У сучасному світі прогресу, технологій та влади народу, здається, не залишилось місця для монархії. Вона втрачає свою актуальність та й взагалі обґрунтованість свого існування. Але всім нам час від часу хочеться помріяти про королівське життя, романтичні історії принців та принцес, вишукані капелюшки та розкішні зали в стилі барокко.

Тому навіть якщо ви не цікавитесь життям в британської монархії, швидше за все, ви чули про Меган Маркл і принца Гаррі. Ця гучна на скандально-відома парочка ні дня не лишається без уваги світу.

Меган Маркл як дієслово

Нещодавно, екс-герцог та екс-гарцогиня Сассекські вирішили відмовитись від своїх королівських титулів та обов’язків. 

 

Після заяви про вихід з королівської сім’ї Меган Маркл і принца Гаррі багато британців вважали, що саме дружина підштовхнула герцога до такого рішення. Меган неодноразово зізнавалася, що в Британії відчуває себе некомфортно через занадто пильну увагу преси.

Так, днями користувач Twitter Райан Картер запропонував використовувати в англійській мові нове дієслово «to Meghan Markle», похідне від імені екс-герцогині Сассекської, у значенні:

“Меганмарклити” – це цінувати себе і своє психічне здоров’я настільки, щоб дозволити собі залишити кімнату/ситуацію/середовище, в якому не приймають і не поважають ваше справжнє я.


Інтернет-користувачі зі всього світу швидко зреагували на цей вірусний вислів, а відоме британське видання The Guardian навіть опублікували статтю, в якій детально описано, як і коли доречно використовувати нове дієслово.

Так, редактори видання рекомендують вживати це слово, коли ви хочете відмовитися від вечірки з великою кількістю алкоголю, якщо ваша праця не цінується на роботі або в спілкуванні з екс-бойфрендом.

Ось приклади правильного використання дієслова
to Meghan Markle:

 • Сьогодні ввечері я планую змеганмарклити, щоб не випити зайвого, нормально виспатися і не написати своєму колишньому.
 • Вчора я меганмарклила свого колишнього весь вечір і не написала йому жодного повідомлення.
 • Я подумую змеганмарклити: керівник не дає мені підвищення на роботі вже два роки. Я не буду залишатися в колективі, який не поважає мене і мою працю.

До речі, раніше користувачі мережі вже пропонували використовувати ім’я герцогині Сассекської як дієслово, але з іншим значенням: ігнорувати людей, які стали тобі нецікаві через те, що ти більше не можеш використовувати їх заради своєї вигоди.

Це пов’язано з скандальними інтерв’ю колишніх друзів та родини Меган, які стверджували, що вона почала зверхньо поводитись та ігнорувати їх після одруження з принцем Гаррі.

 

Тренд сучасного сленгу

Поп-культура вражає своєю креативністю. Сленг знаходиться в постійному стані потоку, завжди змінюється. Але для деяких речей, які витримують перевірку часом, з’являється місце в офіційних словниках.

Використання імені особи в якості дієслова – це опис дії, пов’язаний з певним культурним реферансом. Як правило, називаючи персонажа, відомого тим, що робить цю саме цю дію. Найбільше цей спосіб словотвору використовується в англомовному слензі, та коли мова йде про більш загальновизнані терміни. Наприклад, замість того, щоб сказати «Вася впав у димар», хтось скаже «Вася зробив Діда Мороза».

Найвідоміші використання імен
в ролі дієслова:

 • Відомий всім нам термін “бойкотувати” насправді походить від Чарльза Бойкота, земельного агента для ірландських маєтків англійського орендодавця, коли орендарі почали систематично уникати і відмовлятися вести з ним бізнес.
 • Легендарного ілюзіоніста Гудіні теж не оминула така слава. “Зробити Худіні” (To pull a Houdini) – означає  швидко та непомітно вийти, зникнути. 
 • Відомий роман «Дон Кіхот» надихнув прикметником «кіхотний» (quixote), що означає бути звичайною людиною з грандіозними чи неможливими мріями.
 • Розщеплення стріли надвоє іншою стрілою також відоме як Робін Гудінг.
 • У книзі «Гаррі Поттер і орден Фенікса» також існує таке дієслово. «Зробити Візлі» – термін що означає покинути навчання грандіозним способом».
 • У улюбленому для багатьох серіалі «Друзі» мати Моніки використовує словосполучення “Pulling a Monica” (“робити Моніку”) для опису неприємних помилок (коли Моніка втрачає один із своїх накладних нігтів в одному з міні-кішів).
 • Герої популярного серіалу «Як я зустрів вашу маму» теж неодноразово використовують імена один одного для опису дій:
  • Для епізоду люди почали використовувати “Ted out” (забагато обдумувати щось) and “Ted up” (забагато обдумувати з негативними наслідками).
  • Також протягом серіалу зустрічається термін «To Mosby» («зробити Мосбі») – тобто поспішно зізнатись комусь у коханні. До речі, цей термін теж є в Urban Dictionary, як і «Меган Маркл».
  • Персонаж Маршалл одного разу використовує термін з іменем дружини “Lily all over the place”, для позначення прийняття імпульсивних рішень в паніці.

Коли твоє ім’я стає загальновживаним – ти стаєш частиною культури, всього суспільства. Хтозна, можливо через декілька років ми будемо буденно використовувати слово типу «змарклити», щоб уникнути неприємних подій чи людей. В будь-якому випадку, Меган стала однією з найяскравіших осіб-брендів останніх років.

 

 

Підписуйтеся на наш Telegram-канал: https://t.me/proideicom
Будьте успішними: Події для маркетологів в Україні: Календар


Читати більше: Big Brother Is Watching You. Відеоспостереження на робочому місці: правовий аспект
Читати більше: Бренд Гаррі та Меґан Марк