У маркетинговій екосистемі контент має головне значення, оскільки він визначає успіх будь-якої маркетингової кампанії.

І ніхто не знає, що сподобається клієнту, краще за нього самого. То чому б не довірити йому місію створення ідеального контенту? Що таке user-generated content (UGC) в соціальних мережах і як мотивувати підписників його генерувати, розглянемо в цій статті.

UGC в соцмережах

User-generated content (UGC) – це контент, що створений користувачем. Він генерується підписниками та клієнтами добровільно на основі їх ідей, думок, оглядів чи досвіду взаємодії з брендом.

Контент, створений користувачами, може бути у вигляді зображень, відео, тексту, аудіо або будь-якого іншого типу комунікацій.

Соціальні медіа, звісно, є центром для поширення UGC, оскільки в світі існує понад 3,5 мільярда активних користувачів соцмереж і їх кількість щодня зростає.

Що UGC дає бренду?

 • Підвищення довіри ваших підписників і клієнтів.
 • Краще залучає нову аудиторію, ніж дорогий рекламний контент.
 • Можливість більше дізнатися про своїх клієнтів і отримувати зворотний зв’язок.
 • Збільшення охоплення в соціальних мережах і приріст підписників, які згодом можуть стати вашими клієнтами.
 • Підвищення впізнаваності бренду за рахунок охоплення нових користувачів.
 • Запас унікального контенту від користувачів, на створення якого могло б піти багато часу і грошей.

Зазвичай це непрофесійні фотографії, зняті на смартфон, мета яких поділитися улюбленим продуктом чи послугою. Такі фотографії викликають позитивні емоції і, головне, користуються довірою з боку цільової аудиторії. Нам важливо знати, що продукт схвалений іншими споживачами бренду – тому нині основною силою в просуванні стає аудиторія бренду.

Статистика про UGC:

 • Дослідження виявили, що 85% користувачів Instagram стверджують, що візуальний UGC є більш впливовим у прийнятті рішень, ніж фотографії чи відео, створені брендами.
 • Майже половина маркетологів погоджуються, що UGC гуманізує маркетинг – щось надзвичайно важливе в епоху, коли споживачі шукають справжніх зв’язків із брендами.
 • 45% маркетингових фахівців погодились, що UGC допомагає збільшити показники KPI своїх соцмереж. Цей результат показує, що UGC не стосується лише суб’єктивних почуттів – він може покращити ключові маркетингові результати. 
 • Майже 60% маркетологів стверджують, що UGC є корисним доповненням до їх загальних маркетингових стратегій.
 • 43% маркетологів стверджують, що UGC є безцінним для їх маркетингу. 
 • 70% експертів погоджуються, що UGC робить бренд ближчим до цільової аудиторії.
 • Майже 80% користувачів впевнені, що UGC має високий вплив на їхні рішення щодо покупок.
 • 92% споживачів довіряють рекомендаціям людей, яких вони знають, а 70% – довіряють думкам споживачів в Інтернеті.

Безпрограшні стратегії UGC

 Статистика та безліч реальних кейсів, не лишають сумнівів щодо актуальності UGC.

Та як добитись максимальної ефективності цього інструменту? Ми підготували для вас 6 креативних стратегій використання UGC, які варто спробувати.

#1. Просування новинки

Якщо ви плануєте запуск нового продукту в соцмережах – включення UGC у вашу кампанію може стати прекрасним способом для підвищення інтересу та продажів. Міленіали та покоління Z – справжні новатори, і для покупки їм потрібен лише незначний поштовх, наприклад, нове фото в профілі подруги з відміткою бренду.

Як цього досягти? Зробіть ваш товар особливим, створіть вірусну рекламу, мотивуйте підписників ділитись відгуками або ж просто попросіть їх.

Чим частіше ви можете інтегрувати UGC у свої продукти, тим більше шансів на те, що ви перетворите своїх підписників на клієнтів.

Для прикладу розглянемо кейс попкорну Pumpidup від Планета кіно. Оригінальні смаки, креативні рішення «інстаграмної» упаковки та вірусної реклами від banda, і навіть актуальність (бо на карантині якщо кінотеатр – то лише домашній) – все це стало основою для щоденних відміток в сторіс, дописах і, звичайно, зростання кількості клієнтів.

#2. Ваші клієнти – зірки бренду

Важливо продовжувати комунікацію з підписниками навіть після того, як хвилювання від початкового запуску притихли.

Якщо ваші клієнти люблять позначати вас у своїх Instagram Stories або регулярно використовувати ваш фірмовий хештег у публікаціях – розміщуйте цей контент на своїх власних сторінках соцмереж.

Не забувайте про Instagram Stories, коли ділитесь контентом користувачів. Завдяки Highlights, ви можете створити довговічний альбом, який дозволяє потенційним покупцям довіритись вам і всім позитивним відгукам ваших клієнтів.

Зайдіть у будь-який онлайн-магазин в соцмережах – і ви побачите Highlights з відгуками задоволених клієнтів або ж фото щасливих відвідувачів в акаунті улюбленої кав’ярні.

#3. UGC в рекламі

Хочете покращити результати рекламних дописів в соцмережах? Тоді не забудьте додати UGC у свою наступну рекламну кампанію. Як ми вже згадували, такий контент сприймається як більш надійний та справжній, ніж картинки від професійного фотографа бренду.

Для прикладу розглянемо @mejuri – бренд ювелірних прикрас, який близький до клієнтів, і часто у своїх соціальних оголошеннях відображає зображення на основі UGC.

Створюючи кампанію ремаркетингу для Instagram або Facebook, дуже корисно використовувати UGC у рекламі – це може допомогти вам створити справжній образ бренду, близький кожному клієнту. 

#4. Хештег-кампанія в Instagram

Іноді найкращі маркетингові кампанії UGC є найпростішими. Кампанії хештегів в Instagram бувають різної форми та розміру, але вони, як правило, включають людей, які публікують власні фотографії чи відео та позначають їх певним хештегом, який ви обрали.

Ваша мета може бути різною: надихати та мотивувати нових підписників вести здоровий спосіб життя, підтримувати рух чи спільноту, або просто поширити ваш слоган ( як от #яцелюблю в McDonalds).

Це працює навіть з брендом особистості: чимало відомих блогерів створили хештег своїх марафонів та челенджів про контент, майкап, фото та відео обробку.

Чудовий приклад кампанії хештегів UGC походить від бренду @calvinklein, який створив хештег #mycalvins, щоб знайти людей, які носять їхні вироби. Наразі шанувальники опублікували понад 817 000 публікацій в Instagram.

#5. Ґівевеї з UGC

Конкурси, організовані навколо UGC, викликають багато емоцій та зворотного зв’язку. Ну і звичайно, розіграш подарунків за контент від користувачів – дає їм додатковий стимул для участі.

Заохочення аудиторії до створення UGC для вашого бренду – це прекрасний спосіб побудувати довіру та створити почуття спільності, а для підписників – отримати подарунок чи знижку на наступну покупку.

Так бренд Даніссімо об’єднав своїх прихильників хештегом #докивесьсвітчекає, який ідеально пасує для «карантинної» ситуації в країні. У подарунок переможці розіграшу отримували тижневий запас улюбленого десерту.

#6. Ґейміфікація та UGC

Gamification (ґейміфікація) – це процес інтеграції ігрової естетики в неігрову діяльність, щоб зробити її більш привабливою, інтерактивною та веселою для аудиторії. Маркетингові кампанії із ґаміфікацією приваблюють користувачів і викликають, звісно, величезну взаємодію.  

Чудовим прикладом є кейс від Люксоптика: бренд запустив свою маску-гру в Instagram, і охопив неймовірну кількість нових шанувальників та постійних клієнтів. 

 

При правильному використанні, UGC в соціальних мережах може принести відчутну користь бізнесу. Залишається тільки обрати правильний напрям дій, залучити користувачів до процесу створення контенту та  зробити їх частиною «сім’ї».

Тож наступного разу, коли ви будете запускати новий продукт, створювати рекламу або розігрувати подарунки – не забудьте про включення UGC у свою стратегію, і ви не пошкодуєте.

 

Читайте більше: