У цій статті розглянемо кейси тернопільського маркетингу: що рекламують, де рекламують та як рекламують. 

Кожне українське місто має свій колорит та історію, через це реклама в кожному місті відрізняється від столичних трендів.

Тернопіль не виняток. Місто, площею 72 кв км (що більш ніж в 10 разів менше за столицю) виділяється своїми особливостями.

Зовнішня реклама

Серце тернопільської реклами LED екран 3х3 метри в центрі міста на Театральній площі, де завжди демонструються рекламні ролики місцевих телеканалів TV4 та Тернопіль 1. Якщо для Києва цей хід був би не таким помітним, то через відносно невелику площу Тернополя цю рекламу бачать усі. 

Можна сміливо сказати, якщо ваша реклама “крутиться” на центральному екрані в Тернополі ви лідер локального ринку. Або вирішили гарно вкласти в просування свого нового бренду. 

 

Профільна реклама

Для Тернопільщини найважливішою галуззю є сільське господарство та промисловість (харчова/легка/машинобудівна). 

Аграрний сектор займає провідне місце у народногосподарському комплексі. Через такі особливості регіону, у Тернополі та області переважає реклама агробізнесу. Як тільки ви заїжджаєте у місто Тернопіль, ви здивуєтесь від того, скільки аграрної реклами висить довкола: з тракторами, зерносушарками, добривами. 

 

Джерело: reklama-biznes.at.ua

 

Джерело: te.20minut.ua

 

Місцеві бренди

Але Тернопільщина не зупиняється на зовнішній рекламі. Наприклад, у 2020 році вийшов презентаційний ролик компанії ТОВ “Збараж Агро-Трейд”. 

 

Відеореклама популярна й серед місцевих компаній. Наприклад, “Original shoes”.

 

Відеореклама ресторану “Женева”

 

Гордістю тернопільської області є пивний завод “Микулинецький Бровар”. Про те, що “Микулинецьке – хмільне золото України” знає вся тернопільська область та гості. Це пиво навіть експортують в США. 

 

Джерело: facebook.com/MykulynBeer

 

Крім пива, завод виготовляє сир, ковбаси, лимонади та віскі. Тому бренд просуває різні лінійки товарів. 

Джерело: facebook.com/MykulynBeer

 

Політична реклама

Ще одна особливість тернопільської реклами велика кількість політичної реклами. 

Джерело: realno.te.ua

Під час передвиборчої кампанії у Тернополі висіли плакати понад 11 кандидатів, стояли 3 брендовані намети та більш як 7 партій рекламувались в місцевих газетах. 

 

Реклама роботи за кордоном

Місцеві кажуть, що в газетах та журналах дуже часто зустрічається реклама роботи за кордоном, зокрема, в Польщі. 

Джерело: list.in.ua

 

Регулятори реклами

У Тернополі відповідально ставляться до законності розміщення реклами. Тільки у березні 2020 року було демонтовано 72 носії реклами з електроопор та 4 з білбордів. 

Також тернополяни скептично ставляться до дискримінаційних рекламних рішень. Наприклад, у 2018 році оштрафували магазин плитки та сантехніки “V7” за рекламний банер, де жінки зображені у ролі унітазів. 

Джерело: ternopil.depo.ua

Не пощастило й рекламі суші-бару “Авокадо”. Заклад оштрафували за нехтування правилами пристойності та порушення етичних, гуманістичних та моральних норм. Скарга держпродспоживслужбі надійшла від громадської організації ліги захисту прав жінок “Гармонія Рівних”. 

Джерело: khm.depo.ua

 

Лідери думок 

Блогерство дуже поширене в Тернополі. За допомогою сервісу перевірки блогерів ми перевірили локальних інфлуенсерів. За критерієм Тернопіль, блогери з аудиторією 10 000-2 млн – знайдено 492 акаунта в Instagram.

Джерело: trendhero.io

У Тернополі, як і у всьому світі, люблять читати про здоров’я, моду та красу. Наприклад, блогерка Аліна Френдій ділиться з читачами модними порадами, бьюті-трендами та секретами материнства. У своєму блозі вона висвітлює цікаві історії зі свого життя та проводить багато конкурсів для своїх підписників. 


Мало хто не знає про Таню Пренткович.  Дівчину, родом з Тернополя, із задоволенням читає вся Україна. Своїми дописами блогерка надихає дівчат любити себе та щодня працювати над собою. Тетяна розповідає про свого сина й ділиться подробицями власного життя з підписниками. 

Джерело: trendhero.io

PRO Ідеї буде досліджувати цікавий калейдоскоп маркетингу різноманітних міст та регіонів України. 

Читати більше: