Карантин під час пандемії COVID-19 створив бізнесу непрості умови. Для багатьох підприємств зараз мова уже йдеться не про розвиток, а про виживання.

Успішний бізнес будується роками, тому за нього варто боротися: швидко реагувати на зміни і використовувати інструменти digital-маркетингу для реклами. Це допоможе залишитися на плаву і вийти в лідери в період рецесії. Економія ж може занапастити ваш бізнес.

Генрі Форд: «Я не знаю, який результат принесе мені реклама, але навіть якщо я зароблю долар, — я вкладу його в рекламу».

Які інструменти digital-маркетингу використовувати для отримання продажів у період пандемії COVID-19? Для яких цілей краще використовувати контекстну рекламу, а для яких — SEO-просування сайту? Чи варто йти в довгостроковий бій, озброївшись контент-маркетингом?

Коротко про основні інструменти digital-маркетингу

Є багато інструментів digital-маркетингу, але я виділю основні. Ті, які ми використовуємо для просування агентства Textum і розвитку клієнтських проектів.

Контекстна реклама

Це інтернет-реклама: банерна, текстова, відеореклама, яка показується користувачам відповідно до їх інтересів або поведінки в Інтернеті і пошукових запитів. Вона відображається в результатах пошуку, в мобільних додатках і на сторінках сайтів, що входять у рекламну мережу.

Контекстна реклама Textum

Зараз існує два сервіси розміщення реклами в Інтернеті: Google Ads та Яндекс.Директ.

SEO-просування сайту

Це цілий ряд робіт з внутрішньої та зовнішньої оптимізації сайту для підвищення позицій за ключовими словами в результатах пошукової видачі. SEO-просування дозволяє отримувати і збільшувати мережевий трафік і число потенційних клієнтів.

SEO-просування сайту Textum

Таргетована реклама

«Таргет» являє собою оголошення, які показуються в соціальних мережах певній цільовій аудиторії (ЦА). Користувачі вибираються, виходячи із загальнодоступної інформації в їх профілях. Параметри настройки ЦА включають: географічне положення, соціально-демографічні метрики, тимчасовий та поведінковий таргет.

Таргетована реклама у Facebook

Контент-маркетинг у соціальних мережах,
ЗМІ та блогах

Це довгострокова маркетингова стратегія, що передбачає створення і дистрибуцію корисних постів і статей, які залучають цільову аудиторію. Контент-маркетинг дозволяє підвищити упізнаваність бренду, підтвердити свою експертність, покращити лояльність аудиторії і, звичайно ж, збільшити продажі.

Використовуються основні типи контенту:

  • статті в блозі;

  • прес-релізи в ЗМІ;

  • пости в соціальних мережах;

  • відео;

  • вебінари і навчальні матеріали;

  • керівництва;

  • призначений для користувача контент.

Контент-маркетинг в агентстві Textum передбачає регулярну публікацію статей у блозі, посів анонсів у соціальних мережах і розміщення матеріалів на сторонніх ресурсах.

Контент-маркетинг Textum

Контекстна реклама vs SEO-просування сайту

Ми розглянули основні поняття, пов’язані з цими інструментами, і не будемо вдаватися в деталі їх використання. Щоб знати, що краще підійде саме вам в цей складний період — під час епідемії COVID-19 — пропоную проаналізувати інформацію, викладену в порівняльній таблиці.

Контекстна реклама

SEO-просування сайту

1. Час для запуску

Від двох днів. Якщо терміново потрібні продажі, контекстна реклама — відмінний інструмент. Точні терміни залежать від масштабів рекламних кампаній і працездатності сайту.

Тут є нюанс: щоб ефективно конвертувати ліди з контекстної реклами у клієнтів, потрібні менеджери з продажу, які вчасно зв’яжуться зі споживачами і дадуть повноцінну консультацію з питань замовлення товару (послуги).

2 тижні — 2–6 місяців. Пошукове просування дає результати в довгостроковій перспективі.

2. Тривалість ефекту

Припиняється одразу ж, якщо не сплачено витрати за рекламу.

Топ-позиції в пошуковій видачі зберігаються навіть після припинення робіт у короткостроковому періоді, а в деяких випадках — і в довгостроковому.

3. Сприйняття користувачами

Довіра користувачів, що відрізняють рекламу від результатів пошукової видачі, нижча порівняно з отриманою завдяки контекстним оголошенням. Цей недолік можна компенсувати хорошим рекламним текстом і розширеннями в оголошенні.

Деякі користувачі навмисно не переходять за рекламним посиланням. Довіра до природної видачі вища. Вони вважають, що сайти, які займають топові позиції в пошуковій видачі, — реальні лідери. Хоча за обсягами продажів це може бути далеко не так.

4. Охоплення аудиторії

При спецрозміщенні до 15% користувачів клацають на оголошення, що знаходиться у зоні «Гарантовані покази», не більше 2–3% — переходять за посиланнями з 1 місця.

На топ-1 сайт із пошукової видачі в середньому переходить 31,7%, на топ-2 — 24,71%, на топ-3 — 18,66%. Охоплення аудиторії при SEO-просуванні більше.

5. Таргетованість

Контекстна реклама налаштовується на певний регіон. Можна виключити нецільовий трафік.

При пошуковому просуванні можна охопити більше користувачів як у межах однієї країни, так і за кордоном.

6. Обмеження

Не всю продукцію та послуги можна рекламувати.

Можна просувати сайти будь-якої тематики.

7. Ціна питання

Вартість в перерахунку на одного відвідувача висока, особливо в висококонкурентних темах.

Вартість одного відвідувача в десятки разів менша. 

8. Упізнаваність бренду

Контекстна реклама не працює на упізнаваність  компанії. 

При пошуковому просуванні покращується лояльність цільової аудиторії та підвищується упізнаваність компанії.  

В ідеалі, краще використовувати обидва інструменти. За допомогою контекстної реклами можна залучити відвідувачів на сторінки з тимчасовими акціями та спеціальними пропозиціями. Якщо ж у вас довгострокові плани на розвиток компанії, то варто використовувати SEO-просування сайту. Це дасть можливість через 2–6 місяців отримувати цільових відвідувачів за нижчою вартістю.  

Таргетована реклама і контент-маркетинг — чи варто
використовувати окремо?

Під час карантину ваша цільова аудиторія проводить більше часу в соціальних мережах, на майданчиках оголошень і відеосервісах. Використовуючи таргетовану рекламу в Facebook і Instagram та контент-маркетинг, можна вирішити майже всі завдання бізнесу. Ці два інструменти мають свої відмінності і працюють по-різному, тому пропоную розглянути порівняльну таблицю.

Таргетована реклама
у соціальних мережах

Контент-маркетинг у ЗМІ, блогах, соціальних мережах

1. Час для запуску

Від одного-двох днів (якщо на сайті вже встановлений піксель Facebook і налаштований кабінет в Ads Manager).

2–5 днів. Робота починається з визначення мети і переліку завдань, що стоять перед бізнесом, підготовки стратегії контент-маркетингу

2. Тривалість ефекту

Припиняється одразу за відсутності фінансування .

Статті в блозі, ЗМІ, пости в соціальних мережах дають трафік цільової аудиторії в довгостроковому періоді.

3. Сприйняття користувачами

Facebook дозволяє налаштовувати рекламу на тих користувачів, які з найбільшою ймовірністю здійснять цільову дію. У більшості випадків аудиторія лояльна.

Довіра до контент-маркетингу висока. Інструмент дозволяє залучати нових клієнтів й утримувати існуючих.

4. Охоплення аудиторії

Охоплення аудиторії обмежується лише рекламним бюджетом. Рекламні кампанії масштабуються, виходячи з початкової мети.

Віральні статті на відвідуваних майданчиках можуть давати тисячі переглядів, сотні коментарів і репостів. Але керувати охопленням аудиторії складно.

5. Таргетованість

Реклама у Facebook і Instagram налаштовується з детальним таргетингом за параметрами: сімейний стан, спосіб життя, стать, вік, регіон, хобі та інтереси, модель телефону, операційна система та іншими.

Контент охоплює велику аудиторію. Показувати пости і статті тільки тим користувачам, які відповідають певним критеріям, не вийде.

6. Обмеження

Не всю продукцію та послуги можна рекламувати.

Можна працювати на впізнаваність компанії будь-якої сфери діяльності.

7. Ціна питання

Вартість однієї заявки від потенційного клієнта порівняно невисока.

Ціна однієї заявки від потенційного клієнта вища, але в довгостроковому періоді при регулярній реалізації контент-маркетингу вона знижується.

8. Упізнаваність бренду

Таргетована реклама працює на впізнаваність компанії.  

Контент-маркетинг підвищує впізнаваність бренду і покращує лояльність аудиторії.

Деякі ніші бізнесу використовують таргетовану рекламу в короткостроковій і довгостроковій перспективі.

Якщо ж бізнесу важливо охопити аудиторію не тільки в соціальних мережах, але і заявити про себе в ЗМІ, блогах, тематичних інтернет-виданнях, контент-маркетинг —  один із найкращих маркетингових інструментів. Для підвищення його ефективності використовується і таргетована реклама як засіб дистрибуції контенту.

Приклади, що надихають

У період карантину користувачі стали більше часу проводити в Інтернеті. Інформаційні та комерційні ресурси, де є блоги, відзначають підвищення відвідуваності сайтів і зростання продажів у певних сферах. Особливо актуальні товари з послугами доставки.

Контент-маркетинг для клієнтів конструктор резюме онлайн SweetCV

Контент-маркетинг для SweetCV

Мета: підвищити впізнаваність компанії та відвідуваність сайту.

Завдання: щомісяця публікувати статті на зовнішніх ресурсах: у ЗМІ та блогах з посиланнями на конструктор резюме.

Термін реалізації: 4 місяці

Результати: опубліковано 18 статей, зростання відвідуваності — з 10 до понад 200 користувачів на день. Основні канали трафіку: Organic Search, прямі заходи, переходи з зовнішніх ресурсів і соціальних мереж.

Контент-маркетинг для SweetCV

Засновник сервісу SweetCV Сергій Сірик не планує зупиняти роботу в період карантину, а навпаки, — нарощувати оберти.

SEO-просування інтернет-магазину
автозапчастин ДеталіЗАЗ

За даними Ringostat, під час карантину відзначається зростання відвідуваності й цільових дзвінків інтернет-магазинів автозапчастин.

Продаж автозапчастин

У клієнта агентства Textum — інтернет-магазину автозапчастин  ДеталіЗАЗ — також зауважено зростанні відвідуваності.

Мета: підвищення відвідуваності сайту і збільшення обсягу продажів.

Завдання: написання та розміщення SEO-статей у категоріях інтернет-магазину і в блозі. Розміщення текстів на зовнішніх ресурсах з посиланнями на проект.

Термін реалізації: працюємо більше року.

Результати: зростання відвідуваності — більш ніж у 3 рази за рік (з тисячі до понад трьох тисяч користувачів на день).

Контекстна реклама в ніші товарів
для дому та саду, с/г обладнання

У період карантину відзначається підвищення попиту на товари для дому і саду, с/г обладнання. Українці стали більше часу проводити в селі, облагороджуючи сади і городи. Якщо у вас є інтернет-магазин, що пропонує таку продукцію, це відмінний час спробувати контекстну рекламу.

Агентство інтернет-маркетингу Textum відзначає підвищення відвідуваності й транзакцій в інтернет-магазинах товарів для дому і саду та у виробників с/г обладнання.

Контекстна реклама ТОВ Артмаш

 

Контекстна реклама ТОВ Артмаш

Мета: збільшення обсягу продажів.

Завдання: налаштування контекстної реклами.

Термін реалізації: від 2–3 робочих дні.

Результати: показник конверсії зріс на 11,2%.

Контекстна реклама ТОВ Артмаш

Таргетована реклама для клієнта — інтернет-магазину
тайської косметики Siam Collection

Таргетована реклама Siam Collection

Мета: збільшення охоплення і взаємодії з публікацією.

Завдання: установка піксель Facebook, налаштування рекламного кабінету в Ads Manager, підготовка оголошень і візуальних креативів, запуск таргетованої реклами в Фейсбук і Instagram.

Термін реалізації: 2–5 робочих днів.

Результати: 17196 охоплення публікації,  взаємодії — 387, ціна за результат — 0,02$.

Таргетована реклама Siam Collection

Робимо висновки і йдемо в бій

У період пандемії COVID-19 важливо аналізувати вплив ситуації на різні сфери бізнесу. Якщо в деяких нішах спостерігається просідання, то в інших — зростання. Компаніям, які продають офлайн, тепер краще зробити ставку на онлайн-торгівлю. Майданчик OLX.ua зазначає, що за березень обсяг товарів, доставлених у п’ять великих міст України, збільшився на 30%.

Підприємці, чий бізнес зараз потерпає, але які мають певні заощадження, оперативно запускають нові проекти. Для перевірки і тестування нової ідеї відмінно підійде таргетована реклама в Facebook і Instagram. Цей інструмент підійде у тих випадках, коли товар новий і ще не має значного попиту на ринку. Якщо ж продукція затребувана і її активно шукають в Інтернеті, то контекстна реклама дозволить отримати перші продажі.

Коли ідея для бізнесу була вдало випробувана і продемонструвала перспективність, можна вкладатися далі: в SEO-просування сайту і контент-маркетинг. Ці інструменти дозволять не тільки отримувати і нарощувати продажі, але і створити впізнаваний бренд з гарною репутацією.

 

Читайте більше:

Підписуйтеся на наш Instagram-журнал коміксів