеніші форми – це Pop-Up (спливаючі вікна) та Splash Page (заставки).

Pop-Up

Сторінки, що вискакують та дратують до бісиків. Спливаючі вікна раптово з’являються поверх вмісту, який ви намагаєтесь прочитати, відволікають, переслідують, поки ви не залишите свій емейл або знайдете чарівну кнопку «Х» (часто дуже замасковану).

Так, вони всіх бісять, і вже давно – та все ж від них сайти не відмовляються. Чому? Бо вони скажено генерують ліди. Головне – це створити Pop-Up, який буде дратувати трохи менше (або взагалі (о чудо!) не дратувати нікого). Звичайно, він все ще буде блокувати вміст сайту, який хоче побачити користувач, але він швидко читається, пропонує цікавий лід-магніт і у верхньому куті є помітна кнопка «X».

Splash Page

Сторінки-заставки (їх ще називають «оверлей») – це лендінги, на які переходять користувачі під час першого відвідування вашої домашньої сторінки. Небезпека полягає в тому, що деякі відвідувачі можуть одразу вийти з цієї сторінки, навіть не побачивши ваш сайт. Щоб цього не допустити, найкраще додати ту саму кнопку “ні, дякую”, що дозволить користувачам легко перейти прямо до вашої домашньої сторінки.

Якщо ви вирішили обрати саме цей формат Squeeze page, переконайтеся, що дизайн, тексти та стиль цієї сторінки відповідатимуть вашій звичайній домашній сторінці. Також додайте файли cookie, щоб користувачі, які відвідають ваш сайт вдруге, переходили прямо на ваш звичний сайт, а не знову стикалися зі сторінкою заставки.

Squeeze page: крок за кроком

Насправді, створити ефективну Squeeze page легко. Протягом наступних 7 кроків ми розповімо про те, як і з яких елементів варто створити таку сторінку.

Крок #1. Пропозиція, від якої неможливо відмовитись
Перш ніж створити Squeeze page, потрібно придумати щось, що ви запропонуєте відвідувачам в обмін на їх адресу електронної пошти. Це називається лід-магнітом. Вони зазвичай у цифровому форматі, який можна завантажити (безкоштовні тези та статті в форматі PDF, звіти, електронні книги, інформативні аудіо чи відео).Детальніше про лід-магніти можете дізнатися в статті: Як заманити клієнта в email-розсилку. 30 ідей ідеального лід-магніту


Крок #2. Створіть гучний заголовок

Перше, що відвідувачі помітять, коли вони зайдуть на сторінку, – це заголовок. Більше ніж усе інше, ваш заголовок повинен чітко інформувати користувачів про вигоду, яку вони отримають від вас.


Крок #3. Напишіть переконливий підзаголовок
Іноді відвідувачів буде важко заінтригувати лише заголовком. Вони можуть зацікавитись, але все ще сумніватись в реєстрації. Для цих користувачів переконливий підзаголовок є обов’язковим.

Крок #4. Виберіть правильне зображення/відео
Якщо включити 3–10-хвилинне відео на лендінгу, ви можете збільшити кількість конверсій до 80%. Відеоматеріали збільшують тривалість перебування відвідувачів на вашому сайті. А це досить важливо для рейтингу пошукових систем.

Якщо у вас немає відео – виберіть зображення, яке відповідає дизайну та ідеї вашої сторінки. Хорошим варіантом буде створити зображення, на якому відображатиметься ваш лід-магніт, який відвідувачі отримуватимуть за реєстрацію.

Крок #5. Додайте соціальну значимість
Соціальна значимість у вигляді відгуків задоволених клієнтів також є чудовим доповненням до сторінки. Це може переконати потенційного клієнта, що лишати свою електронну адресу тут безпечно. Також можна додати логотипи відомих компаній-партнерів, зазначити перемоги в конкурсах та рейтингах, описати соціальну активність компанії.

Крок #6. Створіть ідеальний заклик до дії
Заклик до дії (CTA), очевидно, спонукає відвідувача вашого сайту до дії. “Купуйте зараз”, “натисніть, щоб підписатися” та “Замовте демо-версію” – це все приклади закликів до дії. Варіантів може бути безліч. Чим креативніше ви підійдете до цієї задачі – тим краще.

Крок № #7: Використовуйте кнопку «Х»
Ваш останній крок до створення найкращої Squeeze page – дати можливість користувачу вийти з цієї сторінки. Помітний хрестик в кутку вашої сторінки заспокоює відвідувача, і замість довгих виснажливих пошуків виходу – він може спокійно ознайомитись з вашою пропозицією.І що ж далі?

Далі – виконати умову, яку ви обіцяли за надання електронної адреси (надіслати подарунок, надати доступ для пробного періоду). А ще, одразу надішліть лист з подякою за реєстрацію. Цей лист також має нагадати відвідувачам, чому вони залишили свою адресу і пояснити, що буде відбуватися далі.

Для деяких squeeze pages є синонімом надоїдливих спливаючих вікон і через це деякі маркетологи ставляться до них з осудом та страхом, що вони можуть відлякати потенційних клієнтів. Але саме цей інструмент може збільшити базу контактів (а згодом і клієнтів) в рази. Просто спробуйте цю ідею 😉Читати більше про цю тему: