Коли ми наближаємося до останніх днів 2021 року, TikTok поділився оглядом на зростаючий вплив платформи як комерційного та рекламного каналу, висвітлюючи деякі з ключових тенденцій року щодо лідерства бренду, які можуть дати певні вказівки, як до того, що може працювати у вашому власному маркетинговому підході TikTok.

І, безсумнівно, багато брендів будуть дивитися на TikTok у 2022 році. За оцінками App Annie, наступного року TikTok досягне 1,5 мільярда користувачів, що зробить його другою за величиною платформою соціальних мереж у світі, поступаючись лише Facebook. І це без Індії, де TikTok заборонено, а Facebook має близько 349 мільйонів користувачів.

Насправді, нещодавнє дослідження Culture Driver з Flamingo показало, що 56% користувачів і 67% творців TikTok відчувають себе ближчими до брендів, які вони бачать у TikTok, особливо коли вони публікують людський, невідшліфований контент.

Відповідаючи девізу  TikTok «Не робіть рекламу, створюйте TikToks», спільнота навчила індустрію, що коли рекламу та маркетинг люблять як розваги, бренди отримають неймовірні результати як на платформі, так і поза нею.

 

1. Громадська комерція, що викликала рух

Вплив #TikTokMadeMeBuyIt, хештегу з понад 7 мільярдами переглядів і рухом прилавків по всій країні, виходить далеко за межі платформи – на книжкові магазини, кав’ярні, телевізійну рекламу та скрізь. Коли товари миттєво стали улюбленими спільнотою, бренди продовжували з’являтися, щоб посилити ті самі моменти #TikTokMadeMeBuyIt, про які вся спільнота говорила й робила покупки цього року.

Peter Thomas Roth: У серпні Тринідад Сандовал – раніше невідомий творець – вирішила продемонструвати свою повсякденну рутину в TikTok, використовуючи крем для очей Пітера Томаса Рота Instant FIRMx

@trinidad1967

 

♬ original sound – user3761092853451

Протягом 24 годин після того, як її відео стало вірусним (яке зараз має майже 34 мільйони переглядів!), крем для очей злетів з полиць і розпроданий в Інтернеті в кількох великих магазинах краси. Пітер Томас Рот підрахував, що сума, продана протягом першого тижня цього TikTok, була еквівалентна тому, що зазвичай продається за шість місяців.

Clinique: Вперше представлена ​​в 1971 році, Clinique “Almost Lipstick” відтінку Black Honey відбулася у вересні цього року на TikTok. Розмови про універсальний колір відтінку виникли органічно, що спонукало клієнтів стікатися до таких магазинів, як Sephora, Ulta і Clinique, де продукт злітав з полиць протягом кількох тижнів. Наразі хештег #blackhoney має понад 28,2 млн переглядів.

Bissell: Незважаючи на те, що пристрій для чищення килимів Bissell Little Green Machine представлений на ринку з 1997 року, напочатку цього року він отримав вибухову славу завдяки спільноті #CleanTok. Продукт не тільки улюблений з хештегом #littlegreenmachine, який має понад 69 мільйонів переглядів, але й лише цього року його продажі зросли більш ніж вдвічі.

@bissellclean

The CrossWave® X7 Cordless Pet Pro Cleaner is the most advanced CrossWave yet.

♬ Life – Ben Lam

 

2. Продукти, натхненні спільнотою TikTok

Коли суспільство запитує, бренди слухають. Спільнота TikTok — це нескінченне джерело натхнення та творчості, і бренди вкладають все більше і більше ресурсів у прийняття стратегії TikTok «завжди задіяні», щоб гарантувати, що вони ніколи не пропустять. Схиляючись до вірусних моментів, ці бренди випустили абсолютно нові продукти, засновані на органічних розмовах спільноти TikTok про їхні бренди та товари.

GAP: Коричневий балахон GAP органічно став вірусним: #gaphoodie набрав понад 8,2 мільйона переглядів і збільшується завдяки публікації творця Барбари Крістофферсон. Хоча толстовка була вінтажною, спільнота TikTok створила такий вірусний попит, що GAP повернув її в запас після припинення виробництва більше десяти років тому. Зовсім недавно TikTok і GAP об’єдналися в рамкахкампанії «Gap Hoodie Color Comeback», кампанії, яка визначила наступний випуск толстовки GAP, залучивши спільноту TikTok проголосувати за наступний колір продукту – яскраво-рожевий був визнаний остаточним переможцем. Зараз продукт вказаний в Інтернеті як «ТікТок суперрожевий неоновий логотип».

eos: У лютому творець TikTok Карлі Джой стала вірусною за те, що поділилася автентичним і чесним оглядом крему для гоління eos. Відео стало вірусним, що призвело до того, що eos побачили в 25 разів більше типового зростання замовлень і в 450 разів збільшили кількість відвідувань веб-сайту крему для гоління. У Target eos став брендом для гоління №1 серед чоловіків і жінок протягом тижня TikTok Карлі і займав цю позицію протягом кількох тижнів, поки повністю не розпроданий на Target. У відповідь eos випустила обмежену серію продукту під назвою «Bless Your F#@%ing Cooch» як нагадування про барвисті слова Карлі в її оригінальному огляді.

Isle of Paradise: вперше стала вірусною в березні 2020 року, вода для самозасмаги на острові Парадайз стала вірусною вдруге в лютому 2021 року, але цього разу творці розливали зволожуючу воду для засмаги в безперервні пляшечки для мистера, щоб створити вдома досвід засмаги. Foamy3 був першим, хто поділився з спільнотою TikTok цим інструментом для автозасмаги, який змінив гру. Ця тенденція поширилася так швидко, що заправки для самозасмакової води були розпродані в Sephora протягом 24 годин. Одразу підхопивши цю тенденцію, Isle of Paradise розробили свій власний фірмовий Pro Glow Spray Tan Kit , випустивши його протягом 3 місяців після першого вірусного відео. Це перший краудсорсинговий продукт бренду, і при цьому успішний, а Kit вже є бестселером у Sephora.

 

3. Кампанії, які надихали на спільну творчість у спільноті

У TikTok кожен може стати учасником кампанії бренду. Маючи доступ до набору нескінченно веселих інструментів і рекламних рішень TikTok, як-от Duet і Branded Effects, брендам простіше, ніж будь-коли, надихати спільноту до спільного створення разом із ними. Своїми інтерактивними кампаніями спільної творчості ці бренди цього року викликали у нас голод, гарно одягнені та креативні.

JIF: для своєї найбільшої кампанії в TikTok на сьогоднішній день JIF запустив рекламну кампанію In-Feed і Hashtag Challenge у співпраці з Ludacris під назвою #JifRapChallenge. Партнерство надихнуло нашу спільноту на реп-челендж «Duet» Ludacris з ложкою арахісового масла в роті, створюючи творчу (і смачну) власну музику.

Ralph Lauren: як офіційний екіпіровщик команди США, Ральф Лорен співпрацював із TikTok для створення спеціального фірмового ефекту для святкування Олімпійських ігор 2020 року. З більш 52.6M думками хештегом #RLxTeamUSA закликав співтовариствощоб показати їх всі американські наряди і олімпійський дух.

Ford: щоб показати запуск нового Ford P758 Pickup, TikTok і Ford об’єдналися, щоб створити власний, перший у своєму роді вантажівку з доповненою реальністю Branded Effect Truck в рамках кампанії Ford TikTok. #FordMaverick хештег досяг 10.7B+ переглядів відео та отримав 17K+ репостів менш ніж за місяць.

 

4. Бренди, які реагують на популярні розмови

TikTok є домом для найсмішніших, найтепліших і культурно актуальних розмов в Інтернеті, і бренди знаходять свій голос серед балаканини. Ось кілька прикладів того, як бренди не тільки включаються в розмови, а й починають такі, які приносять радість і сміх спільноті TikTok.

NFL: Усе почалося, коли Емілі Зугай, 24-річна дівчина з освітою в галузі графічного дизайну, зайшла в TikTok, щоб саркастично відтворити логотипи популярних брендів. Після відправки заклику до дії брендам на платформі понад 60 брендів, включаючи McDonald’s, The Washington Post та інші, почали стікатися до її розділу коментарів, щоб попросити створити власний дизайн логотипу. 

@emilyzugay

Putting my degree to use

♬ original sound – Emily’sTikTok.edu

NFL рано приступила до розваг, що змусило Емілі відтворити й логотип NFL. Офіційний обліковий запис НФЛ відповів на відео Емілі власним редизайном (який незабаром став фотографією профілю Емілі в TikTok).

Walmart проти Target : після того, як співробітник Target Джейден Делхем жартома опублікував TikTok про те, як Target тримає в заручниках одну з візків Walmart, Walmart швидко відповів кліпом типового жилета Walmart, що спирається на фірмовий червоний кулька Target з написом «повернись візок, і ми повернемо м’яч». Незабаром післяофіційний рахунокмети відповів , збираючи їх партнер брендів (Starbucks, ульт красу, Дісней, і Apple)як команда готові до дії. Оскільки в розділі коментарів залучалися бренди з усіх куточків світу, розгром Walmart проти Target викликав сміх у спільноті протягом кількох днів. Офіційний @walmartнавіть відчули збільшення в 13 разів на день середніх підписників облікового запису після того, як їх відео-відповідь було опубліковано. Для Target, у поєднанні з іншими рекламними кампаніями, розробленими для підвищення зацікавленості, вірусний обмін допоміг їм перевищити понад 1 млн підписників того тижня.

Applebee’s: Коли пісня зірки кантрі Уокера Хейса «Fancy Like» набула популярності в TikTok, текст, у якому згадується шейк Applebee Oreo, особливо виділявся. Спільнота швидко придумала хореографію для пісні, підкріпивши давно втрачений пункт меню Applebee по всьому TikTok. Тепер ця пісня — і шейк — є рушійною силою маркетингових зусиль Applebee. Бренд повернув тремтіння і співпрацював з Волкером Хейсом, щоб розширити їх маркетингову кампанію з його піснею в центрі. Applebee’s також нещодавно повідомили Delish, що їхні продажі зросли на 102 відсотки в минулому кварталі, частково через популярність пісні.

 

5. Кампанії, орієнтовані на місію

Бренди приносять на нашу платформу набагато більше, ніж просто чудові продукти. Поділяючи емоцію, ідеали та цілі своєї компанії, ми бачили, як бренди використовують TikTok як інструмент для встановлення спорідненості з брендом через реальні, автентичні зв’язки зі споживачами. Від самолюбства та не тільки, ці кампанії по-новому визначили, що означає бути цілеспрямованим маркетологом, і надихнули спільноту, викликаючи позитивні розмови на нашій платформі.

 

 

Dove: The Dove Self-Esteem Project і TikTok об’єдналися, щоб запустити кампанію #NoDigitalDistortion, спрямовану на заохочення автентичності та позитивного настрою в соціальних мережах. Завдання озвучено до пісні «I’m Not Pretty» Джессі, пісні про самолюбство, яку популяризували в TikTok на початку цього року, і поширює вкрай необхідне повідомлення про те, що ми ідеальні саме такими, якими ми є – без фільтрів або редагування фотографій».

@jessiamusic

Storytime… ##imnotpretty ##imnotprettyparty ##🍑 ##belly ##bodypositivity ##loveyourself ##jessia @elijahwoodsmusic

♬ I’m not Pretty – JESSIA

 

P&G: Маючи понад 12 мільярдів переглядів, Procter&Gamble запустила цю захоплюючу кампанію, щоб заохотити спільноту TikTok поділитися своїми історіями про те, хто надихає їх на #LeadWithLove. Від Насті Лукіної до Девіда Будіа, цей Hashtag Challenge та Branded Effect нагадали нам бути безкорисливими та милосердними до тих, хто нас оточує.

Burt’s Bees : Лінія продуктів Burt’s Bees Truly Glowing не прагне зробити вас виглядати інакше чи «краще», а радше посилити, хто ви вже є, і змусити вас сяяти зсередини. Цей хештег #TrulyGlowingSelfieLove Challenge поширює любов до натуральних, свідомих косметичних засобів, які змушують нас почувати себе чудово на власній шкірі. Цей виклик надихнув спільноту поділитися тим, що їм подобається в собі та інших, поряд із користувацьким треком Людовіко Ейнауді як найвищим гімном саморозширення.

 

6. Бренди, які діють як творці

Від використання популярних звуків і мемів до навчання спільноти новому — бренди навчили індустрію, що створення розважального контенту є ключем до привернення уваги спільноти TikTok.

Просто знайшовши час, щоб зрозуміти й прийняти настрій творців, ми бачимо, що бренди нарощують лояльних прихильників і створюють безпрецедентну зацікавленість. Ось бренди, чий свіжий і нескінченно креативний контент змушує спільноту постійно оновлювати свої стрічки для вас.

Disney Parks: Disney Parks приносить TikTok «Найщасливіше місце на Землі», проводячи спільноту в екскурсії за лаштунками з членами акторського складу, ділячись ласими шматочками захоплюючої історії Disney, демонструючи останні події та виставки парків та багато іншого. 

@disneyparks

Bob Gurr was hired by Walt Disney himself. How cool?!? 🙌 #DisneyWorld50 #DisneyCastLife #Disney #DisneyParks #DisneyWorld #Monorail #Legend

♬ original sound – Disney Parks

Fenty Beauty: Fenty Beauty постійно прислухається до спільноти та приєднується до органічних розмов, які відбуваються про їх бренд. Використовуючи власні функції, зокрема синтез мовлення з тексту та відповіді на коментарі за допомогою відео, бренд розробив грайливу та реальну персону на платформі.

@fentybeauty

Reply to @ohno_sumtingwong ASK & YOU SHALL RECEIVE ✨😋 we’re servin our OG #GLOSSBOMB flavas to our NEW #GLOSSBOMBHEAT formula! #fentybeauty #makeup

♬ original sound – user6089608664993

 

7. Прямі трансляції, які спільнота не могла пропустити

POV: ви тут зі своїм улюбленим брендом. TikTok LIVE пропонує унікальну можливість зв’язатися зі спільнотою в режимі реального часу, і бренди досягли величезного успіху, використовуючи цю функцію, щоб залучити свою аудиторію коментувати, ставити запитання та спілкуватися з людьми (або тваринами), які стоять за брендом на зовсім інший рівень. Незалежно від того, чи відбуваються вони час від часу, чи регулярні програми, це ті ЖИТТЯ, які цього року не можна було пропустити.

 

Aquarium of the Pacific : щотижня Aquarium of the Pacific виходить у ЖИВУ ефір на TikTok, щоб надати зблизька погляд на їхню яскраву спільноту морських тварин. Від обміну цікавими фактами про гігантського тихоокеанського восьминога Грута до відпочинку в середовищі проживання морських левів, Aquarium of the Pacific курує закулісний досвід для TikTok, який є освітнім і веселим.

Netflix: Для просування випуску The Kissing Booth 3 зірка Джоел Кортні вів пряму трансляцію в офіційному обліковому записі Netflix TikTok, де він вперше переглянув трейлер і реагував на повідомлення, які він отримав від інших учасників акторського складу. Зафіксувавши відверті моменти без сценарію та роздуми однієї з зірок фільму, Netflix переосмислив типовий трейлер і створив живий досвід, який здавався інтимним і справжнім.

Travel Channel: Щоб відсвяткувати Ghostober цього року, Travel Channel і потокова служба discovery+ співпрацювали з детективом-привидами Райаном Бергарою, щоб провести онлайн-трансляцію паранормального розслідування в горезвісно моторошному таємничому домі Вінчестера. Спільноту запросили приєднатися до дослідження будинку разом із Райаном в режимі реального часу, публікуючи запитання та теорії в коментарях, створюючи цікавий ЖИВИЙ досвід.

 

8. Малі підприємства, які надихнули спільноту

Цього року малий бізнес витримав унікальні випробування, залишаючись душею наших місцевих громад. Ми завжди шукаємо нові способи, щоб допомогти їм поділитися своїми надихаючими історіями зі спільнотою TikTok, і радіємо, що наша платформа допомагає їм надати глобальну видимість (і продажі), на яку вони заслуговують. Ось лише деякі з багатьох малих підприємств, які торкнулися сердець громади цього року, від обміну сімейними рецептами до натхненних свідчень того, що потрібно, щоб бути власником бізнесу.

Izola’s Country Cooking: розташований у Хайнсвіллі, штат Джорджія, Isola’s Country Cooking — це південний ресторан комфортної кухні, що належить Гленну та Лорі Пул. Побачивши, що їхній бізнес різко занепав у зв’язку з блокуванням COVID-19, Лорі та Гленн спробували TikTok як спосіб охопити нових клієнтів у своєму регіоні. Стратегія спрацювала. Поділившись своєю автентичною історією та відео про смачну їжу, вони залучили клієнтів поблизу та далеко, а також утричі збільшили продажі.

@izolas

Your breakfast is ready #fyp #foryou #foryoupage #hinesvillegeorgia #saturday

♬ original sound – Izola’s

Sider’s Woodcrafting: у 2020 році Брюс Грейбілл, власник Sider’s Woodcrafting, думав, що втратив усе. Його майстерня та продукти були знищені під час пожежі, а карантин через COVID-19 скасував ремісничі ярмарки, де він продавав свої обробні та закусочні дошки ручної роботи. Він поділився цією історією з TikTok і швидко почув від малого бізнесу та клієнтів по всій країні, які запропонували допомогу. За підтримки зростаючої спільноти Брюс продовжував документувати свою роботу та реставрацію магазину. Сьогодні у Брюса понад 150 000 підписників, і він каже, що TiKTok врятував його бізнес і безпосередньо відповідає за 90% його продажів. Він також сказав, що лише цього року TikTok приніс продажі на понад 30 000 доларів.

@siderswoodcrafting

90% of our sales come from @tiktok thank you so much for your support. @pennyinabottle #smallbusiness #fypシ #tiktok #thankyou

♬ Fade灵魂电音绝美吟唱 (69 Remix) – Alan Walker

Candy Me Up: Народжена та виросша в індустрії цукерок, Нема Козі, власник Candy Me Up у Ла-Месі, Каліфорнія, була близькою до того, щоб закрити свій нещодавно відкритий бізнес під час пандемії. Вона звернулася до TikTok, щоб модернізувати свою маркетингову стратегію, і розпочала свій контент, перейшовши на «челендж Jelly Fruit», вірусну тенденцію з понад 3 мільйонами переглядів, для якої потрібен один ключовий інгредієнт: цукерки. Публікуючи постійні, модні та веселі TikToks про цукерню та її життя як власника бізнесу, Нема залучила майже 1 мільйон прихильників фанатиків цукерок. Це допомогло їй перейти до електронної комерції, яка є перспективною для неї сферою зростання завдяки 1000 замовлень на день, які вона отримує від TikTok.

 

@candymeup

Reply to @emi_r2021 thank you for your order! ##candy ##candymeup ##candyorder ##packingorders ##packagingorders ##stockingstuffers ##fyp

♬ original sound – CandyMeUp

Джерело: TikTok

Дивіться наші відео в TikTok: відкрити “Маркетинг для всіх”

 

@proidei.com

Кладовище контенту 🎬 2️⃣

♬ Last Night (feat. Keyshia Cole) – Diddy

 

 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше:

Читати більше: