Президент США Джо Байден підписав розпорядження, яке встановлює критерії для уряду для оцінки ризику програм, підключених до іноземних супротивників, крок із наслідками для китайських сайтів, таких як TikTok та WeChat.

Байден скасував і замінив три виконавчі розпорядження тодішнього президента Дональда Трампа, які прагнули заборонити транзакції з TikTok і WeChat американським бізнесом.

У наказі передбачається, що транзакції включають ”підвищений ризик”, коли вони стосуються програм, якими володіють, контролюють або управляють люди, що підтримують іноземну військову чи розвідувальну службу противника, або коли програми збирають конфіденційні особисті дані.

Розгорнутий огляд ситуації

Президент Джо Байден у середу підписав розпорядження, яке встановлює критерії для уряду для оцінки ризику програм, підключених до іноземних супротивників, що має наслідки для таких китайських сайтів, як TikTok і WeChat.

Байден скасував і замінив три виконавчі розпорядження тодішнього президента Дональда Трампа, які прагнули заборонити транзакції з TikTok і WeChat американським бізнесом. Одне із наказів також прагнуло заборонити TikTok, що призвело до тривалого судового бою. TikTok залишається доступним і популярним у США.

Нейприйнятний ризик додатків

Нове розпорядження Байдена направить Міністерство торгівлі переглядати додатки, прив’язані до іноземних супротивників, і викладе, що воно повинно вважати ”неприйнятним ризиком”, згідно з інформаційним бюлетенем Білого дому. Це включає критерії оцінки транзакцій із програмними додатками, прив’язаними до іноземного супротивника. Поки Комітет з іноземних інвестицій у США (CFIUS) розглядає іноземні злиття або інвестиції, в наказі наводиться попередній захід Трампа, який широко визначає транзакції, включаючи встановлення або передачу за участю технічної служби зв’язку.

У наказі передбачається, що транзакції включають ”підвищений ризик”, коли вони стосуються програм, якими володіють, контролюють або управляють люди, що підтримують іноземну військову чи розвідувальну службу противника, або коли програми збирають конфіденційні особисті дані.

Документ також наказує Міністерству торгівлі співпрацювати з іншими відомствами з метою вироблення рекомендацій щодо захисту даних споживачів США від іноземних супротивників, а також вимагає, щоб Департамент рекомендував подальші виконавчі дії та законодавство для вирішення ризиків.

За попередньої адміністрації TikTok залишався в нестабільному положенні, оскільки Трамп намагався заборонити додаток, якщо він не буде проданим американській компанії. Протистояння спонукало Walmart і Microsoft , щоб об’єднатися під час суду над TikTok, хоча компанія в кінцевому рахунку пішла з Oracle і відмовилася від повного продажу.

Дії Байдена до Білого дому призвели до угоди та безперервних судових процесів між TikTok та урядом. У лютому газета The Wall Street Journal повідомила, що угода Oracle була ”відкладена на невизначений термін”. Адміністрація Байдена звернулася до суду з проханням відкласти заходи щодо урядової суперечки з TikTok щодо заборони під час перегляду ситуації. У той час прес-секретар Білого дому Джен Псакі заявила, що триває огляд TikTok CFIUS.

Представник TikTok відмовився коментувати ситуацію. Представники власника WeChat Tencent не відповіли на запит CNBC про коментарі.

Джерело: CNBC

 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.