Незважаючи на триваючі побоювання щодо авторського контенту, питання безпеки даних, а також інші дискусії різного ступеня, TikTok знову став найбільш скачуваним неігровим додатком в червні 2021 року у світі, згідно з останніми даними Sensor Tower.

Найбільш завантажувані програми Sensor Tower - червень 2021 року

Це означає, що TikTok тримався на першому місці майже всі останні 18 місяців, за винятком лише листопада минулого року, коли WhatsApp ненадовго зайняв перше місце, та січня цього року, коли Telegram раптово показав сплеск завантажень в результаті суперечливого оновлення конфіденційності даних WhatsApp.

TikTok  був найбільш завантажуваним неігровим додатком у всьому світі за червень 2021 р. з понад 65 мільйонами встановлень. Країни з найбільшою кількістю встановлень були:  Китай – 13% та Індонезія – 12%.

Отже, Sensor Tower підраховує китайську версію програми Douyin у цих числах, які, ймовірно, слід відокремити, оскільки ці два, на думку TikTok, є цілком окремими сутностями. Але навіть незважаючи на це, незмінна популярність короткоформатної програми для відео досить дивовижна, особливо якщо врахувати, що це в першу чергу нові користувачі.

Мовляв, напевно всі, хто взагалі цікавиться програмою, вже завантажили її, правда?

Очевидно, що ні, що можна однаково пояснити зростанням популярності TikTok, його молодшою ​​базою користувачів (мається на увазі, що все більше молодих людей завантажує її та підписується, як тільки у них є можливість), і її фокусом на розширенні на нові ринки.

Саме тут Facebook традиційно мав змогу знущатись над новими конкурентами. Величезна глобальна присутність Facebook означає, що вона має значно більший охоплення, ніж будь-яка інша платформа, а це означає, що коли вона дублює функціональність таких програм, як TikTok – будь то Instagram Reels чи інші функції – вона може запускати ці інструменти в регіони, де TikTok та інші додатки, ще не вдалося зв’язатися.

Це насправді надає перевагу Facebook першому користувачеві, незважаючи на те, що вони є реплікантами, які потім можуть уповільнити використання цих нових інструментів, коли вони насправді потрапляють до тих самих регіонів.

TikTok в значній мірі уникнув цих наслідків, швидко розширивши свою глобальну спрямованість, завдяки чому він набрав значної популярності в таких регіонах, як Індонезія, Корея та по всій Європі. 

Дійсно, у жовтні минулого року TikTok оголосив про плани найняти ще близько  3000 інженерів протягом наступних трьох років, оскільки створив нові операційні центри серед інших країн Європи, Канади та Сінгапуру. Це допомогло TikTok зберегти цей імпульс зростання, який, сподіваючись, зараз перейде в машину електронної комерції, яка може принести значний дохід як для самої компанії, так і для її провідних зірок платформи, тримаючи їх на рівні з додатком. 

Чи може він забезпечити порівнянну компенсацію додаткам Facebook та Google, ще належить з’ясувати, але знову ж таки, дивлячись на чисті графіки зростання користувачів та статистику завантажень, він продовжує відповідати на сумніви щодо його потенціалу.

Однак загалом Facebook все ще домінує у загальних тенденціях завантаження, маючи чотири з п’ятірки найбільш завантажуваних додатків за місяць.

Sensor Tower каже, що більшість нових завантажень Facebook, зокрема, відбулися в Індії, де вона поволі набирає обертів. WhatsApp залишається домінуючим інструментом зв’язку в регіоні, що розвивається, і, оскільки уряд Індії тисне на Twitter через проблеми з цензурою, а TikTok все ще заборонено, Facebook, схоже, робить усе можливе, щоб добре пограти з індійською владою, з метою стати домінуюча цифрова платформа у другій за чисельністю населенні країні у світі.

Це означає, що, незважаючи на зростання TikTok, Facebook все ще є безперечним лідером, але варто взяти до уваги постійний імпульс TikTok і подумати, що це може означати для вашого підходу до цифрового маркетингу вперед.

Ви можете переглянути повний щомісячний звіт про завантаження Sensor Tower за червень 2021 року тут.

Джерело: Sensor Tower

Idea Media Group
ІDEA MEDIA GROUP Головна платформа маркетингу України

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.