Facebook робить більше кроків для узгодження з правилами конфіденційності, що змінюються, видаляючи низку детальних параметрів націлювання реклами, які стосуються потенційно проблемних проблем і причин.

Як пояснив Facebook: «Починаючи з 19 січня 2022 року, ми видалимо параметри детального націлювання, які стосуються тем, які люди можуть сприйняти як делікатні, як-от варіанти, які посилаються на причини, організації чи громадських діячів, які стосуються здоров’я, раси чи етнічної приналежності, політичної приналежності, релігії чи сексуальної орієнтації».

Пояснення

Іншими словами, ви не зможете націлювати свої оголошення на такі теми, як «Всесвітній день боротьби з діабетом» або інші причини здоров’я, а також ви не зможете відточувати елементи, пов’язані з сексуальною орієнтацією, політичними переконаннями тощо.

Який включає широкий спектр кваліфікаційних параметрів націлювання, при цьому Facebook зазначає, що тисячі параметрів будуть вилучені.

Наприклад, зараз, коли ви прагнете орієнтуватися на аудиторію, яка цікавиться, скажімо, політикою, у вас є різні теми на вибір.

 

Політична реклама на Facebook

 

Незабаром багатьох із них більше не буде, що може мати великий вплив на маркетологів, політичних партій, брендів охорони здоров’я та багатьох інших.

Це також може змусити компанії, які зробили певні проблеми частиною повідомлень про бренд, змінити свій підхід. Різні дослідження показали, що молоді споживачі, зокрема, частіше купують у брендів, які підтримують цілі та рухи, з якими вони пов’язані, і, таким чином, ці компанії також змогли використовувати це як маркетинговий кут для зв’язку з цими спільнотами. . Видалення цих елементів націлювання може змінити ситуацію в цьому відношенні.

Хоча у вас все одно буде можливість націлювати аудиторію на основі подібних параметрів. Facebook стверджує, що бренди все одно зможуть використовувати користувацьку аудиторію Engagement, щоб охопити людей, яким сподобалася їхня сторінка, або користувачів Facebook, які дивилися їхні відео, а ви також зможете використовувати те саме як основу для Подібне націлювання, а також ваші власні списки розсилки.

Тож насправді націлювання на основі багатьох із цих категорій, по суті, все ще буде доступним, тільки не в такій специфічній формі, що зніме Facebook з будь-якої відповідальності за будь-яке зловживання таким націлюванням з ненавмисною метою.

То чому ж зміна?

Відповідно до більш суворих законів ЄС про захист даних споживачів (GDPR), Facebook технічно не може юридично націлюватися на користувачів на основі цих параметрів без чіткої згоди кожної особи. Цей закон набув чинності в 2018 році, і з тих пір Facebook бореться з ним, але з більш широким глобальним зрушенням до більшої конфіденційності та більшого контролю даних для користувачів, схоже, Facebook вирішив поступитися цією думкою і приєднатися до більш конкретні нормативні акти про такі.

Це має сенс у різних аспектах, але це ще одне поступове скорочення параметрів націлювання оголошень на платформі, які вже були зменшені через інші потенційно дискримінаційні фактори.

Ще є способи обійти це, і є ще інші способи використання реклами Facebook у дискримінаційний спосіб. Але видалення цих конкретних кваліфікаційних категорій оголошень гарантує, що компанія відповідає вимогам законодавства та уникне потенційних санкцій.

По суті, це ще одне нагадування про створення власних даних першої сторони та збору інформації про свою аудиторію, де ви можете створити власні списки фокусів, які потім можна сегментувати та націлювати з більшим контролем, за межами самих програм.

Facebook каже, що наявні набори оголошень із зміненими параметрами націлювання триватимуть до 17 березня 2022 року, хоча на певному етапі вам може знадобитися оновити вибір націлювання. Facebook також каже, що надасть альтернативні рекомендації щодо націлювання в Ads Manager, де це можливо. 

Джерело: Facebook

 

Лайфхаки для маркетологів в Україні: 

@proidei.com

Клієнт: Ми самі зняли рекламний ролик, а ви тепер запустіть його 🙈 Маркетолог: 🤯

♬ оригинальный звук – Georgyttc

 

 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.