TikTok завойовує світ. Новий тренд, який ми нещодавно вважали дитячою забавкою, став об’єктом палких дискусій всіх маркетологів світу. Що таке TikTok, і чи варто брендам додати його у свій маркетинговий план на 2020 рік?

Дізнайтеся про статистику, демографічні показники та способи просування у TikTok, щоб вирішити, чи варто туди взагалі йти. 

Історія TikTok

TikTok – це соцмережа, створена материнською компанією ByteDance, стартапом, що базується в Пекіні (Китай). Запущений у 2016 році, додаток наразі має понад 500 мільйонів активних користувачів. TikTok офіційно дебютував за кордоном у 2018 році, коли він злився з Musical.ly.

Користувачі створюють короткі, веселі відеозаписи, тривалістю від 15 секунд до хвилини, які зазвичай налаштовані на музику, доступну з бібліотеки TikTok.

Ця соцмережа – мікс багатьох улюблених мобільних додатків та програм. Наприклад, тут пропонують такі ефекти, як розділення екрану та фільтри, як у Snapchat та Instagram. Поряд із відеороликами, які користувачі можуть створювати, вони також можуть створювати ремікси пісень та списки відтворення, як у Spotify. Як і у більшості інших соціальних платформ, між користувачами є можливість взаємодії у вигляді лайків, коментарів та хештегів.

Нещодавно TikTok додав можливість створювати платну рекламу. Це приваблює бренди активно приєднуватися до соцмережі та задумуватись, що та кого вони там віднайдуть.

 Аудиторія TikTok і трохи статистики

Не новина, що TikTok активно націлений на покоління Z, з жіночим ухилом. Ще занадто рано підсумовувати остаточну картину аудиторії соцмережі, адже вона порівняно молода і все ще формується. Однак досі переважна більшість користувачів – це молодь: 66% користувачів віком до 30 років. Аналогічний відсоток користувачів TikTok – жінки.

√  TikTok – шоста за величиною соціальна мережа на даний момент.

√  Додаток TikTok на сьогодні має понад 1,65 млрд завантажень.

√  За даними Sensor Tower, четвертий квартал 2019 року був найкращим кварталом TikTok досі, з 219 млн встановлень додатку (популярність TikTok лише набирає обертів).

√  У додатку є 800 млн активних користувачів щомісяця, 500 млн з яких перебувають у Китаї.

√  TikTok був встановлений понад 738 млн разів у 2019 році, що робить його другим найбільш завантаженим додатком року, поступившись лише Whatsapp.

Варто чи ні?

Кількість користувачів TikTok та її стрімке зростання здається достатнім приводом для брендів, щоб якомога швидше приєднатись.

Але є одне але: більшість користувачів TikTok – це покоління Z і дрібка міленіалів. Якщо ваша цільова аудиторія – підлітки, ця соцмережа саме для вас. Присутність у TikTok може легко допомогти вам збільшити охоплення в межах цієї демографічної групи. Якщо ж вас не цікавить покоління Z – немає сенсу розпилятись, коли інші платформи для вас більш вигідні.

Також зауважте, наскільки важливим є відеоконтент для вашої маркетингової стратегії. Ви регулярно створюєте відео для своїх каналів просування? Чи можете ви наслідувати розважальний тон у контенті і чи буде він доречний саме для вас? Якщо так, то TikTok буде гарною ідеєю для бренду.

Вам також потрібно з’ясувати, чи буде ваша ніша добре представлена ​​на TikTok, оскільки додаток дуже орієнтований на розваги та має примхливий підхід до вмісту. Чи можете ви наслідувати цей тон у своєму вмісті і чи він буде відповідний вашій аудиторії? Якщо ви відповіли “так” на ці питання, то вам слід приєднатися до TikTok.

Як саме – розповімо далі.

Що робити бренду в TikTok?

Існує три основні способи «продажу» брендів на TikTok:

√  створити власний канал та завантажувати відео;

√  співпрацювати з лідерами думок;

√  платити за рекламу в TikTok.

Багато брендів комбінують свої власні канали та співпрацю з блогерами, щоб охопити ще більше аудиторії. Через те, що додаток значно молодший, порівняно з популярними сьогодні платформами, визначити стратегію TikTok важко. Однак є кілька методів взаємодії, які ви можете вдало використовувати на платформі.

1. За лаштунками

TikTok – це чудовий канал для демонстрації життя «за лаштунками», за допомогою особливого погляду на роботу вашої організації. Ви можете показати, як товар створюється і як проходить етапи виробництва, не надаючи важливої ​​для бізнесу інформації.

Але пам’ятайте, що TikTok – це про розваги. Якщо ви можете зробити цей контент веселим, то він може принести вам перегляди та підписки в TikTok, а отже і потенційних клієнтів.

2. Колаборації з лідерами думок

Існує чимало користувачів TikTok, які постійно створюють такий розважальний та унікальний контент, заробивши мільйони підписників. Вони знають, як увійти в топ – тому співпраця з буде вигідною для бренду, менш ризикованою та стане хорошим уроком для вас надалі.

3. Дуети

Ще одним типом спільного контенту, який бренди можуть створювати в TikTok, є дуети. Тут користувачі можуть додати нове відео до наявного контенту, посилити взаємодію із додатком та покращити кількість підписників.

 4. Челенджі та хештеги

На сьогодні найпопулярніший спосіб залучати користувачів у TikTok та створити вірусний контент – це створювати чи приєднатись до челенджу. Якщо у вас є достатньо фантазії для цього – ви можете отримати значну віддачу.

5. Відео про реакцію

На відміну від більшості інших платформ, які надають користувачам лише можливість залишати коментарі або лайки як реакції на повідомлення, TikTok дозволяє користувачам створювати реакційне відео, яке може бути вбудовано в оригінальний контент.

6. Фірмові наклейки

TikTok нещодавно запустив можливість створювати власні наклейки, поряд з їх імпортом від бібліотеки gif-матеріалів Giphy. Фірмові наклейки можуть покращити поінформованість про ваш бренд у додатку. Однак намагайтеся зберегти наклейки максимально актуальними для популярних хештегів TikTok, щоб збільшити можливість їх використання.

7. Платна реклама

Реклама TikTok все ще є новою концепцією, але деякі великі бренди, такі як Nike та Disney, вже встигли створити успішні рекламні кампанії на платформі. Однак реклама TikTok може бути не для всіх: рекламним кампаніям потрібно, щоб підприємства витратили щонайменше 500 доларів, а вартість кампанії може становити сотні тисяч доларів.

Якщо у вашої компанії є бюджет на рекламну кампанію TikTok, вам потрібно створити обліковий запис TikTok Ads. Після перевірки ви можете встановити параметри вашої реклами, подібно до того, як можна було б створити рекламну кампанію Facebook.

Кейси закордонних брендів

Coca-Cola

На платформі TikTok вже були помічено кілька рекламних інтеграцій відомих брендів.

Одними з перших відзначився бренд Coca-Cola: вони запустили челендж  #sharecoke, в якому користувачам потрібно було зняти кумедні відеоролики з пляшкою коли. У цього хештега понад 6 млн переглядів.

Nike

Бренд Nike один з перших створив рекламну кампанію в TikTok, залучивши платну рекламу, власний контент та залучивши інфлуенсерів платформи з мільйонами підписників.

Кампанія під назвою “Stop At Nothing” поєднала справжніх спортсменів Nike з впливовими TikTok-користувачами для створення спортивних танцювальних рухів.

Guess

Всесвітньо відомий бренд Guess запустив в TikTok промо-челендж  #inmydenim. За його правилами топові блогери поставали перед глядачами в старому одязі, а потім різко переодягалися в образ від бренду.

Аудиторія дуже тепло зустріла цей промо-челендж, і кількість переглядів відео за хештегом перевершила позначку в 30 мільйонів переглядів.

Walmart

Мережа супермаркетів Walmart взяла участь у своїй першій кампанії в TikTok, заохочуючи користувачів публікувати відео про себе. За завданням, вони мають показати, як заощадження з Чорної п’ятниці в магазині змушують їх радіти. Кампанія використовувала тег #DealDropDance, який на сьогоднішній день фіксує приголомшливі 3,6 млрд переглядів відео.

Кейси українських брендів

Український бізнес тільки почав приглядатись до нової соцмережі, але активні та прогресивні бренди вже роблять перші кроки назустріч поколінню Z. Серед них можна зустріти супермаркети електроніки Алло та Цитрус. 

Алло
Профіль: tiktok.com/@allo.official

Цитрус
Профіль: tiktok.com/@citrus.official

 

Інші сфери бізнесу теж не відстають. Відомий український бренд одягу Staff та дизайнер взуття Анна Штаєр також створили та активно ведуть свої сторінки в TikTok.

Staff
Профіль: tiktok.com/@staff_clothes_original

  

Анна Штайєр
Профіль: tiktok.com/@anna_shtayer

Проте найбільше вражає здатність державних органів слідувати сучасним трендам. Так патрульна поліція України створила власний офіційний акаунт. На своїй сторінці патрульні успішно пропагують ввічливість, спорт і гарний настрій.

Патрульна поліція України 
Профіль: tiktok.com/@patrolpoliceua

За словами Олексія Білошицького, першого заступника Департаменту патрульної поліції НПУ, він особисто був залучений у створення аккаунта в TikTok.

«Аудиторія, яка є зараз в цій новій соціальній мережі TikTok – це 29% від 14 до 17 років і 46% від 18 до 23 років. Це молодь, з якою ми також маємо спілкуватися. Це молодь, якій сьогодні, наприклад 15 чи 17 років, а через 5 років він може захотіти служити в патрульній поліції», – розповів Білошицький.

Тепер ви можете зрозуміти, наскільки TikTok може бути корисним для вашого бізнесу. Кількість користувачів щодня збільшується, і багато брендів уже почали використовувати цю соцмережу. Настав час і вам відчути всі переваги TikTok.

 

 
Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/proideicom
Просувайтеся в кар’єрі з нами: Події для маркетологів в Україні: Календар

Читати більше: SMM-просування індустрії охорони здоров’я. Дослідження та українські кейси
Читати більше: Просування бренду в Telegram. Онлайн-семінар Світлани Салій