Мобільне домінування кавового гіганта зростає.

Майже чверть усіх транзакцій у магазинах Starbucks у США – це мобільні замовлення через додаток компанії, минулої п’ятниці було оприлюднено документ про прибутки. 

Попереднє замовлення через додаток Starbucks – це запропонований компанією спосіб швидше потрапляти та виходити зі своїх ресторанів під час пандемії. Так компанія сподівалася полегшити умови дотримання соціального дистанціювання.

Starbucks запустила функцію мобільного замовлення та оплати ще у 2015 році, поєднуючи існуючу платіжну систему компанії з новими функціями онлайн-замовлення, які дозволяють здійснювати замовлення заздалегідь із самозабором в точках Starbucks. 

Нова статистика компанії показує, наскільки ця функція стала популярною, повільно зростаючи з часом, доки вона різко зросла протягом 2020 року – з 17% наприкінці минулого року аж до 24% усіх роздрібних замовлень у США в минулому кварталі.

 

Попередні замовлення з мобільного додатку – це остання ціль в агресивному переході Starbucks до стратегії “mobile first” – повної орієнтації продуктів компанії на смартфони. Це проект, який стартував широким запуском платежів з мобільного телефону та додатку компанії в 2011 році. Цей крок швидко виявився успішним: до 2013 року мобільні платежі складали 10% операцій компанії в США.

Мобільні платежі Starbucks були настільки популярними, що вони навіть стали більш популярними, ніж відомі мобільні платіжні системи загального призначення. Дослідження, проведене eMarketer у 2018 році, показало, що додаток Starbucks – це найпопулярніший метод особистої оплати – 23 млн людей у ​​США роблять покупки в ньому принаймні раз на півроку.

Це перевершило власні можливості оплати мобільних платежів Google і Apple на той час.

Зростання успішності доставки та мобільних замовлень, ймовірно, пов’язане з COVID-19 та підвищенням життєздатності онлайн-замовлень та доставки в цілому під час пандемії. У квітні дослідницький центр Pew виявив, що “Приблизно третина американців, які проживають у міських (35%) та заміських (36%) районах, заявляють, що зробили замовлення в місцевому ресторані через інтернет або через додаток під час ізоляції”.

Замовлення через мобільні замовлення та додаток перетворюють Starbucks на фаст-фуд, який трохи відрізняється від традиційного підходу компанії “Третє місце” (Third Place), але зараз, коли відвідуваність магазинів та ресторанів обмежено або вони закриті під час пандемії, ці функції є життєво важливими для виживання компанії.

Під час публікації даних про прибуток Starbucks за 3 квартал Кевін Джонсон, генеральний директор компанії, заявив: “COVID-19 підтвердив довгострокові плани компанії щодо авто-під’їздів до ресторанів, безконтактного самозабору та доставки. Значне зростання кількості замовлень з мобільних пристроїв за останні місяці, здається, є ще одним підтвердженням впливу COVID-19 на бізнес та здатності Starbucks адаптуватися до них”.

Джерело: The Verge

 

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: