Що працює в TikTok і на яких елементах ви повинні зосередитися у своєму підході до контенту TikTok?

Найкращою відповіддю насправді є органічний вміст, коли користувачі TikTok краще реагують на рекламу та кампанії, які відповідають стилям презентації та форматам користувацьких кліпів у додатку. Але якщо ви хочете копнути трохи глибше – що, безсумнівно, багато брендів прагнуть зробити цього святкового сезону – це нове дослідження команди SEMRush може допомогти.

Щоб отримати більше уявлень про те, на що реагують користувачі TikTok, SEMRush провів аналіз 300 найпопулярніших кліпів TikTok, щоб визначити, які загальні елементи були в кожному, який вплив можуть мати певні хештеги та ключові слова (примітка: TikTok раніше заявляв, що додавання тегів на кшталт «ForYou» та «FYP» не впливає на охоплення), а також на відмінність у взаємодії між перевіреними та неперевіреними користувачами, серед іншого.

Результати можуть допомогти вам скласти кращий підхід до TikTok – і знову ж таки, хоча справжня відповідь полягає у вивченні платформи та розумінні того, як користувачі TikTok взаємодіють, у цих нотатках можуть бути деякі цінні вказівки.

Дослідження SemRush

Команда SemRush проаналізували сотні популярних відео TikTok, переглянувши перші три секунди кожного та записавши тонни інформації про їхні «гачки». Використовуючи ці дані, включно з особливостями субтитрів контенту та показниками залученості, ми можемо отримати початок відповіді на це запитання. 

Ключові висновки

1. Щастя було найпоширенішою емоцією, викликаною вірусними відео TikTok: 58% було зроблено таким чином, що надихало щастя над іншими емоціями.

2. Більше 1 з 3 вірусних відео TikTok зосереджено на людині, яка говорить протягом перших трьох секунд.

3. Деякі жанри відео TikTok були набагато більш імовірними, ніж інші, з перевірених облікових записів, а саме лайфхаки, поради та оздоровлення, а також фітнес і спорт.

4. Популярні танцювальні відео в середньому отримали більше відтворень, ніж відео будь-якого з інших п’яти найкращих жанрів. Однак вони також були одними з найменш поширених і коментованих.

5. Більше половини вірусних відео TikTok використовували музику як основний звук у перші три секунди.

 

Це щасливе місце 

TikTok — особисте та емоційне місце — давайте подивимося, які почуття викликають у людей вірусні відео.

Аналіз 300 популярних відео TikTok

 

З вірусних відео TikTok, які були проаналізовані, значна частина зосереджена на людині, яка розмовляє прямо в камеру. 37% вірусних роликів сфокусовані на людині, яка говорить на камеру. 

Багато творців контенту намагаються розширити свій кругозір і налагодити більш особисті стосунки зі своїми глядачами, що може пояснити, чому так багато кліпів обертається навколо спілкування віч-на-віч

Ось деякі інші цікаві висновки, які стосуються цієї сфери дослідження:

·  У 60% вірусних відео на екрані зображено одну людину. Лише приблизно у 17% людей не було видно людей, а менше 10% показували більше двох.

·  У кожному четвертому вірусному відео зображено принаймні одну тварину.

·  Собаки були популярнішими за кішок: 46% вірусних відео про тварин показували собак, тоді як лише 28% показували котів.

 

Емоційна складова захоплення від TikTok

Первинні емоційні враження від вірусних TikToks

 

Є причина, чому додаток нещодавно набрав мільярд користувачів щомісяця, і це може бути пов’язано з тим, що щастя, гумор і здивування були найпоширенішими емоціями, викликаними аналізованими відео. Такий чудовий контент є ключовою частиною технологічної стратегії, яка робить TikTok настільки захоплюючим: ми бачимо щось чудове, це викликає реакцію дофаміну. 

 

Це для всіх

Популярні платформи соціальних мереж здатні швидко зробити когось популярним. Найчастіше це відбувається зненацька. 

У TikTok 83% вірусних відео, які ми проаналізували, надходили з неперевірених облікових записів. Здобути відомість і популярність, очевидно, може статися з будь-ким, що робить додаток місцем як для звичайних користувачів, так і для тих, хто вже має вплив в соцмережах.

Аналіз 600 популярних відео TikTok

 

Деякі жанри відео частіше за інші походять із підтверджених облікових записів. 38% вірусних відео в категоріях лайфхаків, порад, здоров’я, фітнесу та спорту були отримані від перевірених користувачів. 

Наприклад, Демі Бегбі, спортсменка з кроссфіту та одна з найуспішніших жінок TikTok, мала понад 14 мільйонів підписників і 285 мільйонів лайків на її сторінці на момент написання статті. 

Хтось із такою кількістю читачів обов’язково створить здорову кількість вірусного вмісту. Ці відомі облікові записи також відзначають підвищення залученості, одержуючи переваги від більшої середньої оцінки лайків, переглядів, коментарів та поширення.

Аналіз 300 популярних відео TikTok

 

Різні стрічки для різних людей

Стрічки людей підбираються на основі їхніх налаштувань відео. Які вірусні відео люди найчастіше дивляться, лайкають, діляться та коментують?

Вплив жанру на показники залучення

 

·  Вірусні танцювальні відео мали майже на 3 мільйони більше середніх відтворень, ніж наступний за популярністю жанр, на природі (який також був найбільш поширеним жанром). Чарлі Д’Амеліо та Аддісон Рей, які обидва розпочали свою кар’єру в TikTok з акцентом на танцювальних відео, наразі є першим і третім за кількістю відвідувачів впливовими особами в додатку відповідно. 

·  Що стосується середніх оцінок “подобається”, люди також дуже схвалювали танцювальні відео, оскільки вони зрівнялися з відео з домашніми тваринами з 1,1 мільйоном кожного. 

·  Люди також не могли втриматися від коментарів про милих тварин, оскільки ці відео TikTok мали в середньому 9900 коментарів — найвищий показник серед усіх жанрів.

Вірусний TikToks за жанром

 

Звуки музики

Сьогодні є багато привабливих мелодій для нашого задоволення від прослуховування, і багато з них були популяризовані в TikTok. Які жанри переважають у додатку?

Жанри пісень TikTok

 

Хоча спілкування обличчям до обличчя є звичайним явищем у відео TikTok, розмова не обов’язково є частиною рівняння — у 56% вірусних відео основним звуком була музика. 

З великим відривом найчастіше звучали поп-пісні, за ними йдуть хіп-хоп і реп. З огляду на те, що вірусні танцювальні відео мають найбільше відтворень порівняно з іншими видами вірусних відео, не дивно, що ці музичні жанри були найпоширенішими. 

Відео, в якому в основному музику, як звук, в середньому працювали краще за всіма показниками взаємодії, ніж ті, де музика не була центром аудіо. 

Лише 37% відео містили справді оригінальний звук, створений спеціально для них, тоді як решта використовувала музику або попередньо створений аудіо з іншого місця. 

Цікаво, що відео з оригінальним звуком показали гірші результати за всіма показниками взаємодії.

 

Помилка 404: хештеги не знайдені

Щоб пришвидшити свій шлях до вірусності в Інтернеті, деякі користувачі намагалися використовувати ключові слова у своїх підписах і хештегах, як-от «FYP» (що відноситься до підібраного каналу користувача, інакше відомого як сторінка «Для вас»), «тренд» і «вірусний». Близько 38% відео, які були проаналізовані в цьому дослідженні, включали ці ключові слова.

Вплив ключових слів на успіх TikTok

 

Однак у порівнянні з іншими відео з іншими ключовими словами, ті, які, зокрема, використовують варіанти «FYP», «тренд» і «вірусний», були менш ефективними за всіма показниками залучення (крім часток). Знання своєї аудиторії та використання конкретних цільових ключових слів, мабуть, є кращою стратегією, ніж кидатися широкою, нецілеспрямованою термінологією. 

 

Субтитри

Нарешті, серед цих популярних відео TikTok настрої субтитрів (розраховані за допомогою алгоритму обробки природної мови) були позитивними вдвічі частіше, ніж негативними. Серед відео з підрахованими настроями 68% були позитивними, а 32% – негативними.

 

Що це все означає?

Аналіз вірусних відео TikTok показав, що виконання наступних заходів під час створення контенту на платформі може збільшити ваші шанси на публікацію популярних відео:

1. Регулярно включайте контент, який безпосередньо звертається до вашої аудиторії, залучаючи її до розмови.
2. Створюйте відео, які зроблять глядачів щасливими та викликають позитивні емоції.
3. Якщо ви не перевірений автор на TikTok, спробуйте створювати контент, безпосередньо пов’язаний з вашими хобі та інтересами, такими як кулінарія, танці, домашні тварини або мода.

 

Методологія та обмеження

SemRush використали неофіційний API TikTok, щоб отримати 500 відео з популярної стрічки TikTok. За один раз зібрано всю вибірку відео. Ці відео було отримано без входу в обліковий запис TikTok і з IP-адреси на заході США. Наскільки їм відомо, це дозволило ім обійти алгоритми персоналізації, які можуть спотворити вибірку. 

Потім вони використали кілька бібліотек обробки тексту та аудіо: 

·  Використали засіб для виправлення кодування тексту ftfy від Robyn Speer, щоб виправити помилки кодування через обробку кількох різних кодувань тексту. 

·  Щоб витягти ключові слова з тексту підпису, використали YAKE! екстрактор ключових слів. 

·  Використовували аналізатор настроїв NLTK VADER для отримання оцінок настроїв для субтитрів відео. 

·  Щоб розпізнати та класифікувати музичний матеріал у звуках цих відео, скористалися послугою розпізнавання звуку на основі штучного інтелекту, яку пропонує AudD, LLC. 

·  Інформація про жанри розпізнаних пісень отримана з доступних через API метаданих пов’язаних виконавців, як описано Spotify.

Після вилучення відео та їх метаданих вони обрізали кожне відео до його перших трьох секунд. Потім дослідник переглянув вибірку з 300 кліпів — перші триста із загальної вибірки — і записав дані про 19 характеристик для кожного відео.

Поля, які використали в цьому аналізі:

·  Кількість людей, видимих ​​на екрані
·  Чи хтось говорив
·  З ким або з чим вони розмовляли
· 
Чи були тварини на екрані
· 
Типи наявних тварин, якщо є
· 
Чи був звук у відео оригінальним
· 
Чи звук у відео був переважно музикою чи переважно не музикою
· 
Швидше за все, передбачалося емоційне враження
· 
Жанр(и) відео

Фактори, використані в аналізі, які отримали з метаданих безпосередньо з TikTok:

·  Грає
· 
Подобається
·  Акції
·  Коментарі
· 
Підписи
· 
Хештеги
·  Чи надійшло відео з підтвердженого облікового запису

Розміри вибірки для 5 найпопулярніших жанрів відео, як показано в діаграмі під назвою «Вплив жанру на показники залучення», є такими:

1. Гумор: 110 відео, 37% вибірки
2. Танець: 66 відео, 22% вибірки
3. Домашні тварини: 64 відео, 21% вибірки
4. Мода: 30 відео, 10% вибірки
5. На відкритому повітрі: 27 відео, 9% вибірки

Це не репрезентативне дослідження успішного контенту TikTok. Одним із обмежень цього дослідження є використання суб’єктивної класифікації жанрів та передбачуваного емоційного впливу відео, на яке може вплинути унікальний фон дослідника. Можливо, пісні, не розпізнані алгоритмом розпізнавання або відсутні в базі даних Spotify, були виключені з аналізу. 

Глибокий аналіз створеного користувачами контенту на сайтах соціальних мереж обмежений насамперед ефемерною природою тенденцій соціальних мереж. Semrush намагалися дослідити змінні, які можуть залишатися відносно постійними з часом, але читачі повинні знати, що тенденції можуть змінюватися швидко. 

Джерело: Semrush

 

@proidei.com

Коли шеф сказав принести котика в офіс, щоб знімати мімімішні TikTok-и

♬ оригинальный звук – Школа дизайна DESIGN IT

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.