Про залежність таргетинг-підходу від мети компанії, а також про функціональний карт-бланш спеціалістів, особливості тестування авдиторії й макетів, знайомство та взаємодію в союзі «таргетолог-бізнес».

Мультизадачність — чудовий скіл. Точно так само, як і вміння за потреби делегувати обов’язки. Що ж більш релевантно у сфері таргетингу? Інформаційний бізнес-портал PRO Ідеї. Головні новини маркетингу постійно запитує про це різних спеціалістів. Сьогодні своєю думкою поділилася таргетологиня та SMM-спеціалістка Яни Томищ.

Що порадите: розібратися в таргетингу самостійно чи найняти спеціаліста? Чому?

Тут немає правильного рішення, немає варіанту «оце добре оце погано». Кожна людина сприймає по-своєму. Я, наприклад, і навчаю власників бізнесу самостійно налаштовувати таргетинг за відеоконсультаціями (далеко не всі можуть дозволити собі оплачувати таргетилога), і маю наставництво для людей, які хочуть професійно працювати таргетологами, надаючи послугу клієнтам. Водночас сама беру ведення сторінок. 

Повторюся: немає одного правильного рішення. Потрібно відштовхуватися від своїх бажань і можливостей: якщо відчуваєте, що хочете й здатні розбиратися у сфері, то, звичайно, вигідніше звернутися до експерта та навчитися; якщо хочете й бізнес дозволяє найняти фахівця, це буде теж ефективно. 

 

Як та де знайти «свого» таргетолога?

Для мене найкращий спосіб — це блог в Instagram. Знаю, що всі клієнти знайшли мене через сторінку в соцмережі. Знаю, що це найкращий спосіб просування: ніякі біржі не допоможуть отримати таку кількість замовлень і проєктів.

Тому людям, які хочуть знайти свого таргетолога, рекомендую пошукати саме в Instagram: 

•  підписатися на декількох спеціалістів і певний час послідкувати за ними;
• 
познайомитися;
•  звернути увагу на те, як вони доносять інформацію;
• 
зрозуміти специфіку роботи, особливості комунікації з клієнтами;
• 
ознайомитися з досвідом, попередніми кейсами. 

У наш час соцмережі — чудовий спосіб познайомитися ближче з людиною, зрозуміти, чим вона живе, як позиціонує власні цінності, як ставиться до своєї роботи та клієнтів. А вже потім, відчуваючи контакт, варто написати конкретному таргетологу, аби дізнатися прайс та умови співпраці.

 

На які особисті та професійні риси насамперед звертати увагу під час знайомства з кандидатами?

Як уже зазначила, варно певний час послідкувати за діяльністю людини. Ніколи не пишіть першому таргетологу «Добрий день. Хочу замовити у вас послуги». Маєте відчути, що це ваша людина. Сигнали:

•  спеціаліст добре доносить інформацію, ви розумієте, про що він говорить;
• 
відчуваєте, що не буде проблем у співпраці;
• 
ви сходитеся в поглядах на роботу та функціональні обов’язки спеціаліста зокрема.

Якщо є якісь сумніви, можете зідзвонитися. Важливо ознайомитися з реальними кейсами та результатами роботи людини, зрозуміти рівень задоволеності попередніх клієнтів.

 

Як виміряти ефективність роботи таргетолога?

Багато хто плутає роботу таргетолога та бізнес-проєкт загалом. У чому різниця? Коли людина приходить до таргетолога й говорить: «Зробіть мені 100 продажів на день», це неправильно. Потрібно розуміти зону відповідальності спеціаліста. Таргетолог не робить продажів. Його функція трафік на акаунті. Завдання за найдешевший клік привести якомога більше потенційних клієнтів. Продаж це вже обов’язок бізнесу.

Реклама є початковою точкою: вона показує продукт потенційним клієнтам. Далі в хід якість, уміння комунікувати з покупцями, просувати цінності бренду, зрештою, ефективно продавати.

Якщо взаємодія «таргетолог-бізнес» склалася класно, то буде результат. 

 

Реалізацію яких функцій у процесі просування компанії в соцмережах бере на себе таргетолог?

Функції самостійно визначає собі таргетолог. Хтось бере більше обов’язків і, відповідно, вищу оплату. Чи влаштує це клієнта — інше питання. 

Я, наприклад, підходжу до роботи комплексно: 90% моїх клієнтів мають не готову до просування сторінку. Одразу попереджаю про це й пропоную почати з доопрацювання, а вже потім запускати таргет. Не беру на просування сторінок без публікацій, воронки продажів і т.д. Просто не буде результату, а я саме на нього націлена. Більшість таргетологів не йдуть подібним шляхом, бо підготовка сторінки по суті не входить у їхній функціонал.

 

Загальні функції таргетолога:

1. Створення реклами
2. П
ідготовка макетів, креативів
3. Створення оферів
4. Запуск
5. Проведення тестування
6. Звіт

 

Яким компаніям не обійтися без допомоги спеціаліста?

Я вважаю, що жодна компанія зараз не може жити без реклами. Просто існувати на ринку й ніде не показувати себе дуже безглуздо. Мало створити бізнес — потрібно, аби про нього дізналися. А таргетингова реклама зараз працює найкраще. 

Будь-якому бізнесу потрібно або розбиратися в таргетингу самостійно, або наймати спеціаліста. 

 

ТОП-5 порад для налаштування таргетингу в Instagram.

1. Почати розбиратися не лише за кнопкою ПРОСУВАТИ під постом, а й вникати в роботу Ads manager у Facebook. Там можна зробити реальний результат.

2. Усе тестувати, особливо макети: пробувати й статичні, і динамічні, і чорно-білі, й кольорові, із цінами, без цін, із людьми та без них. Пробувати, пробувати та ще раз пробувати!

3. Знову-таки, пробувати різні авдиторії, які тільки можете вигадати. Поєднувати їх із макетами. Тобто тестувати першу авдиторію з першим і другим макетом і т.д. Потрібно перебирати всі можливі варіанти.

4. Створювати класні офери, які будуть зачіпати людей, які битимуть просто в ціль. Загальні фрази на кшталт «прийди-купи» поганий варіант.  

5. Працювати зі стратегіями. Не просто заходити в таргет, натискати кнопочки з вірою, що щось спрацює, а мати чіткі цілі й робити потрібно кроки. Стратегія надзвичайно важлива під час запуску реклами. 

 

Які є підводні камені в роботі таргетолога із соцмережами?

Із кожним днем зростає конкуренція, стає важче просувати товари в таргеті. Що довше відтягувати навчання, то важче буде розбиратися. Із деякими нішами надзвичайно складно працювати. Наприклад, просувати жіночий одяг. Мало які магазини розуміють, як створити правильний контент та які бюджети на це потрібні. 

Ще один підводний камінь таргетологи думають, що легко вийти на великий дохід. Я, наприклад, довго йшла до того, аби заробляти достатньо. У когось, звичайно, шлях може бути коротшим. А економія на навчанні його подовжує.

Чим корисне наставництво? Дізнаючись чужий досвід, ти уникаєш подібних помилок у власній роботі. Усьому голова — досвід, навчання та час. 

Розмовляла Юлія Андряник.

 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.