Як почати власний стартап в Instagram з продажу ексклюзивних презервативів.

Під час карантину попит на Insta-магазини значно підвищився, водночас споживач почав більш ретельно відбирати необхідний продукт — криза дала про себе знати.  

Герой нашої статті Євген ще до карантину займався продажем презервативів та супутніх товарів через Instagram. Його сторінка виконана за усіма трендами SMM, він веде щоденну комунікацію через Insta Stories, взаємодіє з аудиторією через жарти та самостійно консультує кожного покупця. Зараз сторінка має понад 16 тисяч підписників, і цей показник росте в геометричній прогресії. 

PRO Ідеї поспілкувалися з підприємцем Євгеном Гончаровим про бізнес в Instagram та просування презервативів у його бізнес-профілі @usa.condoms.in.ua.

 

Євгене, розкажіть, як виникла ідея створення такого Insta-бізнесу?

Ідея виникла два роки тому, наскільки я пам’ятаю. Все почалося з того, що мій знайомий повернувся з Америки, й під час зустрічі з друзями вирішив поділитися чимось новим, що привіз звідти. 

Він дуже розхвалював презервативи японської фірми, що робляться для американського ринку. Мені стало дуже цікаво, і я взяв собі декілька штук. Після використання моє життя розділилося на до і після. 

Я почав шукати, де ж купити ще. В Україні не знайшов, тому замовив з Америки. Вже тоді в голові почала зароджуватися ідея цього незвичного бізнесу, але згодом вона забулася, тому що я був доволі завантажений моєю основною роботою. До речі, я розробник і досі працюю за фахом.

Через якийсь час, приблизно через пів року, я прокинувся зранку і просто зробив в США дуже велике онлайн-замовлення. Воно перевищувало 6000 презервативів. Тоді я зрозумів, що дороги назад немає і треба діяти.

 

З чого почався бізнес на презервативах?

Коли я отримав таку велику кількість презервативів, привіз додому і подивися на всі ці коробки, в мене була паніка. Тоді я зовсім нічого не знав про те, як працює Instagram, і що треба робити. У мене було лише одне в голові треба зробити гарні фото. 

Я пішов на ринок, купив папір для загортання квітів і дочекався, поки в мене у квартирі з’явиться гарне денне світло. Так і народилися перші фото для мого бізнес-профілю в Instagram для продажу презервативів. Я зробив їх на мій Iphone X (зараз цих фото вже немає в акаунті, тому що ми вирішили змінити кольорову гаму). 

 

Тексти я писав також сам. Це були зовсім сухі речення, які я компонував з фактів з офіційного інтернет-магазину.

Дуже швидко прийшло розуміння, що на одних лише фото далеко не виїдеш. Маючи хоча б якесь уявлення, що таке таргетована реклама, я спробував запустити її через Instagram. У результаті було злито ДУЖЕ багато грошей, тому що спочатку цим займався я особисто. 

Я розпочав пошук спеціалістів, і, на жаль, маю негативний досвід співпраці з так званою SMM-спеціалісткою, яка робила не зовсім гарні речі для мого бізнесу. Я зробив висновки й тепер добре знаю, яким має бути професійний SMM та таргетолог. 

 

У вас дуже цікавий стиль профілю в Instagram. Це Pin Up?

Невдовзі після старту я зрозумів, що банально не встигаю робити все сам: пости, рекламу, приймати замовлення. Мені пощастило, що маю дуже гарного друга Євгена, і він працює SMM-спеціалістом. 

Весь візуал в стилі Pin Up з’явився завдяки йому. Ми придумали гайдлайн, стилістику для мого бізнес-профілю, але довелося припинити співпрацю. Євген розпочав свій проєкт, який вимагав повного занурення. 

Після того, як я втратив контент-мейкера, я вирішив знайти іншого спеціаліста в групах для нетворкінгу. Якщо хтось шукає спеціаліста, можу одразу дати одну пораду. Завжди давайте тестове завдання. Я сам, як розробник, дуже цього не люблю, але просто вірити людині на слово не завжди працює… 

Після хмар завжди виглядає сонце, і на цей раз мені пощастило. Я знайшов дуже вмілу спеціалістку, з якою ми працюємо й досі.

 

Як вам вдалося залучити таку кількість підписників?

Вся моя аудиторія жива. Я ніколи не накручував ботів, підписників через гівевеї або іншими способами. Тільки таргет і декілька рекламних інтеграцій у блогерів.

 

Не втомилися просувати монопродукт? 

Презервативи, які я продаю, кардинально відрізняються якістю від усього, що є в Україні. Я дуже засмучений тим, що все, що доступне масово на українських вітринах, такої низької якості. Але саме в цьому й успіх мого бізнесу в Instagram.

Мій клієнт повертається знову і знову, тому що альтернативи в Україні в такому асортименті більше немає. 

 

Вас не відлякувала тема презервативів? У нашому суспільстві не дуже заведено говорити про засоби захисту.

Ні, я не з сором’язливих людей, не сумнівався. Це необхідний засіб особистої безпеки, прояв відповідальності та турботи про партнера. Це фактор, який робить особисте життя комфортним та приємним. 

 

У вас є бестселери?

Це презервативи американської компанії ONE і вони називаються Vanish. В українців є певний образ в голові, пов’язаний з цією назвою, і, звичайно ж, це пральний порошок… 

Але vanish перекладається з англійської як “зникнути”, “щезнути”. Думаю, що багато хто здогадається сам про особливість виробу, але все ж скажу, що це супертонкі презервативи.

 

Чи збільшився попит на презервативи під час пандемії?

Так, ми побачили досить велике збільшення попиту. Приблизно у два рази.

 

Як формується ціна на продукцію?

У ціну продукції закладається досить багато факторів, але цим вже займаюсь не я. 

Не забувайте, що я замовляю товари з-за кордону, вливаю гроші в таргетовану рекламу, працюю зі спеціалістами, це все потребує витрат. Навіть попри це, ціна одиниці виходить абсолютно доступною й часто навіть дешевшою за ті вироби, які представлені в нас на вітринах. 

 

Трапляються комічні випадки із замовленнями? 

У цій сфері дуже багато ситуацій трапляється. Я завжди викладаю смішні кейси в Instagram Stories, і за допомогою цього розважаю моїх підписників. Це один зі способів моєї комунікації. 

З недавніх, пригадалася дівчинка (але я не впевнений на 100%, тому що там може бути хто-завгодно з того боку екрану), яка почала казати, що вона дочка прокурора і всяке таке. Розмова явно не пішла, проте моїм підписникам було дуже смішно почитати наш діалог, коли я виклав його в сторіз. Усі такі жарти збираємо в актуальному. Як і відгуки від підписників, яких ми дуже цінуємо. Це теж важливий фактор просування, щоб підписники бачили реальний фідбек.  

 

Як сучасна молодь ставиться до використання презервативів?

Дуже добре, що в наш час є дуже багато інформації про засоби особистої безпеки. Завдяки соціальним мережам та медіаресурсам молодь стає все більш обізнаною. 

Важливо, що зараз молодь розуміє, для чого необхідно користуватися презервативами: вони забезпечують відчуття безпеки, комфорту та турботи в статевих стосунках. Бажання користуватися презервативами — ознака психологічної зрілості людини, тому що це бажання зберегти своє здоров’я та здоров’я свого партнера, виявлення уваги та турботи про партнера, це прагнення створити комфортний фон для статевого контакту. Молодь знає, що презервативи – це найбільш ефективний засіб захисту від різних інфекційних захворювань, які передаються статевим шляхом. Та, звичайно, засіб для попередження небажаної вагітності.

Я точно скажу, що презервативи — це чудовий засіб для сучасної людини, яка живе динамічним життям, і яка хоче бути впевненою у своїй безпеці. Презервативи, які ми продаємо, крім захисту, додають ще й потужні відчуття. Оскільки ціна в нас демократична, молодь знайомиться з нашими презервативами, і більше не хоче нічого іншого. Тому ми маємо велику аудиторію замовників.

 

Порада для тих, хто хоче почати Insta-бізнес?

Я довго йшов до цього висновку, але зараз переконаний, що найголовніше – персоналізувати Insta-бізнес.

Клієнти повинні знати, з ким вони працюють, і хто стоїть за брендом. Я часто сам з’являюся у своїх Instagram Stories, розповідаю про товар, жартую. Я особисто комунікую через дірект, відповідаю на коментарі. 

Це моя справа, я її люблю, і тому хочу займатися нею персонально. Відповідально заявляю, що це я особисто пропоную саме такі товари, можу все про них розповісти та порадити все потрібне моїй аудиторії. Помічники, команда для просування має бути теж, але взаємодіяти з підписниками має керівник бізнесу. 

 

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: