З якими лідерами думок співпрацюють відомі українські бренди та наскільки це ефективний спосіб просування.

Щодня збільшується кількість користувачів Instagram, Youtube, Facebook, а разом з тим й зацікавленість маркетологів у просуванні свого товару для такої широкої аудиторії. Звичайному користувачу, який зайшов подивитись новини, важко оминути велику кількість нативної реклами, яка зустрічається в історіях та дописах відомих людей. 

У цій статті ми поспілкувались з брендами, щоб дізнатись про актуальність такої комунікації з аудиторією через лідерів думок, та наскільки це вигідно як для брендів, так і для самих блогерів.

Як бренди співпрацюють з блогерами?

Кількість платформ, на яких можна провести рекламну кампанію зростає щороку. Хтось обирає «розривати» одну, хтось веде одразу всі, але помірно. Важливо, що в будь-якому випадку це має результати, і вибір маркетологи роблять недарма.

«Перш ніж почати співпрацю, ми визначаємо комунікаційні та маркетингові задачі. Якщо ми говоримо про просування продукту косметичної групи, у ролі лідера думок ми використовуємо б’юті-блогерів, які роблять місткі огляди. 

За останні місяці найбільш позитивний ефект дала співпраця з блогерами при запуску каналу Лінії магазинів EVA в TikTok. Ми запросили інфлюенсера з аудиторією, яка відповідає аудиторії нашого бренду і якісним контентом. Зокрема, зараз працюємо з Олею Шелбі й NikkyRocket. З ними ж ми працюємо і в YouTube, де до них приєдналася Оксана Аврам і Майа Мі. Їх типаж, тон і характер спілкування з аудиторією і в цілому контент, який вони створюють, відповідають нашим цілям», коментують керівниця напрямку просування ВТМ Лінії магазинів EVA Ганна Гладиревська та керівниця напрямку комунікаційних клубів Марія Гончаренко.

 

Джерело: instagram.com/eva_ua/

 

«Ми комунікуємо через мережу Instagram з блогерами, які своїм способом життя підтримують цінності та місію нашого бренду:  Маша Єфросиніна, Алла Костромічова (+Models camp), Катя Хільченко, Катя Осадча, Алла Добкіна, Тіна Кароль та інші. 

Маємо амбасадорів, які є обличчям нашого бренду: Лілія Яма, Таянна, Інна Мірошніченко, Влада Голубояр та Вероніка Синиця», – ділиться керівниця маркетингового відділу Yaro.ua Марія Сидоренко.

 

Джерело: yaro.ua

 

«Ми працюємо з топовими блогерами на платформах Facebook та Instagram, оскільки ці соціальні мережі – потужний і ефективний інформаційний інструмент», – розповідає директорка з комунікацій WOG Олена Осипчук.

 

Джерело: instagram.com/p/CCtUXMkHojU/?igshid=1adzd6zng1ot2

 

Чому бренди обирають такий варіант співпраці?

Окрім простоти та відносно невеликої вартості просування бренду в соціальних мережах, маркетологи відзначають й ряд інших переваг у співпраці з лідерами думок.

«Сьогодні деякі блогери мають значно ширшу аудиторію та вищий рівень довіри, ніж традиційні засоби масової інформації: вони стають лідерами думок, яким довіряють, до яких дослухаються і, навіть, чекають порад. Тому, співпрацюючи з блогерами, ми не тільки популяризуємо свої продукти, спонукаємо взяти участь в тій чи іншій активності, доєднатися до благодійного проекту, спробувати новинку та ін., але й отримуємо відразу армію лояльних людей, які вірять і довіряють рекомендаціям лідера думок», розповідає директорка з комунікацій WOG Олена Осипчук.

 

Джерело: facebook.com/azkWOG/posts/1570969969727948

 

«Для нас співпраця з блогерами є найбільш релевантною: нас люблять блогери, а ми любимо їх. Ми завжди раді пригостити наших блогерів продукцією та підтримати їх в різних активностях», коментує керівниця маркетингового відділу Yaro.ua Марія Сидоренко.

 «Цей вид просування не є пріоритетним для нас. Він займає своє місце в загальному маркетинг-міксі каналів, завдяки тому, що це швидкий і оптимальний за витратами формат просування бренду, особливо в нових мережах. До того ж, просуваючи товари через даний канал комунікації, ми отримуємо дуже хороший відгук, чому сприяє вартість, якість, зручність покупки. Багато блогерів в своїх оглядах часто порівнюють і відзначають товари ВТМ Лінії магазинів EVA поряд з люксовими світовими брендами», діляться керівниця напрямку просування ВТМ Лінії магазинів EVA Ганна Гладиревська та керівниця напрямку комунікаційних клубів Марія Гончаренко.

 

Джерело: t.me/uaeva

 

Чим керуються бренди у виборі блогера?

Для кожного бренду важлива репутація, тому процес вибору блогера для співпраці не менш важливий, ніж річний бухгалтерський звіт.

«Важливо, щоб меседжі блогера збігались з нашими, а також життєвою позицією нашого бренду. Ми пропонуємо рослину продукцію, тому стиль життя, а особливо харчування блогера для нас в пріоритеті. Якщо блогер паралельно з нашою продукцією пропагує солодощі з високим вмістом цукру чи просто іншу шкідливу їжу, то цей блогер нам не підходить», – коментує керівниця маркетингового відділу Yaro.ua. Марія Сидоренко.

 

Джерело: yaro.ua

 

«При виборі блогера аналізуємо кілька чинників: його аудиторію, її залученість, активність, релевантність. Намагаємося оцінити ступінь залученості самого блогера, наскільки він відчуває бренд і може з правильним позиціюванням і меседжем подати інформацію.Беремо до уваги й особистий досвід – підписуємося на блогера, протягом місяця відстежуємо його поведінку в мережі, взаємодію з аудиторією, про що говорить, який контент створює. Дивимося кількість взаємодій підписників зі сторінкою блогера (лайки, живі коментарі). Все це допомагає нам вивчити блогера і «познайомитися» з ним.»,  розповідають керівниця напрямку просування ВТМ Лінії магазинів EVA Ганна Гладиревська та керівниця напрямку комунікаційних клубів Марія Гончаренко.

 

Підпишіться на Insta-журнал коміксів PRO Ідеї. Для переходу слід клікнути на зображення. 

 

«Перш за все, для нас, як для компанії-лідера ринку, яка дорожить репутацією, дуже важлива репутація блогера. Перед тим, як пропонувати співпрацю, ми проводимо глибокий аналіз акаунту.

1. Акаунт блогера повинен чітко демонструвати його цілі та уподобання, а сам блогер – розуміти, чого хоче і сміливо транслювати це на своїх сторінках. Окрім того, обліковий запис повинен бути «живий», тобто блогер має спілкуватися зі своєю аудиторію активно, регулярно, щоденно…

2. Тематика блогу повинна відповідати темі нашого повідомлення, а підписники блогера повинні бути в рамках нашої цільової аудиторії.

3.  Кількість підписників.

4. «Живим» повинен бути не тільки акаунт, але і його аудиторія. Тобто, для нас важлива активність підписників, їх залученість. Якщо пост має кілька тисяч лайків, але, при цьому, лише кілька коментарів, це говорить про «несправжню» аудиторію і нечесність блогера», –  ділиться директорка з комунікацій WOG Олена Осипчук. 

На сучасному ринку брендам важливо не тільки давати про себе знати, а й підтримувати щоденну комунікацію з цільовою аудиторією, оскільки улюбленці можуть змінитись за одну мить. Співпраця з лідерами думок в соціальних мережах – вже не особливість рекламної кампанії, а вимоги конкурентного світу!  

З кожним днем брендам все важче й важче дивувати цільову аудиторію, тому «виживуть» найактивніші.

 

Читати більше: